WILTON FIJENOORD NIEUWS Redactiewisseling In dit nummer 3 maandelijks Nieuws Magazine 57ste jaargang no. 1 - april 1995 pag. Reorganisatie 2 m.v. 'Stena Europe' 2 m.v. 'Norsun' 3 Gezien op de Werf 4-5 Rotterdamse Elektrische Tram 6 Dankbetuigingen 6 Jobbing werkplaatsen 7 m.v. 'Pearl Wave' 8 Open dag Bedrijfsschool 9 Jubilarissen 10 m.v.'European Freeway/Tideway' 11 Een werf en haar produkten op postzegels 12 Een tragisch einde na een arbeidzaam leven 13 'Voor de bommen vielen' 14 m.v. 'Cast Beaver' 15 Examens 16 In april 1995 maakt hij gebruik van de regeling voor vervroegd uittreden, met ingang van het komend nummer neemt hij de taak van hoofdredacteur/voorzitter redactiecommissie over. Wij wensen hem daarbij veel succes. Redactieleden en potentiële schrijvers werden aangespoord om copy in te leveren, belangrijke gebeurtenissen binnen WF konden op zijn bezoek rekenen, door zijn vele contacten bleef hij uitstekend geïnformeerd over de gang van zaken in ons bedrijf. Voor namelijk door zijn niet aflatende inzet bleef het Wilton-Fijenoord Nieuws zowel voor werknemers als voor oud-werk nemers een informatiebron van niveau. Enige tijd geleden heeft hij te kennen gegeven zijn taak te willen overdragen; een beslissing die wij moeten respecteren, al zal zijn inbreng zeker gemist gaan worden. Uiteraard is de WF-gemeenschap hem dank ver schuldigd voor de manier waarop hij een zo belangrijke informatiebron redigeerde en in stand hield. Hoewel het qua geschiedenis best toevallig genoemd kan worden, is Wilton-Fijenoord er in geslaagd in de opvolging van de heer Valk te voorzien door de benoeming van de heer P. G. van de Geer tot hoofdredacteur en voorzitter van de redactiecommissie. Hij volgde in 1987 de heer Valk op als hoofd opleidingen, voorzag ook jaren lang het WF-Nieuws van copy en zet dus de lijn voort door ook nu de heer Valk in deze functie op te volgen. Al vanaf 1985 staat het in ieder Wilton- Fijenoord Nieuws heel onopvallend vermeld: Hoofdredacteur/voorzitter redactiecommissie W. G. E. Valk. Slechts weinige lezers zullen hem niet persoonlijk kennen. Tot maart 1987 - het moment waarop hij gebruik maakte van de vervroegde uittredingsregeling SUM - was hij immers bijna 30 jaar als hoofd opleidingen van Wilton-Fijenoord zowel binnen als buiten het bedrijf een bekende persoonlijkheid. Reeds in die periode leverde hij maandelijks copy aan het WF-Nieuws, voornamelijk over het wel en wee van de Bedrijfsschool en verwierf zo voor zijn afdeling de eigen plaats in de werf- gemeenschap. Toen na een periode van twee jaar zonder personeelsblad de WF-directie besloot het Wilton-Fijenoord Nieuws weer nieuw leven in te blazen, was het voor de hand liggend dit aan de heer Valk toe te vertrouwen. Het blijkt indertijd een voortreffelijke keuze te zijn geweest. Na in 1987 zijn, letterlijk en figuurlijk, actieve loopbaan bij WF afgesloten te hebben, zette hij zijn journalistieke activiteiten voort en bleef daardoor ook op de werf een regelmatig terugkerend bezoeker.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1995 | | pagina 1