m.v. 'Norsun' m.v. 'Reine Astrid' NORTH SEA FERRIES WF-Nieuws pagina 3 Begin januari werd door 'North Sea Ferries' opdracht gegeven de krukas van een van de hoofdmotoren te vervangen. Aangezien de verwachte ligtijd aan de werf slechts twee weken zou bedragen, werd besloten om al tijdens de reis de hoofdmotor door onze bankwerkers te laten demonteren. Na aankomst aan de werf werd direct een gat gebrand in het rijdek, waardoor de motoronderdelen getransporteerd werden. Dit was nog een lastige klus, vanwege de bij dit soort schepen gebruikelijke lage hoogte van de machinekamer. De eis van de reder was, dat de hoofdmotor ondergoten, dat wil zeggen, vastgezet op een zogenaamde gietvulling moest zijn voor vertrek van het schip, hetgeen door de inzet van alle betrokkenen is gelukt. De reder nam tegelijkertijd de gelegen heid te baat om een van de tandwiel kasten te laten repareren. Tevens werden door de staalgroep enige huid schades gerepareerd en een nieuwe loodsdeur geplaatst. Het schip kon precies op de vast gestelde tijd, namelijk 1 maart 1995, vertrekken. M. van Rijn Half december 1994 werd het schip de 'Reine Astrid' van RMT geboekt om op de werf enkele onderhouds- en survey- werkzaamheden te laten uitvoeren. Het schip, dat in dok 7 een dokinspectie kreeg, had een bodemschade en schade aan de SB sponson. Naast schroef- en assurvey moesten er grit- en verfwerkzaamheden uitgevoerd worden. Bovendien moest de boegdeur worden gerepareerd. Hier moesten staalreparaties verricht worden en hydraulieklekkages verholpen worden. Omdat men al enige tijd geleden aan boord was begonnen met het repareren van de bodem van de brandstofsettling- tanks maar de volledige reparatie nog niet was uitgevoerd, werd ons door de eigenaar opgedragen ook de resterende bodems van de andere settlingtanks te vervangen. Toevallig moest deze reparatie worden uitgevoerd in hetzelfde gedeelte van het schip waar wij ook de bodemschade moesten repareren, zodat het een het andere opvolgde. Hoewel de werkzaamheden aan de bodem van de settlingtanks bijzonder tijdrovend waren voor de staalgroep, is het schip toch in de laatste week van december van de werf vertrokken om de veerdienst tussen België en Engeland te hervatten. W. L. Kreischer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1995 | | pagina 3