Personeelsvoorzieningen Ziekteverzuim 10 2 10 8 2 pagina 6 WF-Nieuws verhoging bepaald; de afgesproken structurele verhogingen van 0,75% vonden c.q. vinden plaats op 1 maart 1995 en 1 januari 1996. Het aantal roostervrije uren werd, zoals sinds 1985 van toepassing, gehand haafd op 104, hetgeen neerkomt op 13 dagen. Voor 1994 werden, in over leg met de Ondernemingsraad, vijf collectieve roostervrije dagen vast gesteld op 13 mei, 27, 28, 29 en 30 december. In de maand juni werden 4 roostervrije dagen toegevoegd aan het persoonlijk vakantiedagen-tegoed. Begin oktober werd besloten om de overige 4 roostervrije dagen aan te wenden ter afdekking van tegenvallers, die uitmonden in wachturen (leegloop- bestrijding). Deze regeling gold voor alle personeelsleden en onder bepaalde met de Ondernemingsraad afgesproken voorwaarden. Het basis-vakantierecht per kalenderjaar bedroeg 25 dagen. Sinds 1 december 1992 was - behalve de reeds geldende toetredingsleeftijd voor de SUM van 60 jaar - deelname ook mogelijk voor medewerkers, die 40 jaar werkzaam zijn geweest in de bedrijfstak, ongeacht hun leeftijd. Voor deze veertig-jarenregeling werd in de SUM-C.A.O. 1994/1996, gedurende de periode van 2 september 1994 tot 31 augustus 1995 een afbouwperiode vastgesteld voor medewerkers die nog van deze regeling gebruik kunnen maken. De regeling van verlengde aanspraak van de reeds van toepassing zijnde voorwaarden bleef van kracht na het verstrijken van de betreffende SUM-C.A.O. Feestdagenuitkering In 1994 is de wetgeving inzake de feestdagenregeling voor het toekennen van een belastingvrije uitkering van maximaal vijfmaal per jaar f 110,-, gewijzigd in een vrijstelling per jaar van maximaal f 300,-. Gezien de minder gunstige ontwik kelingen in de scheepsreparatie is door Wilton-Fijenoord in 1994 tweemaal een belastingvrije uitkering van f 100,- toegekend aan onze medewerkers ter gelegenheid van Pasen en Kerstmis. Winstdelingsregeling Het behaalde financiële resultaat over 1993 was helaas van dien aard, dat in 1994 evenals in 1993 geen winst uitkering aan medewerkers heeft kunnen plaatsvinden. In 1994 gaf het ziekteverzuim een forse daling te zien. Dit in tegenstelling tot de stijging met 1% in 1993. Het ziekte verzuimpercentage over 1994 nam af van gemiddeld 11,1 naar 7,8. Met ingang van 1 januari 1994 is de Wet Terugdringing Ziekteverzuim (TZ) in werking getreden. Dit betekende onder meer voor Wilton- Fijenoord dat gedurende de eerste zes weken van het ziekteverzuim geen ziekengeld meer wordt uitgekeerd door de Bedrijfsvereniging. In plaats van ziekengeld heeft de werknemer recht op doorbetaling van het loon. Gedurende deze periode van zes weken is de werk gever zelf verantwoordelijk voor de controle van de zieke werknemer. Voor alsnog werd deze taak uitbesteed aan het G.A.K. Na deze periode neemt de Bedrijfs vereniging de controle en de uitbetaling van de uitkering over. Daarnaast is de nadruk komen te liggen De volgende mutaties vonden plaats: Aantal per 31 december 1993 Bij: In W.A.O Af: Uit dienst na tweede ziektejaar 5 Weer arbeidsgeschikt 3 Overleden 1 Uit dienst op eigen verzoek 1 Saldo Aantal per 31 december 1994 op de verantwoordelijkheid van de werk gever voor de begeleiding van de zieke werknemers en de eigen verant woordelijkheid van de werknemer tijdens zijn/haar ziekteverzuim. Als bijdrage hiertoe werd in 1994 bij Wilton-Fijenoord een aanvang gemaakt door het opstellen van een verzuim- protocol door de Stuurgroep en Project groep Verzuimbeheersing. Gedurende een tweetal, in overleg met het Instituut Guldenberg te Helvoirt georganiseerde, driedaagse trainings bijeenkomsten voor leidinggevenden ten behoeve van de uitvoering van het verzuimprotocol, verzuimbegeleiding en werkoverleg, werd extra aandacht besteed aan de ziekteverzuimproblemen en mogelijke vermindering van dit verzuim onder andere door invoering van werkoverleg. Het aantal W.A.O.-ers, met wie na twee jaar arbeidsongeschiktheid, het dienst verband beëindigde, nam ten opzichte van vorig verslagjaar toe met één, namelijk van vier in 1993 naar vijf in 1994. Helaas was voor hen geen passende functie binnen Wilton-Fijenoord mogelijk/ beschikbaar.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 6