Een tragisch einde na een arbeidzaam leven m.v. 'Captain Veniamis' WF-Nieuws pagina 13 Na jarenlang de reder trouw gediend te hebben, kwam de 'Nikitas Roussos' bij de Canarische Eilanden in ernstige moeilijkheden, resulterend in onder meer het vollopen van de machine kamer. Omdat het voor het schip niet meer mogelijk was om in deze omstandig heden een noodhaven binnen te lopen, werd het schip door een zeesleper vast gemaakt en naar Europoort gesleept, waar de lading gelost en de machine kamer leeggepompt werd. Toen deze werkzaamheden voltooid waren, werd het schip naar WF gesleept waar het wekenlang op ligplaats 10 lag. In die periode waren er nog enkele bemanningsleden aan boord die onder primitieve omstandigheden moesten werken en leven. Op 10 februari jl. werd het schip door een Russische sleepboot opgehaald om naar Polen te worden versleept. Maar helaas is ze zover niet gekomen, want door slecht weer brak de sleeptros en liep ze bij Esbjerg op het strand. J. Aken Dit schip was reeds in 1994 geboekt, maar de eigenaar besloot nog enige reizen te maken alvorens in januari van dit jaar te dokken. Het betrof onder meer onderhouds werkzaamheden aan schroefas en roer, staalwerk aan de huid en in de ruimen en het gritten en verven van de scheeps huid. Tevens kregen wij de opdracht tot verdere demontage van een hulpmotor en de reparatie van het motorframe van deze motor. Dat de eigenaar het koude seizoen had uitgekozen om bij Wilton- Fijenoord te dokken, moge duidelijk zijn aan het winterse plaatje, dat van dit schip gemaakt werd. M. van Rijn

Wilton Fijenoord Nieuws | 1995 | | pagina 13