i 1961 ie koop gevraagd Jarasen Welkom 1961 Let op Uw NUMMER ADIEU 1960 Wester-Nieuws no.?? GEBODEN DOOR: f 18.75 (een prima eiken lectuurbak) f 10.- aan boodschappen 2x waardebon a 15.- 2e Jaargang No. 1 5 januari 1961 Vcrschijnt clke 14 dagen Redactic en AdministratieDrukkerij A. L. v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantooruren Dagelijks van 9-11 uur. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 nur. Drukkerij Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Als een eerbiedwaardige oude baas gaat hij heen, het jaar 1960. Hij wist het nog goed, jubelend werd hij ingehaald en verwelkomd. Sirenes loeiden, vreugdevuren werden ontsto- ken, men vierde feest bij zijn intrede. Alleen hij, 1960 wist wat hij ons brengen zou. Bij de een vreugde en bij de ander verdriet. Hij ging heen om niet weer te keren. Z'n zilveren haren wapperden in de kille avond- wind. Zijn taak was volbracht. Zijn silhouet loste zich op in het duister. Weer jubelden de klokken weer loeide de sirenes en brandden er vreugdevuren. Jaar 1961 werd feestelijk binnengehaald en is nog maar nauwelijks zijn taak begonnen. Wat zal hij ons brengen? Het is maar goed dat we het niet weten. Landen en volkeren zijn in beroering en be- spieden heimelijk of openlijk elkaars bewegin- gen. Men tracht elkaars bedoelingen, al of niet met eerlijke achtergronden te doorschou- wen. Onderwijl staan de grootsten der aarde tot aan de tanden bewapend tegenover el- kaar met de afschuwelijkste wapenen in de vuist. Onwillekeurig lijkt het erop alsof het zijn of niet zijn van ons mensen enkel in handen ligt van andere mensen, onze medemensen. De wetenschap heeft de middelen geleverd om alle leven op aarde in een klap te vernietigen. Althans dat denken ze. Het moet wel de oude strijd zijn tussen goed en kwaad. De een dient de wetenschap tot meerdere eer en glorie van Hem die de aarde schiep en de ander om Zijns gelijke te willen zijn. En wij als gewone burgers hebben daar- mee te maken en staan er middenin. Wat moeten we doen? Niet op reageren Lena! Kop op mensen. 1961 heeft ongetwijfeld ook Wij wensen al onze Lezers veel moois en goeds in zijn mars. Ook 1961 zal z'n voorjaar en z'n lente en z'n zomer hebben. Nog even en de natuur zal alle narigheid van ons en van zichzelf afschudden. Onweer- staanbaar zal nieuw leven z'n plaats onver- biddelijk innemen. De zon zal weer schijnen en de vogels zullen het weer uitjubelen en onbezorgd zullen zij hun kunstige nesten bouwen. Dat wordt 1961 op z'n best.. En wij? We gaan gewoon door heel doodgewoon doen wat we te doen hebben. 1960 is de win- keliers niet onsympathiek geweest, dank zij u alien. Wij als groep gaan gewoon door u en onze belangen naar beste kunnen te be- hartigen. Wij wensen u daarom van harte alle goeds en voorspoed voor ons nieuwe jaar 1961. Leve 1961. Totdat? Ja, dat zullen we het volgende jaar wel weer zien. Th. Scholte. (zie de etalages) A. E. J. van Gulden, Fabristraat 90 a Drogisterij Haas, Itubensplein Kapsalon M. Loch, B. K.-laan 24S Schilders- en Decoratiebedriji W. Westhof Tel. 65076 Schiedam Uitvoerder van alle schilderwerken Glashandel levering en plaatsen v. alle glassoorten. Ontwerpen moderne inte- rieurs wandversieringen. Kunstatelier inkoop en verkoop van oude en moderne schilderijen. Taxaties-restauraties. Wij wensen U een voocspoedig 1961 Martin Loch B.K.-Laan 245 naast Sportfondsebad Parfumerieen en Scheerapp. GELUKKIG NIEUWJAAR Een boom van een kerel stapt een cafe binnen en vraagt: wie is hier Jansen? Een klein mie- zerig mannetje meldt zich waarop hij prompt onder het biljart wordt geslagen. Na een minuut of tien steekt hij heel voor- zichtig z'n hoofd onder het biljart vandaan en vraagt de overige bezoekers of tie al weg is. Ja, melden ze, kom er maar onder uit, hij is weg. Waarop het manneke genoegelijk begint te kirren en zegt heb ik die even fijn beduveld ik ben namelijk helemaal Jansen niet. Advertentietarief Kaboutertjes 20 woorden fl.-. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel

Wester Nieuws | 1961 | | pagina 1