Alan Burgess 7 man in de morgen 1.98 W. KLEIN's manufacturen J. VOGELPOEL TH. SCHOLTE A. Roodboi, hoekhandel, Rubenspl. 16, tel. 69513 6 Karde Mocca's II.- n roomboterstaaf van I 1.80 voor 1.00 Gafe jjTerminus" LEVENSMIDDELENBEDRIJF A.S. VR1JDAG EN ZATERDAG Noorse sokken Naadloze Nylons a qq Kaboutertjes Het betere SporthliiS In 1942 zuchtte Tsjecho-Slowakije onder het juk van Heydrich. Het jaar daarvoor was deze S.S.-Generaal, „de man met het ijzeren hart", zoals Hitler hem noemde, Reichsprotektor geworden. Voor de redding van het Tsjechische volk moestdeze man sterven. Jan Kubis en Josef Gabchik kwamen als parachutist uit Engeland met de opdracht om hem uit de weg te ruimen. Een van de meest spannende boeken ooit geschreven! Prijs f 9.50 gebonden Drinkt Uw gekoeld glas bier, borreltje, bessen, enz., enz. in §ezellige sfeer IBi Hard tYluziek Er is maar een en daar kunt U voordelig en prettig winkelen en op 20 hieropvolgende nummers: 1, 8,11, 22, 33,44,55 68 72,83,94,101 311541668, 718,811910, 2828,4999 wederom Succes met een KABOUTERTJE rcl\iniic2 AyA' v VOOR ^MOEIL'JKE G\x° vo ET E N LUXE tiEMAKSCHOENEN St.LIDUIHASTR.27 maten IOV2 tot 12 donkere kleuren, vanaf Drie Sterren Nylons v.af f 1.98 STOP! HALT! Let op uw nummer! Het antwoord van de Nazi's kwam zonder erbarmen. Folteringen en verraad voerden hun executie-peleton tenslotte in het gewelf van een kerk in Praag. Wat toen volgde, wordt met een bijna ondraaglijk realisme verteld door de auteur, die tijdens zijn onderzoekingsreis ieder detail naging. Hi] stelde zich aan grote gevaren bloot teneinde in dit boek het eerste en waarheidsgetrouwe verslag van een der meest opzienbarende geschiedenissen van onze tijd te kunnen doen. Uw koopt Uw exemplaar natuurlijk bij RUBENSPLEIN 26 TELEFOON 69778 SCHIEDAM Rembrandtlaan - (hoek Mesdaglaan) 11 11" 11 11 11 i r— BANKETBAKKER Rembrandtlaan boek Jan Steenstraat 1 Tel. 67981 Te koop; uitneembare kinderwagen f 40.- v. Limburg Stirumstr. 65 Telef. 64123 Steeds voorradig vele kleuren NEVEDA SPORTWOL Valentine p. 100 gr. f 2.25 Fabristraat 29 Rozenb.plein 3 Neen schrikt u niet. De nummering die wij bedoelen kost u geen geld brengt u alleen geld op. Zoals u ziet heeft dit blad een nummer, vooraan rechts boven. Als u nu de adver- tenties volgt ziet u dat diverse zaken op be- paalde nummers hetzij iets extra's of extra korting geven. Het zijn willekeurig gekozen nummers die 00k inderdaad rondgebracht zijn het Westen van Schiedam. Nu is gebleken dat niet alle nummers waarop iets extra's te krijgen is tot hun recht komen en dat is jammer. Iemand die ik dit laatst 00k vertelde begon te fluiten „het is te mooi om waar te zijn". Kom nou zij hij je wilt me toch niet ver- tellen dat jullie doorlopend voor Sinterklaas spelen. Inderdaad mevrouw en toch is dit zo. Het betekent inderdaad iets extra's voor u. U moet wel het desbetreffend nummer inleve- ren bij de winkelier dit om te voorkomen dat tweemaal hetzelfde nummer aangeboden wordt maar u behoeft niet te beginnen met zodra u een winkel in komt uw nummer op de toonbank te leggen. U moogt rustig het desbetreffend artikel kopen en pas bij betaling uw nummer overleggen. U kunt dan zelf constateren dat het inderdaad een ex- traatje voor U is 00k een Sinterklaas. Th. Scholte. DE KOE VAN JANSSEN (met twee essen) Ja die koe in de sloot daar in Kethel dat was me wat. Eigenaardig dat een bepaald woord gesproken of gelezen - in dit geval het woord koe gedachten associaties oproept in iemands geheugen aan een of ander voorval, waarbij 00k een koe betrokken was. Wat ik zeggen wilde, op die Janssen (met twee essen) kom ik straks nog nader terug. Dat zat zo. Vorig jaar Zomer logeerden wij in de vakantie dicht bij een boerderij zodoende maak- ten wij nogal eens een praatje met de boer. Op zekeren dag kwamen daar een viertal studen- ten met het verzoek enkele dagen te mogen kam- peren op de boerderij. Ze wilden tevens wel wat helpen om eens iets anders te doen te hebben als studeren. Daat kaan daat kaan zei de boer. We goan's mergens oal om vier uur de koeien melken en dan zal ik oe wel roepen. Dat vonden de Heren prachtig. En waaraehtig 's morgens vier uur waren alien pre sent. De boer gaf elk een emmer en een stoeltje ik weet niet precies hoe zo een ding heet maar u weet wel een rond plankje met een pootje waar de boer zo tijdens het melken op zit, en zei nu gaan we het land in en dan pak je zomaar een koebeest, is de emmer vol dan kom je terug. De boer dacht we zullen wel zien wat het wordt. Zo circa vijf uur was de boer als eerste terug even later zijn Vrouw en zoon een tien minuten later de eerste student vijf minuten daarna no. 2 en nog wat later no. drie en nu was de wacht op nummer vier. Half zeszes uur half zeven, zeven uur nog geen student Janssen. Half acht nog niets. Dit maakte de boer wel onge- rust en men besloot met z'n alien het land in te gaan. Afspraak was in rechte lijn zo een vijftig meter van elkaar af dit in verband dat het nog enigszins mistig was en het land nog niet te overzien. Aan het eind gekomen zouden ze dan weer naar elkaar toe lopen. En op dit laatste stuk was het dat ze in de verte iets zagen dat him haren ten berge deed rijzen. Student Janssen zo te zien aangevallen door een koe die hij probeerde in bedwang te houden. Dichterbij gekomen bleek echter dat de koe niet in de aanval was. De monden vielen open van verbazing. Wat was het geval. Student Janssen jasje uit mouwen opge- stroopt het zweet druppelend over zijn gezicht z'n kaken met een verbeten trek op elkaar ge- klemd had de koe bij de horens gevat en liep alzo met het hele geval te proberen het koebeest achteruit te manoeuvreren. Zo in de geest van een chauffeur die probeert z'n auto achteruit in een nauw poortje te krijgen. Een stukje vooruit een stukje achteruit een beetje links een beetje rechts enz. Men begreep er niets van. Totdat na enkele minuten de boer het eerst zijn spraak terug kreeg en vroeg wat dit nu bete- kende. Even keek Janssen verwilderd in de rich- ting van de boer liet de koe los en zeiis me dat een rot koe nu, ben ik al die tijd bezig en dat beest verd.het om op dat stoeltje te gaan zitten. Om nu nog even op die Janssen (met twee essen) terug te komen en om geen misverstand te wek- ken ik heb een buurman die heet Jansen met ene es en een bediende die heet Janse zonder N, geen van beiden hebben dus iets met dit geval te maken. Boeeeeee zei de koe. Th. Scholte.

Wester Nieuws | 1960 | | pagina 2