de Werf m.v. 'Uglegorsk' SVL'ATRADFR UMASSOL WF-Nieuws pagina 7 Op 6 januari kwam de timber-carrier 'Uglegorsk' bij WF op plaats 10. Hier werd het hoogste gedeelte van de mast eraf gehaald, zodat het schip de volgende dag in het overdekte dok 6 kon dokken. In IJsland had de Uglegorsk aan bakboordzijde een huidschade op gelopen bij het afmeren en tevens een bodemschade toen het schip achteruit- varend aan de grond was gelopen. Bij dokinspectie bleek, dat om de huid- schade te repareren bijna 20 ton staal benodigd was. Bovendien bleek dat de bodemschade onder de machinekamer en onder de schroefaskoker zat. Ondanks het feit dat dit de moeilijkste plaatsen aan het schip zijn voor staal- reparaties verliepen de werkzaamheden voorspoedig. De schroefas, het roer en de roerkoning werden naar de Machinefabriek gebracht. Daar bleek dat het roer verbogen was. In de Scheepsbouwloods werd het roer onder de pers gerecht en in de Machinefabriek machinaal bewerkt. Aangezien de achterste schroefaskoker ovaal bleek te zijn, werd deze uit- gekotterd. Tevens werd de uitlijning van de schroefaskoker gecontroleerd en werden er twee nieuwe schroefaskoker- bussen gemaakt. De vier roestvrijstalen schroefbladen waren zwaar beschadigd en werden door Lips Drunen vakkundig gerepareerd. Op 5 februari waren alle werkzaam heden gereed zodat het schip kon uitdokken om langszij plaats 29 af gemeerd te worden. Daar werd de mast er weer opgezet en kon de Uglegorsk na het geslaagde proefdraaien vertrekken om bij de Delta Terminal een lading met bestemming Marseille op te halen. G. van Koppen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 7