.Brief van een Lezer WENNEKER Setter Set VEREDEL0 BESSENROOD 13aa, umt iA het fooud! Th. ENGERING St Verkrijgbaar bij: SLIJTERIJ «DE ROMEIN» Geen nood, wij hebben Zelfklevende tochtstrip 20, 24 en 35 ct p. m. Dorpelstrips 1.85 p. st. Ellen" tochtstrip 1.10 p.m. Kies uw Setter Set nylons in de nieuwe notenkleuren bij: TEXTIELHANDEL G. GROENEWEGEN Rubensplein 12 Telef. 69963 REMBRANDTLAAN 9 - TEL. 68650 A. JANSE le Jaargang No. 5 13 oktober 1960 Verschijnt elke 14 dagen WESIEI-NEUWS Redactie en AdministratieDrukkerij A. L. v. d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantooruren Dagelijks van 9-11 uur. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 uur. DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarieven op aanvraag. Tarief kleine annonces „Vraag en Aanbod", ecrste regel f 0.50; elke volgende regel f 0.20 Schiedam, oktober 1960. B. v. Haareniaan 2954. Mijnheer, Als gepensioneerde beschik ik over veel vrije tijd en al ben ik dan wel uit de roulatie toch heb ik nog voor alles belangstelling en vooral wat het zaken- en bedrijfsleven betreft. Dit zal z'n oorzaak wel vinden in het feit, dat ik zelf 35 jaar in zaken heb gezeten. Uw Wester-Nieuws heb ik steeds met belang stelling gelezen en ik maak u mijn compliment voor de verzorging en opstelling. Ik heb hier- voor speciaal belangstelling omreden ik de groei met z'n ups en downs van het Westen van Schiedam van zeer nabij heb meegemaakt. Hoe- wel ik in geen enkele relatie tot u sta, kreeg ik een bevlieging al die zaken die in uw krantje adverteren, eens binnen te wandelen om een praatje te maken met de tegenwoordige eige- naars. Ik volgde hiertoe uw no. 4 van 29 Sep tember 1960. Om niet van het kastje naar de muur te lopen ben ik begonnen bij slager Lens- veld in de Van Dijckstraat, die dit jaar precies 30 jaar in de zaak zit zoals hij mij verteld en die door z'n prima kwaliteit en goede bediening er een zaak van heeft gemaakt, die er zijn mag. Vandaar ben ik gegaan naar v. Ehk's levens- middelenbedrijf. Hier moest ik eerst eens goed kijken of ik niet verkeerd was, want ik was hier vroeger ook wel eens in de zaak geweest. Nu die heeft ook niet stilgezeten in de loop der ja- ren, maar er een mooi verzorgd winkelbedrijf van gemaakt. Vandaar ben ik gewandeld naar bakker Scholte in de Jan Steenstraat, waar ik letterlijk op de koffie kwam plus een grote roomsoes. Dat is anders wel een enthousiasteling voor uw Wes ter-Nieuws. Vandaar naar slijterij „De Romein", Rembrandt- laan 7. Allemachtig wat heeft die man een lek- ker vol winkeltje. Vol dan wel te verstaan de flessen met alle mogelijke soorten likeuren, je- never, wijnen, bier enz. Ik had gelijk m'n adresje gevonden, dat begrijpt u. Toen het hoekje om naar slager Abma, ook al zo een kwaliteitszaak. Daar er enkele klanten stonden, moest ik even wachten. Die tijd heb ik benut om eens even op m'n gemak rond te kij ken. Alles prima verzorgd; helder, fris, vlotte bediening. Ik dacht zo, laat die maar schuiven, die beheerst z'n vak tot in de vingertoppen. Vandaar naar cafetaria De Leede was een ge- vaarlijke sprong, gezien de oversteek daar ter plaatse. Wat deze zaak betreft: modern, vooruit- strevend en het tempo der hedendaagse consu- mentenbehoefte goed bijgehouden. Naar Drogist Haas op het Rubensplein 23 was maar een stapje. Die man heeft nu letterlijk van alles voor de make-up der Dames tot de meest praktische huishoudelijke gebi uiksvoorwerpen toe. Vandaar naar de Wester-Garage was wel een enorme overgang, als bedrijf dan wel te ver staan. Prachtig onderhouden taxi's, een vlot be drijf dat u net zo makkelijk naar Keulen of Parijs of Brussel brengt als naar Amsterdam of naar de andere kant van Schiedam. Iedere rit wordt met de meeste zorg volbracht. Vandaar ging het naar Stoute, de man van de elektriciteit. Voor deze mensen heb ik altijci een groot respect. Zelf durf ik nog geen schakelaar- tje op te zetten, maar voor deze mensen heeft de elektriciteit geloof ik geen enkel geheim meer. Juist ging een prachtige leeslamp de deur uit. Wat een sortering van alles. Gelijk maar een schemerlampje voor m'n vrouw meegenomen. Vandaar kwam ik bij mijn vriend Engering. Deze had ik nog gekend als kleine jongen. Enge ring is wel een begrip geworden in het Westen van Schiedam. Het moet wel erg raar zijn, wil je bij Engering niet slagen. IJzerwaren en huis houdelijke artikelen worden u met net zoveel vakkennis geleverd als een prachtige haard of oliekachel. Van hier was het maar een stap naar Maison Botermans. Een zaak van standing. Prachtige winkel, alle artikelen keurig verzorgd en vak- kundig afgewerkt. Dozen bonbons te kust en te keur. Ook al zo een zaak die er zijn mag. De oversteek werd hier wel vergemakkelijkt door de knipperbollen en zo kwam ik bij textielhan- delaar Groenewegen. Als man voel je je hier even als een kat in een vreemd pakhuis met al die damesartikelen. Maar dat is dan ook maar heel even. Je bent al zeer spoedig op je gemak gesteld door alles wat ook hier voor de heren te koop is. Goed advies en prettige bediening samen met de beste merken en kwaliteiten heb- ben deze zaak gemaakt tot wat die nu is. Vandaar stapte ik sigarenwinkel Rubens van Rademaker binnen. Dat was nu eens eens man- nelijk domein, hoewel de dames zich ook niet onbetuigd laten. En de service zet zich nog voort nadat de winkel gesloten is per auto- maat. Neen, ik geloof wel, dat als u hier uw keus niet kunt maken, u wel naar huis kunt gaan, want dan slaagt u nergens. Van hier moest ik terug, want ik bemerkte, dat ik de zaak van de heer Roodbol overgeslagen had. En deze wilde ik beslist niet missen. Had indertijd de heer Roodbol Sr. al een pracht zaak, als opvolger heeft Roodbol Jr. hem volledig aan- gepast aan hedendaagse normen en begrippen. Wat een boeken, wat een inrichting. In alle rust is hier zeer zeker keus te maken. Vandaar naar ,,De Kroon" in de Rembrandtlaan 8, naar Roetman in de Ruysdaellaan 72 en naar „Imbro", West Frankelandsestraat 110. Ik ver- meld u deze 3 zaken gezamenlijk, omdat zij bij u voorkomen in een advertentie en dus meende ik, ook wel iets gemeenschappelijks zouden heb- ben. Inderdaad, maar toch ook weer zaken met (Zie vervolg pag. 2) Rubensplein 20a Tel. 69701 P.J. Troelstralaan 113; Tel. 63031 SCHIEDAM geeft de kleurenmode aan ANIMO-ZEGELS El mi

Wester Nieuws | 1960 | | pagina 1