-6- Van deze stoffen zijn nog niet alle "Material Safety Data Sheet" (MSDS), welke door de resp. leveranciers ter beschikking moeten worden gesteld, ontvangen. Daarna moet voor deze stoffen, op basis van voornoemde MSDS, bedrijfsnormen worden opgesteld voor de onderscheiden gebruikers/afdelingen. Ad9Geluidmaatreqelen Door de R.B.G.D. werd, in samenwerking met de Medische Dienst van W.F., op verzoek van Wilton-Fijenoord geluids- en/of gehooronderzoek uitgevoerd bij de navolgende vakgroepen en/of afdelingen: - Lawaaibelastingsonderzoek bij de opstapwagens van Wilton-Fi jenoord (rapport dd. maart 1994) - Gehooronderzoek bij personeel van de afdelingen Fitterij, Ketelmakers en Fitters buiten. (Rapport "wilton.rap", dd. april 1994) - Metingen geluidssterkte opstapwagens (uitgevoerd door afd. Technische Dienst van Wilton-Fijenoord; rapport dd. juni 1994). - Gehooronderzoek bij personeel van de afdelingen scheepsbouwloods en bedrijfsbureau. (Rapport "audiostrap" dd. september 1994) - Geluidbelastingsonderzoek bij de Bedrijfsschool van Wilton-Fijenoord B.V. (rapport dd. november 1994) De resultaten van deze onderzoeken, alsmede de daarin opgenomen aanbeve lingen ter verbetering, zijn besproken in de ARBO-werkgroep en inmiddels (behoudens met betrekking tot de Bedrijfsschool) uitgevoerd of in uitvoering. 5Onderricht - In nauw overleg met de S.B.V. en de afdeling Vorming en Opleiding, werd door de afd. Veiligheid en Milieu wekelijks aan groepen van 10 tot 15 man voorlichting m.b.t. bedrijfsveiligheid gegeven, met als onderwerpen: - "Veilig gedrag op de Werkplek", met specifieke aandacht voor het onderwerp "oogbescherming" - "Werken in besloten ruimten en werken op hoogte", met speciale aandacht voor het onderwerp "hand- en vinger letsel". In totaal werden 28 inleidingen verzorgd, waaraan door 398 man werd deelgenomen. - Daarnaast zijn cursussen verzorgd die betrekking hebben op veilig werken, zoals - PBNA-cursus "Veiligheid 1". Deze cursus werd in een periode van 3 aaneengesloten weken gegeven aan in totaal 45 man. Afronden van de in 1993 gestarte cursus - "Aanslaan van lasten" - "Vorkheftruck rijden" - "Veilig werken op tankschepen" (VBT) 6Samenwerking en overleg Samenwerking en overleg heeft in 1994 gestalte gekregen tijdens de 8 maal gehouden vergaderingen van de ARBO-werkgroep. In deze vergadering vindt het overleg plaats dat de Directie voert met de daartoe aangewezen leden van de Ondernemingsraad. -/-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 20