m.v. 'European Freeway/Tideway' WF-Nieuws pagina 11 Aan het eind van het jaar lag sinds lange tijd weer een P&O schip aan de werf. Het was de 'European Freeway'. Vervolgens kwam ook de 'European Tideway'. P&O had WF opgedragen voor deze twee schepen extra sponsons te maken van 17 meter lengte. Een zou er aan bakboord en een aan stuurboordzijde geplaatst moeten worden. De werkzaamheden zouden uitgevoerd worden vanaf eind december tot medio januari. Buiten het plaatsen van de sponsons hadden beide schepen ook andere werkzaamheden verspreid over het gehele schip, zoals schroef- en as- werkzaamheden, boegschroeven, het vernieuwen van de kluisgaten en repa ratie aan reddingsboten. In de accom modatie moest de keuken aangepast worden en een nieuwe barstore werd vervaardigd. Alle werkzaamheden moesten in korte tijd uitgevoerd worden. Door de goede inzet van allen die betrokken waren bij de reparatie zijn beide schepen binnen de afgesproken termijn weer in de vaart gegaan. Het schip, dat als laatste de werf verliet, de 'European Tideway' meldde zich na enige weken weer op de werf. Het schip zou problemen hebben met het BB patent. Daarom werd ons door de reder opgedragen de schroefas te trekken voor inspectie. Ook nu werden er weer andere werk zaamheden uitgevoerd dan alleen de schroefas trekken. Het schip had problemen met de bakboord-sponson tijdens het aanleggen. Om dit probleem te verhelpen, werd het laatste gedeelte van de sponson wat meer gevormd naar de bestaande lijn van het schip. De praktijk moet uitwijzen, of deze modellering voldoende is geweest. Ook nu is het schip weer binnen de door de rederij gestelde termijn vertrokken, zodat hier gesproken kan worden van een tevreden klant. W. L. Kreischer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1995 | | pagina 11