Open dag Bedrijfsschool m.v. 'Ladoga 19' WF-Nieuws pagina 9 Zoals gebruikelijk startte de Bedrijfs school in januari met de recrutering en aanname van nieuwe leerlingen. In september 1995 zullen hopelijk weer ongeveer honderd schoolverlaters beginnen aan hun twee- of driejarige bedrijfsschoolopleiding om zo in 1997 of 1998 een plaats als vakman in de regio te kunnen verwerven. Aan Open Dagen van de scholen in de regio wordt deelgenomen met de WF-informatiestand en op dezelfde scholen worden informatiebijeen komsten belegd. Tijdens de landelijke actie 'Kies Techniek' begin februari bezochten vijf scholen de werf en de Bedrijfsschool. Daarnaast maken alle scholen waarmee kontakt wordt onder houden een excursie naar WF en de WF-bedrijfsschool. Bovendien is de traditionele Open Dag een jaarlijks terugkerend hoogtepunt bij de wervingsaktiviteiten. Op zaterdag 18 februari was de Bedrijfs school weer volop in bedrijf om belang stellenden een indruk te geven van de opleidingsmogelijkheden op deze school. Meer dan vijfhonderd bezoekers, waar onder een groot aantal potentiële sollicitanten naar een opleidingsplaats, gaven gehoor aan de uitnodiging. Dat het nieuwe schoolgebouw en de vernieuwde outillage een positieve invloed hadden op de belangstelling spreekt voor zich. Meer dan twintig nieuwe kandidaten schreven zich op 18 februari meteen in voor een opleiding, waarmee het totaal aantal aanmeldingen reeds in februari boven de vijftig kwam. In de eerste week van februari werd een fax naar onze werf gestuurd met de vraag of wij een dok ter beschikking hadden om de coaster 'Ladoga 19' te dokken. Het schip had problemen met de huid. Er zouden enkele scheurtjes in de huid zitten, daar waar het ijsgang had ontmoet. Nadat het schip droog gezet en een inspectie uitgevoerd was, werd het duidelijk, dat het hier om veel meer scheuren ging. Op de werf werd vervolgens in dok 5 een noodreparatie uitgevoerd zodat het schip de reis kon vervolgen naar zijn plaats van be stemming. W. L. Kreischer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1995 | | pagina 9