Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord B.V., Schiedam Vooruitzichten De marktverwachtingen zijn ook komend jaar niet gunstig. Bij een ongewijzigd beleid zou WF in 1995 wederom met een groot verlies geconfronteerd worden. Op grond van deze toekomstverwachting heeft WF een reorganisatieplan opgesteld gericht op sanering van de huidige verliessituatie. Door vermindering van de loonkosten, verlaging van bedrijfskosten en verbetering van de produktiviteit moet een bescheiden positieve cash-flow kunnen worden gerealiseerd. De leegloopgevoeligheid is aanzienlijk en door het sterk wisselend aanbod van werk laat de onderlinge afstemming in capaciteiten van de vakgroepen zich moeilijk inschatten. Door verlaging van capaciteit, tijd-voor-tijd-regeling, inpassen van roostervrije dagen en afschaffen van de vaste nachtploeg, dient leegloop sterk verminderd te worden. Tevens zal meer aandacht besteed worden aan om-, her- en bijscholing, teneinde een meer voudige inzetbaarheid van het personeel te verkrijgen. De nieuwe bedrijfsschool kan hierbij wellicht een positieve rol spelen. Uiteraard zal onverminderd getracht worden grotere ombouwprojekten te verkrijgen. De machinefabriek-aktiviteiten zullen extra aandacht krijgen teneinde een betere bezetting te bereiken. Naast het maken van reservedelen ten behoeve van de onderzeeboten, zal ook uit andere industriële branches (bijv. chemie) werk voor de machinefabriek (jobbing) aangetrokken moeten worden. In 1994 is veelvuldig door de Directie constructief overleg gevoerd met de ondernemingsraad, commissies en vakverenigingen, waarbij een veelheid van onderwerpen aan de orde kwam. In de komende jaren dient rekening te worden gehouden met aanzienlijke uitgaven voor onderhoud, baggeren, kwaliteitsnormen (ISO 9002), Arbo (NIA) en milieukosten. Schiedam, 24 maart 1995 De Directie: Wilton-Fijenoord Holding B.V., voorzitter Ing. C.J. Stok

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 12