Reorganisatie m.v. 'Stena Europe' pagina 2 WF-Nieuws W. J. van den Berg, de gaande man. Het redactielid W. J. van den Berg heeft een nieuwe functie buiten Wilton- Fijenoord aanvaard en heeft met dit aprilnummer ook zijn plaats in de redactie-commissie opgegeven. De redactie is hem erkentelijk voor zijn bijdragen en collegialiteit. Zowel in zijn functie als afdelingschef van de Technische Dienst als in de redactie wordt hij per 1 april opgevolgd door de heer J. Meijer. Beide heren wensen wij veel succes in hun nieuwe functies toe. J. Meijer, de komende man. De Wilton-Fijenoord gemeenschap werd helaas opnieuw geconfronteerd met een onvermijdelijke reorganisatie, waarbij niet te ontkomen zou zijn aan per soneelsinkrimping op korte termijn. In februari jl. werd het onvermijdelijke harde werkelijkheid. Hoewel het WF-personeel hierover zowel mondeling als schriftelijk uitvoerig is geïnformeerd, kan en wil de redactie van het WF-Nieuws de voor het bedrijf en alle betrokkenen ingrijpende gebeurtenissen niet onvermeld laten. De feitelijke aan leiding tot deze reorganisatie ligt in de negatieve financiële resultaten die de hoofdactiviteit van het bedrijf - scheeps- reparatie - de laatste jaren behaalde. Uiteraard noopten deze resultaten tot nadenken over de toekomst op korte en langere termijn. De kernvraag hierbij was, hoeveel omzet kan de werf realiseren, dit in relatie tot de produktieve uren op jaarbasis. Een uitvoerige analyse maakte duidelijk, dat het scheepsreparatie-aandeel wat Wilton-Fijenoord op de wereldmarkt kan verwerven, onvoldoende is om het personeelsbestand van de laatste jaren te kunnen handhaven. Als uitgangspunt voor de te nemen maatregelen werd door de Directie in deze analyse uitgegaan van het voor de werf maximaal haalbare. Dit uitgangs punt werd tegelijkertijd de taakstelling voor de toekomst. Berekeningen maakten vervolgens duidelijk, dat rekening houdend met alle aspecten, deze taakstelling gerealiseerd dient te worden met een personeelsbestand van 455 medewerkers. Helaas betekende dit een ingrijpende vermindering van de personeelssterkte. Op 23 februari werd aan 191 mede werkers in een persoonlijk gesprek medegedeeld, dat hun arbeidsplaats kwam te vervallen. Een droevige dag in de WF-historie. Zelfs, zij het in mindere mate, voor de 455 medewerkers die de draad weer op moeten pakken. Vele zaken zullen nog besproken en gerealiseerd moeten worden, zodat de nieuwe structuur als taakstelling uit gevoerd kan worden. Het ferryschip 'Stena Europe' van de rederij 'Stena Sealink' kwam in januari een kort bezoek brengen in ons dok 8. Er was hydraulieklekkage aan een van de verstelbare 'Kamewa' schroeven geconstateerd. Door de bankwerkers werd hierbij rond-de-klok assistentie verleend. Een 'schoonheidsfoutje' aan de huid, ontstaan bij het afmeren in Hoek van Holland, werd door de staalgroep weer weggewerkt. Tevens werd een nieuwe ijsbrekerplaat op de boeg aangebracht. De pijpfitters brachten in recordtempo een nieuw afvalwaterpijpsysteem aan; aangezien de tijd om dit aan te brengen uiterst kort was, werden deze leidingen al voor aankomst aan de werf op gemeten en gemaakt. M. van Rijn u°HtM

Wilton Fijenoord Nieuws | 1995 | | pagina 2