-2- Alvorens tot vaststelling van het voorgenomen beleid over te gaan zal de Directie overleg plegen met de Commissie Veiligheid, Gezondheid en Welzijn uit de Ondernemingsraad alsmede met de deskundige dienst binnen de organisatie en met de diensten van de Regionale Bedrijfs Gezondheids Dienst (R.B.G.D.)" en de Stichting Bedrijfs Veiligheid (S.B.V.) Het beleid zal in de vorm van een jaarplan worden geconcretiseerd. De effectuering van het beleid zoals omschreven in het jaarplan behoort tot de taak van de bedrijfsleiding. Hiertoe zullen middelen ter beschikking worden gesteld en de verantwoorde lijkheden worden vastgelegd. Zij worden hierin ondersteund door zowel interne (afd. veiligheid en milieu en de Medische Dienst van W.F.) als externe (R.B.G.D. en S.B.V.) deskundigen. In de uitvoering van het beleid zullen de werknemers worden betrokken. Zij zullen worden geïnformeerd over de aard van de risico's voor gezondheid, veiligheid en welzijn. Hiertoe zullen deze onderwerpen regelmatig in het overleg met de Ondernemingsraad aan de orde worden gesteld. De resultaten van het beleid zullen jaarlijks in een jaarverslag worden gerapporteerd, tezamen met een overzicht en een analyse van de ongevallen die zich in de verslagperiode hebben voorgedaan. Wilton-Fijenoord B.V. zal het beleid regelmatig toetsen aan haar ervaringen en aan de ontwikkelingen met betrekking tot de ARBO-wetgeving en zal, indien daartoe aanleiding bestaat, het beleid aanpassen c.q. wijzigen. 4Jaarplan 1994 Het jaarplan 1994 bevatte twaalf actiepunten, te weten 1Uitvoering aanbevelingen ARBO-audit 1992 Het gefaseerd uitvoering geven aan de in 1992 uitgevoerde ARBO-audit. In 1994 staan de volgende activiteiten ter uitvoering: - Blok 1 afronden en evaluatie - Blok 2 en 3: In uitvoering nemen, afronden/evalueren. 2. Veiligheidsactie - Vervolgen en afronden: actie oog - Opstarten actie handen en vingers 3Fysieke belasting Speciale aandacht te geven aan vervangen van gereedschappen welke arbeidsvriendelijk werken en de fysieke belasting verminderen. 4Veiligheidsinspecties - Het maandelijks inspecteren van een aan de werf liggend reparatie object of een afdeling, met de intentie om het bedrijf tenminste 1 keer per jaar geheel te hebben geïnspecteerd. - Op basis van de bevindingen zullen noodzakelijke maatregelen worden getroffen. - De bevindingen van de inspecties zullen schriftelijk worden vastgelegd en jaarlijks worden geëvalueerd. 5. Inventariserend werkplekonderzoek (WPO) - De navolgende afdelingen zullen aan een kritisch inventariserend werk plekonderzoek worden onderworpen: - Bedrijfsboekhouding en salarisadministratie Computerafdeling. - Dok- en Havendienst - Het personeel van deze afdelingen zal tevens worden opgeroepen voor een geneeskundig onderzoek. De bevindingen van dit onderzoek zullen integraal worden opgenomen in het WPO-rapport. -/-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 16