pagina 14 WF-Nieuws vervullen om zo een duidelijk inzicht in bepaalde beroepen te krijgen. Bedrijfsschool Op 1 september 1994 startten 97 leer lingen in het nieuwe bedrijfsschool- gebouw hun tweejarige vakopleiding, 20 meer dan in het voorafgaande jaar, helaas voor het eerst sinds vele jaren geen meisjes. In het voorschakeljaar begonnen voor het zesde achtereen volgende jaar een vijftiental allochtone leerlingen met de poging zich te kwalificeren voor de tweejarige opleiding. Op hetzelfde moment begonnen 63 leer lingen aan hun examenjaar, de Bedrijfs school telde in 1994 dus 175 leerlingen die de landelijke SOM-opleiding volgden. Het in 1993 opgezette proefproject lassen voor langdurig werklozen onder auspiciën van de ROM (Raad van Overleg in de Metaal- en Elektro technische Industrie) werd in februari 1994 succesvol afgesloten. Na de bedrijfsschoolverhuizing werd op 12 september gestart met een nieuwe groep van zeventien kandidaten. Op 15 december konden 14 geslaagden van deze groep een of meerdere las- certificaten in ontvangst nemen. Door deelname aan dit landelijk project kon een optimale bezetting van de Bedrijfsschool gerealiseerd worden. 74 Bedrijfsschoolleerlingen uit het examenjaar namen deel aan de jaar lijkse SOM-examens, zowel voor het praktijk- als theoriegedeelte. Slechts 24 kandidaten slaagden volledig. Het theorie-examen vormde het grootste struikelblok. 56 Kandidaten slaagden voor het praktijkgedeelte, de overigen kunnen een tweede poging onder nemen. Uiteraard was de uitslag zowel voor de bedrijfsschoolstaf als voor veel leer lingen teleurstellend, al was de score niet afwijkend van het landelijk beeld. Een twaalftal Wilton-Fijenoord werk nemers die in voorgaande jaren niet volledig slaagden, kregen na een gerichte examentraining op de Bedrijfs school een nieuwe kans. Van deze groep behaalde alsnog een negental het begeerde diploma. Helaas kon slechts één examen kandidaat bij Wilton-Fijenoord in dienst treden. Van de overigen vond het merendeel een werkgever in de regio, al of niet na bemiddeling van Deltametaal. Alle nieuwe leerlingen namen in het begin van het schooljaar deel aan een introduktiekamp in het eigen Wilton- Fijenoord-vormingscentrum in Hilvaren- beek, de leerlingen uit het voorschakel jaar volgden een introduktieperiode in Zuid-Limburg. Bij de overgang naar het examenjaar werd - wederom in Hilvarenbeek - de traditionele kampweek per klas gehouden. In 1994 werden vijf ouderavonden georganiseerd, die druk bezocht werden. Tijdens de avond voor de ouders van de examenkandidaten op 9 mei werd de Ir Bart Wilton-prijs aan de beste leerling overhandigd. In 1994 werd tweemaal een Open Dag georgani seerd, op 19 februari in de oude school, op 24 augustus in het nieuwe schoolge bouw. Beide dagen werden druk bezocht, ze vervulden een belangrijke rol bij de recrutering van nieuwe leerlingen. Ook een twaalftal schoolexcursies had hierop een positieve invloed. Het hoogtepunt van het jaar was de opening en ingebruikname van het nieuwe schoolgebouw op woens dag 24 augustus door mevrouw Drs I. Günther, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Met een aanzienlijke financiële bijdrage van een achttal subsidiegevers kon de terugkeer van de school naar het eigen werfterrein gerealiseerd worden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 30