mmm, Drukwerk voor Handel, Industrie, Scheepvaart m m DRUKKERU A.L. v. d. WATER aUU"' I Van Dijkstraat 174 - Tel. 070-394690 - Den Haag P. J.Troelstraiaan 153 - Tel. 010-62733 - Schiedam OPRUIMING W. KLEIN REKLAMEDRUKWERK FOLDERS PRIJSCOURANTEN AFFICHES BRIEFPAPIER KWITANTIES ETIKETTEN DOORSCHRIJFBLOKS Kaboutertje I NEVEDA KALE1DOS WOL breidt boude FABRISTRAAT 29 - Tel. 69552 Verkoopsters gevraagd. met winkelervaring. leeftijd 17—30 jaar. verantwoordelijk prettig werk. N.V. Hema. Schiedam Tel. 68940. Gevraagd een nette werk- ster voor 2 ochtenden per week. Nachtegaallaan 12. Tel. 65362. Kethel. Te koop rotan wleg met of zonder bekleding. Kinderwagen wit met zwartwasketel inh. 60 1. Jan Steensrtaat 81 boven. Maison Kies, Het aangewezen adres voor fijn banket. St Liduinastr 34b tel 67860 Te koop aangeboden I.g.s.z. radiotoestel, Philips, met radiota- fel. Olmenlaan 1, Ke thel. Tel. 66379. Te koop: Complete cur- sus Levend Engels. Na- tuurmethode. J. t Hart, Brugmanstr. 41a Schiedam Te koop aangeboden: een witte trouwjapon met toebehoren. Bez. na 7 uur s avonds. Burg. v. Haarenlaan 800. Niet in Schiedam gedragen Maison Kies. Groot assortiment koek en gebak. Alles le kwal. St Liduinastraat tel. 67860 Hulp in de huishouding gevraagd. Sternau, Schiedamseweg 56 Tel. 63404 Woningruil: aangeboden: 4 kamerflat, Nieuwland met uitzicht en gr. kelder 16gld. per week. Gevr. vrije woning in Tuindorp Kethel. Br.ond nr 8 Te koop: z.g.a.n. Autostep, billijke prijs. St. Liduinastraat 64b Ik koop alles uit Groot- moeders tijd. Verkoophuis het Centrum Broersveld 101, tel. 66836 W. J. F. v. t Hoen Gevraagd een i.g.s.z. box, Tel 62558 Vlaard dijk 414 Maak gebruik van de unieke aanbieding Zie de waardebon voor een Een ouwe zeerob loopt in Rotterdam over de Maasbrug en laat z'n laatste zilveren gul den vallen waarop deze prompt door een gleuf in het wegdek in de Maas terecht komt. Hij keek hem mismoedig na en verzuchte ,,ik had je wel willen verdrinken, maar toch niet zp. Tante, heeft u wat voor me meegebracht vraagt Jantje. Ja hoor zegt tante. Even later! Tante is u van ijzer? Van ijzer?, welnee jongen hoe kom je daar nu bij. Oh omdat Pappie gisteren zei mor- gen komt die ouwe tang ook weer. ROT-ROTJES Leven, is het ondergaan of het scheppen van te- genstellingen. Gezondheid naast ziekte, waken naast slapen, thuis zitten of wandelen, werken en vakantie. Het is zuurkool of spruitjes. Koffie of thee. Het is de variatie, de tegenstelling, de afwisse- ling die ons doet leven. Oneindig veelsoortig en veelkleurig. Verandering is de vijand van sleur. En sleur is het zusje van dood. Gelukkig is er in 't leven zoveel variatie dat je soms vergeefs naar een overeenkomst zoekt. En de tegenstelling van deze bewering is: Als je een variatie nodig hebt is er alleen maar een hin- derlrjke overeenkomst. Zo is het brjv. met die hondenbelasting. Als je op de grens van Schiedam en Rotterdam woont zou er wel eens versehil in belasting kun- nen zijn wanneer je je hondenhok precies over de grens op Rotterdam® gebied zou kunnen zetten. Dat dacht je maar!!! Niks hoor, de hondenbelas ting is even hoog als die in Schiedam. Op de grens van Vlaardingen zou het je ook niet helpen. Zo zie je. Je zoekt variatie en je vindt alleen maar overeenkomst. Het lijkt wel of het afgesproken is. Eigenaardig, je komt dit nog al eens tegen als het om de pegels gaat. Ben ik nu zo achterdochtig Toch bestaat er tussen de Drie gemeentes een duidelijk aanwijsbaar versehil. Zijn er dan tussen die Drie verscliillen Natuurlijk!!! Tienduizenden. Soms wel geschillen. Maar die zijn te verwaarlozen. Ik ga u nu vertellen van een lief klein verschil- letje. Nou, „liefeerder pietluttig voor u. Voor mi}???? Och Eigenlijk is er geen cent aan te verdienen. Voor die gemeentes dam altijd. Kwam daarom dat versehil zo nauw niet Voor mij, was het op een kantje af een shock met of zonder bloedtransfusie 'n Bloem, af- gesneden in de knop!! 'n Gezin op straat, als gevolg van een hevig alles verwoestende brand!!! Is er bij u in de huiskamer al ooit een bosje rotjes ontploft? Gaat er een lichtje bij u branden Combineert u't maar met Shock" en „brand". En die bloemknop? Die kreeg de klap op straat. Even na de twaalf slagen „Oud-Nieuw". Het rotje ontplofte in z'n hand. Het versehil zit nu in het feit: In Vlaardingen mocht helemaal geen vuurwerk verkocht worden. In Schiedam moest je minstens 18 jaar zijn om vuurwerk te kunnen kopen. In Overschie kon elke liefhebber, ongeacht de leeftijd, zich zoveel muni- tie aanschaffen als de portemonnaie toeliet. R6t rotjes. Tien cent per stuk. Het was een goede zeeman jammer ech- ter dat hij teveel aan Bachus offerde. Was het schip in een haven prompt kwam hij dronken aan boord. Z'n maats vonden dat vervelend en zochten naar een middel om hem hiervan te genezen. De volgende avond strompelt tie weer dron ken z'n hut binnen en wil in z'n kooi krui- pen. Er ligt echter al iemand in. Wie ben jij lalt hij? Ik ben Petrus bromt een zware stem. O, dan is het goed schuif een eindje op want ik ben Lazerus. Drie knaapjes komen bij de drogist. En jon- gens zegt de brave man. Een dubbeltje zoute dropjes. Het was een hoge ouderwetse win- kel en de zoute dropjes zaten juist in de bovenste lade. De oude baas de ladder op en voor een dubbeltje dropjes gepakt. Jongen gaat weg en de andere twee blijven. En jon- gens? Geeft u mij ook maar voor een dubbel tje zoute dropjes mijnheer zegt het knaap- je. Zeg dat dan als ik boven ben, je ziet me toch die lange ladder opklimmen niet. Ja, tegen nummer drie moet jij soms ook voor een dubbeltje zoute dropjes hebben? Nee me- neer. Oh. Tweede jongentje gaat weg met z'n dropjes. No. drie, en jongen wat moet jij hebben? Ik maar voor vijf cent mijnheer. Die drogist. 50 gram van f 1.80 voor f 0.98 in alle modekleuren Trainingsbroeken alle maten f 2.98 Naadloze Nylons - 1-98 3-sterren Nylons vanaf - 1.98

Wester Nieuws | 1961 | | pagina 4