•5-r RUBENS DE LEEDE Matthij ssen HET SPEELGOED Topslagerij ABM A Het ad res H. JSTENTLER M KROON" Maison B0TERMANS In dil sure en natte weer CAFETARIA kinderrijwielen Scheilings Banketbakkerij en de Kleuterschool Enorme sortering Amandel-, Marsepein- en Chocoladefiguren van de fijnste kwaliteit Heeft U speciale wensent Bestelt het evenl Het wordt voor U gemaakt Speciale aanbieding: Boter-appelcarre's, overheerlijk 5 voor 89 ct Mai son KIES is het noodzakelijk Uw gezin te laten smullen van een stevige, voedzame en gezonde maaltijd. Neem vooral zo'n geurige sappige echte Gelderse Rookworst Heerlijke botermalse KARBONADE p. 500 gram nu nog 1.98 Voor de boterham 100 gram Botchamworst - en 100 gram Ham samen a CI Ct Heerlijk botermals Hachevlees p. 300 gr. 1.18 met een GRATIS zakje kruiden Woensdag - Gehaktdag alleen die dag ons vertrouwde TOPGEHAKT p. 500 gr. slechts 1.48 met zakje kruiden 250 gr. heerlijke GEK.WORST slechts 3 jr Ct U ziet het: echte voordelen vindt U bij Rubensplein 5 - Schiedam voor meubelreparatie en stoffering is: W. Frankelandsestr. 79, tel. 69974 Tafelkleden, wasecht, v.af 9.75 Kinderboxen 19,75 Cocosmatten, Viltzeil, Plak- Plastic, Tafelzeil enz. Frisia's speculaaspakketten, p. pak 0:95 kerstbloem v. bladerdeeg, p.p. 0.85 Amandelspijs, per pak 1.75 Tafelamandelen 0.68 Geschaafde ontvl. amandelen 50 gr. 0.45 Er gaat niets boven eigen gebak J. de Leede Rembrandtlaan 8 £r-\helc t-ijfs voor iiv\' t cos-c.abettv Prachtige draaiasbakken in prijzen van 1.50 tot 11.50 Pijpen in vele modellen van 0.95 tot 25.00 Sir Henry aanstekers, plat model m. 3 jr. imp. gar., slechts 3.50 Gasaanstekers Poppell en Rowenta 10.-J 11.- en 26.- Leuke tafelaanstekers, reeds vanaf 4.25 Al onze artikelen in luxe Sint Nicolaas-verpakking (J. en F. Rademaker) DIEPVRIES KIPPEN steeds voorradig! ICijk eens even zwarte Piet: Of Je nog leuke ziet! We kopen ze bij de rijwielhandelaar, Want die staat ook voor service en reparatie klaarl St. Liduinastraat 78 - Tel. 68156 U vergeet Uw pijnlijke en moeilijke voeten in schoenen van Nog slechts enkele dagen en het heerlijk avondje is gekomen Voor Ma een chocolade letter, Pa een speculaaspop vol met aman delen, de kinderen, ons alom be- kende marsepein en het hele gezin een Roomboter- letter die zo heerlijk gevuld is. Rubensplein 18 Tel. 68294 Wilt U een douchecel even bellen Tel. 67559 C. VAN BRUGGEN Vlaardingerdijk 343 Ivlenige moeder zucht met de uitdrukking van: „M;jn kind speelt helemaal niet." En toch is dit niet waar! Want er zijn nu eenmaal perioden van voorkeur bij speelgoed. Kijkt u maar eens bij een lagere school, ze zijn aan het touwtje springen, 14 dagen later is het tollen, knikkeren of ballen en wordt het andere niet meer aan- gekeken. En ook is het zo, dat het ene kind zich langer bezig houdt dan het andere. Rierbij moet nat uurlijk wel eens geholpen worden. En daar draait het om! De ouders moeten hier ter- dege op letten en zich ook vooral tijd gunnen. Er wordt zo gauw gezegd, ,,Ik heb geen tijd!" En dit is zo funest voor uw kind. En daarom is het kleuteronderwijs zo heel belangrijk, trou- wens de* kinderen gaan er zo graag naar toe. En wat 'n mogelijkheden zijn daar, vooral het papier speelt een grote rol, zoals vouwblaadjes, vlechtrepen, e.d. Ook het nieuwe bouwblok systeem zoals Lego wordt veelvuldig toegepast. Laatst bracht ik een bezoek aan zo'n Kleuter school en vroeg aan de leidster, of zij ook zo ingenomen met dit bouwsysteem was. ,,De kin deren zijn er dol op," was het antwoord, vooral van de 2e klasse daar. Ik zag ook inderdaad, dat de kinderen ijverig bezig waren. De leidster ver- telde, dat de kinderen uit de oudste leeftijds- groep iedere dag bouwen met Lego. Ze grijpen 's morgens het eerste naar deze bouwelementen. Ja het is fantastisch, kijkt u rnaar eens naar deze 2 stenen met ieder 8 noppen, u kunt ze op 24 verschillende manieren op elkaar zetten. Ja, dat moest ik dan ook beamen, zoiets is inderdaad geweldig. Ja, zei deze juffrouw ook: „en kijkt u nu eens bij de lste klasse, daar is papierwerk het voornaamste. En toch geef ik ze ook af en toe Lego-stenen in handen maar ze spelen er. niet zo intensief mee als de groteren". En wat maken de kinderen, vroeg ik? In de eerste plaats huizen. Een huis is iets fundamenteels voor een kind, waarschijnlijk dat het een symbool van ,,thuis" is. Wanneer we een kind een stuk papier en een potlood in handen geven, dan tekenen ze ook altijd huisjes. Maar ze maken natuurlijk ook een heleboel andere dingen, naar mate ze ouder worden, de jongens graag schepen en treinen en de meisjes meer meubeltjes of iets dergelijks. Spelen de kinderen ook met dingen die ze zelf gemaakt hebben? Ja en veel zelfs, maar zelden langer dan een paar dagen achter elkaar. Maar dat is juist weer zo aardig bij Lego, dat de kinderen den of twee dagen met een schip kun- nen spelen en wanneer ze daar geen zin meer in hebben en zoals u weet, gebeurt dat nog wel eens bij kinderen, dan maken ze er een treintje van en spelen weer daarmee. Juffrouw, hebben ze van te voren ook een idee wat ze willen gaan bouwen? De oudsten hebben doorgaans een vast plan. De anderen weten pas wat het gaat worden, als het bouwsel ergens op begint te lijken en hebben soms 't meeste ple- zier om de elementen op elkaar te zetten en het ge'neel dan weer af te breken. Geeft u soms voor- beelden, of is het uitsluitend eigen fantasie? Bei- den. Uit paedagogische overwegingen heb ik natuurlijk het liefst, dat ze zelf iets uitdenken, maar aan de andere kant moeten ze ook af en toe nieuwe ideeen op doen. Overigens geloof ik niet, dat het erg belangrijk is, of het resul- taat al dan niet natuurgetrouw is. Wanneer een kind vindt dat het een schip gebouwd heeft, dan is het een schip, ook al ziet een volwassene dat er niet direct in. Ook het onrustige kind kan uren stil met Lego spelen. Weet u, of de kinderen soms thuis ook Lego hebben? Ja, ik weet, dat veel kinderen al Lego hebben, maar velen zullen het ook wel op hun verlanglijstje hebben staan voor hun verjaardag of Sint Nicolaas. B. St. Liduinastraat 34 b - Telefoon 67860 dagelijks vers uit de rokerij, heerlijk bij de stampot, erwtensoep en warm op de boterham - RUBENSPLEIN 6 - TELEFOON 67S73 RUBENSPLEIN 21 TELEFOON 63698 verzorgt Uw HARTIGE HAPJES o.a.: Croquetten, Bitterballen, Nierbroodjes, Salades (eigen fabrikaat), Loempia's, Kroepia's, Nassi- ballen, Worstjes, Ballen gehakt, Okay ijstaarten Speciaalzaak v. luxe gemakschoenen St. Liduinastr. 27 - Tel. 65808 —MllllllHI IIIIM1 1^—1— BURGER - BOUWBEDRIJF

Wester Nieuws | 1960 | | pagina 3