H. N. HAAS ..WESTER-NIEUWS f 10.- St. Nicolaas Kz 638 Verslag van de bijeenkomst van neringdoenden betrokken bij Snackhal Nfc. v.d. Ree 1 Kalfscroquet voor 1 cent Dit nummer kan A waard zijn JAAR F. van Bourgondiestraat 14—16 SPECIALE REKLAME DE GEHELE WEEK 4kalfskroketten A TC geen f 1.20, maarUi/3 Heel Russ. Ei van 0,75 voor 0.60 Zaterdag 12 nov. iedere klant GRATIS COLA Tot 6 uur voor de jongeren Patat 15 ct., gratis ballon en Cola Op 25 nummers van deze krant: n.l. de 00/8:4,83,690,825,1113,1251 1293, 1392, 1464, 1581, 1753, 1952, 2020, 2491, 2500, 2754, 2911, 3086, 3723,3814, 4048, 4218, 4439, 4807, 5231 Te koop gevraagd: Wester-Nieuws no. (zie etalage) Prijs 110.- boodschappen Drogisterij Haas, Rubensplein 23a RUIME KEUZE GESCHFNKEN Alles keurig verpakt Reklame zemen, 45 x 33 cm 1,45 2 pak Popla damesverband 1,00 4 closetrollen 0,45 4 st. Toiletzeep 0,98 2 Werkdoekjes 0,49 2 Stofdoekjes 0,49 Telef. 67717 le Jaargang No. 7 10 november 1960 Verschijnt clke 14 dagen Redactie en AdministratieDrukkeiij A. L. v. d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam KantoorurenDagelijks van 9-11 uur. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 uur. DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboutertjes 20 woorden fl.-. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel Kort woord vooraf U kent dat wel. Er is een agenda. De vergadering begint prompt een half uur te laat. Heel gewoon. De Voorzitter heet u alien welkomi en de Secre- taris leest de notulen. Zo deden onze grootvaders het 50 jaar geleden en zo zijn er thans nog vele vergaderingen. Was het zo een vergadering ik zou u een verslag besparen want er gaan er zo 20 in een dozijn. Dit was echter een vergade ring zonder Bestuur dus zonder Voorzitter of Secretaris zelfs een Peningmeester ontbrak om een rondje te geven uit de kas die er niet was. Precies genomen waren er geen eens Deden ook. Een agenda evenmin. Ik meende u dit in het kort te moeten vertellen om u in staat te stellen de sfeer te vatten waarin een en ander plaats greep. Verder is dit verslag samengesteld met een weinig fantasie, hetwelk u wel wilt excuse- ren. Alle deelnemers aan .Wester Nieuws" was ver- zocht bijeen te komcn op dinsdag 11 oktober in Terminus op het Rubensplein. Vrij goed op tijd kwam de een na de ander binnen en voelde zich daar direct op z'n gemak. Of het nu de prettige zit was in de stoelen of de prima consumptie heb ik niet kunnen achterhalen, maar ieder blcef met ieder gezellig zitten praten omreden er nu eenmaal geen Voorzitter was dus niemand begon. Geen nood, onze vriend Barend verzocht om stilte en gaf daartoe met een flinke asbak een forse klap op tafel. Pangprecies op de duim van mijn buurman. Als een duveltje uit een doosje schoot deze overein. Of dit kwam van de schrik of de pijn is niet vastgesteld geworden, maar de biercompressen deden wonderen en de orde was weldra hersteld en de stilte waarom gevraagd bleef gehandhaafd. Ondergetekende heeft toen maar gevraagd hoe het stond met de appeloogst zeker in -verband met de appelbollen en het had wel niets met de vergadering te maken maar het was tenmin- ste iets om het gesprek weer op gang te brengen. En hoe! De heer Abma (U kent hem wel, de slager van het Rubensplein) kreeg, hoewel niet aanwezig, een pluim over z'n stukjes in Wester Nieuws, betreffende groei en ontwikkeling van Schiedam. We keken er allemaal vreemd van op en de heer Abma, indien aanwezig geweest, had zeker be- scheiden gebloosd. Edoch, laten we nu de verkeerde voor hebben. Ter verduidelijking zij vermeld, dat we in Schie dam hebben een archivaris die heet L. A. Abma en een slager die heet G. Abma. We vroegen de pluimgever hoe die aan zo een persoonsverwarring kwam. En wat dacht u dat we te horen kregen. Nou eh. een slager werkt met koeien en een archivaris die in de oudheid zit te vroeten, haalt ouwe koeien uit de sloot, dus zodoende. U be- grijpt daverende hilariteit. Kom nou, wat een combinatie, een moderne sla ger en zeker Abma niet werkt met koeien uit de oudheid, zelfs geen verdwaalde. Dhr. Was- man Jr. zou graag parkeerruimte voor z'n zaak hebben in de Rubenslaan, in de vorm zoals we dit hebben vooraan in de Rembrandtlaan. Het is nu zo, dat klanten of vertegenwoordigers die daar hun kopje koffie willen gebruiken, verplicht zijn hun auto te zetten in de B.K.-laan voorbij de knipperbollen. Dit is natuurlijk geen dcen en on- practisch. Algemeen was men van mening, dat het Westen van Schiedam maar knap misdeeld is door de Overheid en Schiedamse gemeenschap. Heel summier zullen we enkele klachten en wen- sen samenvatten. 1. Reeds genoemde parkeerruimte Rubenslaan. 2. Bloembakken op diverse plaatsen evenals dit elders in Schiedam gebeurt. 3.' Evenals op de Koemarkt met Kerstmis een verlichte kerstboom op het Rubensplein. 4. Een weekmarkt in de Rembrandtlaan. 5. B.v. om het jaar de kermis op het Rubens plein. U ziet, het is nog al wat. Op een en ander zullen we t.z.t. terugkomen. Echter bij deze 5 genoemde punten zijn meer belanghebbenden betrokken nml. alle bewoners van Schiedam-West. Voordat wij ook nu tot verdere stappen overgaan zouden we het zeer op prijs stellen uw mening eens te horen Mogelijk houden we nog wel eens een enquette. Verder kwamen naar voren de gedachten om de diverse zegels die in omloop zijn te vervangen door een uniforme zegel voor het Westen van Schiedam. U kent ze wel, van de een krijgt u keszegels, bij de ander heten ze animozegels enz. enz. De heer v. d. Water kreeg meerdere pluimen op z'n hoed voor de prima verzorging van Wester Nieuws in de huidige vorm. Ik zeg dit er uit- drukkelijk bij omreden alien,inclusief dhr. v. d. Water, van mening zijn, dat we nog lang niet zijn Old Spice Tabak Jockeij Aqua Velva Vinolia Yardley 4711 Boldoot Panique Hypnotique DROGISTERIJ Rubensplein 23 a waar we wezen willen. Maar dat komt wel. U kent het spreekwoord ,,hardlopers zijn doodlo- pers" maar de gestage loper wint. Als ingekomen stukken waren er enkele aan- vragen en suggesties van lezeressen en lezers o.a om een rubriekje ,,Voor de Vrouw". Interesse was er voor een Sportrubriek. Een verzoek om diverse branches om beurt iets te laten vertellen over hun artikelen in die zin, dat ze nuttig en leerzaam zijn. Al met al #rliep alles in de meest prettige sfeer. Het einde naderde. De heer Barend zat alweer aan de asbak te frummelen, kennelijk met de bedoeling deze bijeenkomst met een forse tik wederom te sluiten. De dreigende blik van buur man weerhield hem echter, terwijl deze toch maar voor alle zekerheid z'n duim in veiligheid bracht. Th Scholte.

Wester Nieuws | 1960 | | pagina 1