1961 A. Roodboi Fa Gebr. Clarijs De VeGe laat extra zegels regenen VEGE kruideniers in Wesfen J. ROETMAN. Ruysdaellaan 72 - Tel. 64443 „INBRO",W. Frankelandsestr. 110 - Tel. 68479 „DE KROON". Rembrandtlaan 8 - Tel. 69501 Complete woninginrichting Ho-e do-mi te o-p Piet idea? Kaboutertjes kersf- en meuwiaarswensen g Chocoladeboter f 0,62 met 30 zegels Slasaus, grote fles f 0,97 met 38 zegels Bakmeel per pak f 0,43 met 16 zegels Prima Slaolie, grote fles f 1,58 met 64 zegels Piccalilly f 0,60 met 24 zegels ALS KLAP OP DE VUURPIJL: 1 grote pot fijne worteltjes voor f 0,59 Luxe verhuur ..UNIQUE" Telef. 69615-53286 Speciaal ad res voor het opnieuw bekleden van Uw meubelen. MODERNE STOFFEN PRIMA VAKWERK VOOR zakagenda's vanaf 75 ct losbladige agenda's vanaf f 3.65 losbladige „Succes-agenda" vanaf f 8.- uitgebreide sort, notitie- en kunstkalenders 'N LEVENSGEVAARLIJKE BELASTING Rubensplein 16 B0EKHANDEL Tel. 69513 Met 8 persoons CADILLAC'S of 5 persoons Chevrolets van Unique trouwen zal U nooit berouwen Burg. Knappertlaan 10 12 14 18 Telefoon 68817 68828 Schiedam v.h. Spanjersberg St. Liduinastr. 84 Meubelen, bedden, tapijten, gordijnen, vitrages, enz. Ben met m'n Wester-Nieuws van veertien da- gen geleden naar m'n Vriend Haas de drogisc gestapt en heb hem beleefd gevraagd wat die voor mijn krantje gaf. Heer als hij is bekeek hij m'n krantje en mij. Even dacht ik iets in zijn ogen te zien wat dacht nou is tie getikt. Maar zoals reeds gezegd hij is teveel Heer om je zoiets te zeggen. Wat bedoel je vroeg hij? Nu dat is nogal eenvoudig. Jij geeft toch tien gulden voor een exemplaar van WESTER- NIEUWS", niet? Heel goed begrepen zei hij slechts voor een exemplaar met een bepaald nummer hetwelk ik bekend heb gemaakt in m'n etalage geef ik so wie so tien gulden. Nou zei ik dan zijn we er toch. Nee sufferd zeit ie jij hebt dat nummer niet kijk maar. En wij bekeken het nummer van de krant en het bekend gemaakte nummer in z'n etalage. Zie je nu wel dat jouw krant niet het goele nummer heeft merkte hij op. Ja dat zie ik maar dat heb ik ook niet be- weerd. Ik dacht alleen als jij voor 1 exem plaar een tientje geeft dan laat ik het maar aan je eigen beleefdheid over wat je voor de mijne wilt geven. Goeie mop goeie mop zegt ie maar dan ben je nu in ieder geval het HAASJE, want voor dat krantje van jou geef ik nog geen stui- ver. A1 met al is deze reclame-stunt van Drogist Haas als het ei van Columbus. Je moet er maar opkomen om naast zo een enorme sorte- ring en service nog een krantje terug te kopen voor TIEN gulden. En je zal het maar treffen zo vlak voor de feestdagen. Hup, krantje in de bus met gratis tien gulden boodschappen. Hoewel hoewel ook zonder prijs is het de moeite waard zo een Sint Nicolaas sorte- ring te bekijken. Op mijn vraag wie de geluk- kige winnaar was bleek dat deze niet kas ko- men opdagen. Dat komt prachtig uit zei ik dan kunnen we samen voor dat tientje een partijtje gaan biljarten. Dat dacht je maar we laten dat tientje rustig staan voor de vol- gende keer en misschien doe ik er nog wel wat bij waarmee het bod wordt verhoogd. En weer schoot het door mijn hoofd hoe komt ie op het idee! Th. Scholte. Te koop 1 2-pers. ledikant met auping en bed, 2 schil- derijen, 1 boekenkast tegen e.a.b Jan Steenstraat 7. dacht aan de prachtige hulp die men heeft bij de opvoeding van de jeugd door het houden van huisdieren? Heeft geen gedacht aan de terugslag, die er komen kan in een machtig mooie vrije- tijdsbesteding voor oud en jong? Mijn zoon van 13 jaar heeft kort geleden zijn vu- rig verlangde jonge herder gekregen. Men treft de vaders niet bij de verhoging van de belasting, maar de kinderen. 'n Hond is dan pas volledig eigendom als de jeugdige eigenaar hem zelf volle dig onderhoudt. Moeten zij en anderen nu bij voorbaat boete beta- len omdat ergens in de stad 'n hond wat op het trottoir doet? Waar zouden wij mensen gaan zitten als we voor onze behoeften op de straat waren aangewezen? Op de rijweg? En welke honden maken de trottoirs nu zo vies De waakhonden Die moeten aan de ketting blijven. De luxe diertjes? Die houdt men gewoon- lijk goed in't vizier en daar zouden hier en daar bepaalde plaatsen voor aangewezen kunnen wor- den. Blijven over ,,de zwervers". Die moet men vangen. De ouderwetse „Hondenmepper" zal weer terug moeten komen. Kan er bij de gemeentelijke reinigingsdienst een kleine ,,vliegende patroelje" gevormd worden voor het opsporen van hondenvuil? Dit vuil ligt mees- tal op dezelfde plaatsen. Men kan dan ook spoe- dig de eigenaars van deze dieren opsporen en des- noods beboeten. Neen, vriendelijke vereniging v. vreemdelingen- verkeer. Met deze verhoging van de hondenbelas- ting haalt u geen 10 vreemdelingen extra naar Schiedam. U zult pas succes hebben als alle honden, katten, duiven en andere gezellige huisdieren verdreven zijn. Dan zal men in grote massa's naar die merk- waardige stad Schiedam komen kijken. 'n Soort „Hameln" van de twintigste eeuw. Tyt-Sjur. vi. Te koop gevraagd BANDRECORDER Tel. 67344 alle interieurs en portefeuilles van de Succesagenda zijn uit voorraad leverbaarin prijzenvan f 3.75 tot f 36.— Zie ook onze fantastische kollektie Koel, zakelijk redenerend, het oog op de sluitpost van de gemeentelijke begroting, hebben de Vroede Vaderen van Schiedam besloten per 1 jan. '61 de stedelijke hondenbelasting te verhogen. Zo te ver- hogen dat men haast met zekerheid kan aanne- men dat tientallen viervoeters straks zwervende zijn, al of niet een tehuis zullen krijgen in de A. Zusterstraat en bij overbelasting van dit asiel uiteindelijk in het stikhok zullen belanden. In de gemeenteraad kreeg dit voorstel tot verho ging slechts edn stem tegen. Men zou kunnen veronderstellen dat de gezamenlijke vertegenwoor- diging van onze stad gespeend is van liefde voor het dier. Men zou ook kunnen veronderstellen dat deze edelachtbaren f 20,of f 25,een peu- leschilletje vinden in verhouding tot de miljoenen die nodig zijn voor het nieuwe raadhuis. Wij wil- len zover niet gaan. Maar heeft dan niemand ge- in alle talen voor alle landen!

Wester Nieuws | 1960 | | pagina 2