H. N. HAAS - DE LEEDE - INKA J. VOGELPOEL Sesam nieuwe geillustreerde Wereldgeschiedenis ONTDEK ZELF CAFETARIA A. ROODBOL, Boelchandel Een praatje bij de haard-' LEVENSMIDDELENBEDRSJF BON RUBENSPLEIN 16, tel. 69513 KRUIDENCOSMETICA Rubensplein 23 a Telef. 67717 Schiedamsche Courant, van 27 September 1858. Heden namiddag is voor het gebruik open- gesteld de nieuwe ijzeren ophaalbrug over de Nieuwe Haven alhier, en daarmede het aangebouwde in het Frankeland, hetwelk den naam van Nieuwe Haven verkregen heeft, verbonden met het overige deel der stad nabij de Plantagie en zulks door een fraaije nieuw aangelegde straat, aan welke, in de raadsvergadering van 1.1. Woensdag (l/2 22 September), de naam van Oranje- straat gegeven is. ...dat U voordelig winkelt; dat U prettiger winkelt dat U sneller kroontjes spaart bij Rembrandtlaan - (hoek Mesdaglaan) Schiedamsche Courant, van 17 October 1864. De proefmaling, j.l. Woensdag 12 Oct.) gehouden, met het stoomgemaal; ,,van der Goes", ten dienste van Delflands boezem, aan de Vijf Sluizen daargesteld, heeft in alle opzigten aan de gunstige verwachting, die men daarvan koesterde, beantwoord. Het was in waarheid een tratsch gezigt, het werktuig, met een vermogen van honderd paardenkrachten, die zes schepraderen te zien rondvoeren, en het water in den voor- boezem, in korten tijd 1.20 el boven Delf lands peil, te zien opzetten. Die gunstige uitslag, die voor Delflands waterstaat in de toekomst zoo veel goeds belooft, strekt evenzeer tot eer van het collegie, door welks krachtige pogingen dit werktuig is tot stand gebragt, als tot vermeerdering van den wel- verdienden roem van de fabriek ,,de Atlas' te Amsterdam, reeds zoo gunstig bekend voor de vervaardiging van dergelijke stoom- werktuigen. Schiedamsche Courant, van 29 September 1862. De gisteren, ten overstaan van den Notaris H. M. Bremmer, om te worden afgebroken, verkochte opstal van de Vlaardingsche Poort alhier, met de daarbij behoorende ge- bouwen, is gekocht door de heeren J. H. Visser te Schiedam en J. F. Rozestraten te Mathenesse, voor f 1040, OKAY IJSTAARTEN Matigheid en werk zijn het enige ware medicijn voor de mens indrukwekkende omvang ruim 4000 pagina's, verdeeld over 18 pocket-delen aantrekkelijk uiterlijk geplastificeerde omslagen in vijf- kleurendruk groot aantal illustraties meer dan 1000 foto's op glanzend papier en honderden illustraties tussen de tekst: tekeningen, kaart- jes, schema's, grafieken enz. complete wereldgeschiedenis niet slechts de politieke geschiede- nis wordt behandeld, doch ook de culturele en maatschappelijke as- pecten van elke periode. De mens van vandaag verdiept zich in het leven van de mens van vroeger boeiende verteltrant de samenstellers geven geen be- schrijvingen maar vertellen. U leest deze wereldgeschiedenis als een boeiende roman lage prijs slechts f 1,75 per deel bij inteke- ning. op het complete werk; dat is totaal f 31,50 In oktober verschijnen de eerste twee delen. Daarna zullen elke twee maanden twee delen tege- lijk uitkomen zodat het gehele werk met 1% jaar compleet is. Aarzel niet; wanneer U thans onderstaande bon invult en opzendt bent U verzekerd van tijdige en regelmatige levering. M., Zend mij direct na verschijnen de delen 1 en 2 van SESAM NIEUWE GEILLU STREERDE WERELDGESCHIEDENIS en noteer mij ten vervolge voor de overige delen. De prijs per deel bedraagt bij intekening f 1,75 adres datum handtekening Deze bon s.v.p. als drukwerk in envelop inzenden aan (Mag ook een oliehaard zijn). We schrijven eind September. A1 lekker fris 's avonds als je zo stil zit. Lekker de haard aangestoken al vertel ik u niet wat voor een haard kolen of olie. Ik kijk wel uit. Zeg ik een kolenhaard dan springen morgen de grote en kleine oliemagnaten op m'n huid om me te vertellen hoe vreselijk ouderwets ik ben. Zeg ik een oliehaard dan loop ik de kans dat morgen alle kolenhandelaren me bespringen om me te vertellen wat een druiloor ik wel ben, want u weet toch zullen ze me zeggen, gezellige men- sen stoken kolen Nou ze gooien het maar in m'n petje en zoeken het onder elkaar maar uit. Ik zit in ieder geval lekker warm en de koffie is weer best. Mm. Een lekker knappend en toch broos bo- terkoekje erbij. Lekker! De mevrouw die op vi- site was vond dit ook en vertelde en passant, dat ze zo dol was op die lekkere boterspritjes. Maar verleden week had ze toch zo een strop gehad. Wat was het geval. Mijnheer was jarig en 's avonds zo ude familie, vrienden en kennis- Het huidverzorgingsmiddel, samengesteld uit plantaardige olien en biologische vetten. Nu ook de speciale chlorophyl creme tegen jeugdpuistjes. Voor het gehele Westen en Nieuwland alleen verkrijgbaar bij: sen komen feliciteren. U begrijpt een drukke dag voor mevrouw. 's Morgens eerst naar de banketbakker vanzelf Gebakjes gehaald, boterkoekjes, amandelkcekjes enz. enz. Thuisgekomen de doos gebakjes cp een lekker fris plaatsje weggezet met de deksel een stukje open. Dat was prima. De koekjes netjes op schalen gerangschikt en op het dressoir gezet voor 's avonds. Ziezo klaar is klaar. Maar dit was fout. Wat was nml. het geval. Toen 's avonds de visite gepresenteerd werd van die smakelijk uitziende koekjesschaal, bleken alle boter- en zandkoekjes helemaal zacht te zijn Dat was natuurlijk jam mer en bar vervelend. Enfin om een lang ver- haal kort te maken, ik heb mevrouw toen maar verteld dat ze dat nooit meer mag doen. Aman- delkoekjes zoals bitterkoekjes, weespermoppen, vanillenootjes enz. enz. was niet zo erg geweest. Maar boterkoekjes, dat zijn de koekjes met als hoofdbestanddelen boter, suiker en bloem, moet u zo kort mogelijk voor het gebruik op scholen doen anders worden ze onherroepelijk zacht. Ock boter- en amandelkoekjes nimmer bij elkaar in hetzelfde trommeltje doen. Een bitterkoekje of een weespermcp b.v. behoren uit ide aard van hun samenstelling lekker zacht en taai te zijn. Doen we nu amandel- en boter koekjes in edn trommeltje bij elkaar dan worden de boterkoekjes ook zacht. Zo op m'n praatstoel gekomen wilde ik mevrouw nog veel meer tips geven, maar u begrijpt er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Mijn vrouw merkte op, dat het koud werd in de kamer. Laat nu de kachel uitgegaan zijn. Wat zegt u? Geen kolen opgegooid? Olietankje leeg? Ik zeg het toch lekker niet. Th. Scholte. P.S. Mogelijk kan het u geen lor schelen of ik het 's avonds koud heb en wat voor een kachel ik heb. Ik moet u dan nog gelijk geven ook. So long. RUBENSPLEIN 21 - TELEFOON 63698 verzorgt Uw HARTIGE HAPjES o.a.: Croquetten, Bitterballen, Nierbroodjes, Salades (eigen fabrikaat), Loempia s, Kroepia's, Nassi- ballen, Worstjes, Ballen gehakt. Bestel tevens voor na Uw diner een van onze in prijzen vunaf i 1.50 f 2.50, f 3.en f 3.50. Steeds voorradig!

Wester Nieuws | 1960 | | pagina 2