m.v. 'Cast Beaver' Harmonie WF-Nieuws pagina 15 In december 1994 kreeg Wilton- Fijenoord opdracht van de rederij Atlantisk Plovidba uit Dubrovnik voor een uitgebreide reparatie en dokbeurt van het bulk- en containerschip 'Cast Beaver'. Dit is een type schip met om-en-om vouwluiken en stapelluiken, waarbij de ruimen 2, 4 en 6 geschikt gemaakt zijn voor het vervoer van containers. Zoals gebruikelijk bij dit soort schepen was er veel klein staal- werk aan scheuren en inzetplaten in de ruimen en aan dek. Ook had het schip een aantal fikse deuken opgelopen, hetgeen door de staalgroep verholpen werd. Van de vouwluiken moesten de scharnierpennen vernieuwd worden, geen eenvoudige opgave omdat de luiken niet verplaatst mochten worden. Voor het vernieuwen van de rotorafdich- tingen van de stuurmachine moest de rotor van de roerkoning gescheiden worden. Een onmisbaar stuk gereed schap wat hierbij gebruikt wordt, is de zogenaamde 'zware ram', een attribuut waarmee onze transporteurs wel raad Op 27 mei aanstaande komt onze Harmonie uit voor de titel lands kampioen in Arnhem. In 1994 werden concoursen door het gehele land gehouden. Slechts 6 orkesten, met het hoogste aantal punten, mogen aan het Top-concours deelnemen. Ook Wilton- Fijenoord hoort bij de Top! weten, getuige de enorme knal waarmee de rotor los kwam. Ook het scheepsroer, een zogenaamd In Musis Sacrum te Arnhem strijden de beste orkesten om het landskampioen schap. Wilton-Fijenoord zal daar het ener verende muziekstuk 'Aphoteosus of this Earth' van K. Husa ten gehore brengen. half-balans roer, vertoonde scheuren en werd ter reparatie in ons overdekte dok 6 opgesteld. Ter voorkoming van brand zijn de ruimen voorzien van C02 leidingen, waarvan een gedeelte door onze pijp- fitters vernieuwd moest worden. De generatoren, onmisbaar voor het leveren van de benodigde elektriciteit aan boord, werden ter reparatie uit- en weer ingebouwd, zodat de kerst verlichting weer volop kon branden toen het schip op 25 december onze haven uitvoer. M. van Rijn

Wilton Fijenoord Nieuws | 1995 | | pagina 15