Vorming en Opleiding WF-Nieuws pagina 13 mnttmntitnj Cursusaktiviteiten Aan het eind van het cursusjaar 1993- 1994 werd in mei en juni 1994 een aantal reeds in het najaar van 1993 gestarte opleidingen afgerond met de afsluitende examens, waarna een aantal landelijk erkende diploma's kon worden uitgereikt. Bij het begin van het nieuwe cursusjaar, in september 1994, werd een aantal van deze cursussen opnieuw in het opleidingspakket opgenomen; eerder geslaagde werknemers kregen de mogelijkheid een vervolgcursus te volgen, ook werden nieuwe cursussen gestart. Aan door de afdeling Vorming en Opleiding bij Wilton-Fijenoord georganiseerde cursussen namen ook cursisten van andere bedrijven deel. Het totale opleidingspakket werd vooraf vastgelegd in het Bedrijfsopleidingsplan 1994, waarover diverse malen overleg werd gevoerd met de commissie Vorming en Opleiding in de Onder nemingsraad. Na beoordeling en goedkeuring van dit plan door de O.R. verkreeg het eveneens de goedkeuring van de Stichting Opleiding en Ont wikkeling voor de Metaal- en Elektro technische Industrie. Afgerond werden de cursussen: Nederlands op de werkvloer Technisch Engels Technisch Duits Veilig werken op tankschepen Scheepsreparatie Werktuigbouw Gecontinueerd werden de cursussen: Scheepsreparatie Casco Vorkheftruckrijden Lassen 6G Lassen MIG/MAG, TIG Lassen met beklede elektrode Isometrisch Schetsen Leidinggeven Herhalingscursus E.H.B.O. Nieuw of opnieuw gegeven cursussen waren: E.H.B.O.-beginners Pijpmonteur Praktijkopleider Veiligheid 1 - P.B.N.A. De wekelijkse ARBO-voorlichting werd gecontinueerd. In oktober volgden 34 leidinggevenden in twee groepen een drie dagen durende training over verzuim begeleiding en werkoverleg. De cursus werd extern verzorgd door Instituut Guldenberg te Helvoirt. Het aantal werknemers dat in 1994 gebruik maakte van de mogelijkheid een cursus te volgen in het kader van de Wilton-Fijenoord-studiekosten- regeling bedroeg gemiddeld 32. Het betrof voornamelijk vaktechnische opleidingen. Stages In een aantal bedrijfsafdelingen kregen examenkandidaten van reguliere scholen de kans een stageplaats te

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 29