De nieuu/e President LUYENDIJK |waardebon| 8 een GRATIS S 1 KABOUTERTJE 1 BEGO voor T0MAD0! 69 Persil 3 halen 2 beialen JV° 2621 levensmkJdelenbsclrijf 1 pak Koffie Speciaal van f 1.56 voor f 1.16 Rubensplein 25 Tel. 67610 Deze week bij f 5.boodschappen 1 kg. Rijst, droogkokend /.Q van f 1.10 voor 1 blikje Mandarijnen "JQ van f 1.10 voor C 1 molton Dweil van f 0.83 voor 2e Jaargang No. 3 2 februari 1961 Verschijnt elke 14 dagen WESTER-HEuWS Redactie en AdministrateDrukkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantoornren Dagelijks van 9-11 uur. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20- 23 uur. Drukkerij Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboutertjes 20 woorden fl.-. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel Als u dit artikel leest is de nieuwe President van Amerika al enkele weken oud. Als President dan wel te verstaan. Ben met buurman naar de feestelijkheden ge- weest in Washington. Zodoende heeft u ons een dag of tien gemist. Buurman was nml. aangezocht voor de leverantie en had tevens de supervisie over de diverse dranken. Die buurman hij zag er wat deftig uit en be- woog zich als een geboren aristocraat tussen de diverse faoge gezelschappen. Buurman had een uitnodiging voor twee perso- nen en vond dat ik wel mee kon. Niet dat ik zo een gezellige kerel ben blijkt achteraf maar buurman vond het wel staan, iemand die z'n koffers kon dragen. Enfin, ik dacht voor wat hoort wat. Toch ken je nog rare dingen meemaken in een vreemd land als je de diverse gewoonten niet kent. Dat zit zo, voor we weg gingen dacht ik dat zal een heel geloop worden in zo een groot land dus eerst een paar beste stappers gehaald bij Chabot ja juist die in de Rembrandt- laan. We hadden een prima hotel. Ik denk 's avonds toen we naar bed gingen weet je wat -schoe- nen buiten de deur dan zijn ze morgen weer prima gepoetst en ben ik ook weer het heertje. s Morgens met een slaperig gezicht de deur op een kier om schoenen te pakken mis. Een eindje verder getast geen schoenen. Deur helemaal open gang eens rond gekeken geen schoenen. Ik verder zoeken op dezelfde verdieping geen schoenen. Ineens staat buur man in z n deuropening. Jo, zegt hij, wat voer je toch uit. Ik zeg fietsen stelen, nou goed nee mijn schoenen zoek ik. Laat ie me nou uit gaan staan lachen. Ik denk als ik een bierpul in m'n handen had gooide ik hem naar z'n hoofd, maar natuurlijk is op zo een moment nergens zo een ding te vinden. Teen hij uitgelachen was zegt ie je hebt ze zeker buiten de deur gezet om gepoetst te wor den. Ik zeg ja. Hij zegt: nou dan liggen ze in de vuilnisbak dat is hier zo de gewoonte want wat je buiten de deur zet denken ze dat je niet meer hebben wilt. Ik zeg: nou, dan had je beter je ouwe suikertante mee kunnen nemen. Ik geloof dat hij hem vandaag de dag nog niet snapt. Vrijdags zegt buurman we gaan eens een lek- ker stukje eten kom maar mee. Ik mee. Zag er prima uit. We bestellen twee tongen om- reden dat 't een prima vis is en daar trek in had den, met toebehoren enz. Op een gegeven mo ment komt de ober met op een mooie zilveren schaal twee tongen een grote en de andere zo een klein piete-dingetje. Ik denk: nou gaan we lachen neem jij maar eerst dan ken je niet anders als voor je fatsoen de kleinste nemen en dan heb ik die knoeperd. Ik hem de schawl voorgehouden nee, nee, zegt buurman daar ben ik teveel heer voor, na u. Enfin, u kent dat wel, zo over en weer beiden de bescheidenheid zelvers. Op het laatst zegt buurman -ja we zullen er maar geen ruzie om maken, kom dan maar hier met de schaal. Triom- fantelijk hou ik hem de schaal voor - en wat denkt u hij pikt zonder blikken of blozen de grootste terwijl hij me vriendelijk toelacht. Van de schrik liet ik het hele geval haast val- len. Wat is er jongen, vraagt buurman vaderlijk word je niet goed? Ik zeg: jawel ik ben prima, maar ik sta er per plex van dat jij, die het eerste mag nemen, ijs- koud de grootste pakt. Is dat hier soms ook de gewoonte? kon ik niet nalaten op te merken. Mag ik jou eens wat vragen? zegt buurman. Vraag maar op. Als jij nu eens eerst had mogen nemen wat had jij dan gedaan? Argeloos trapte ik erin. Nou, uit beleefdheid tegenover jou had ik dan de kleinste genomen. Weer zag ik z'n vriendelijkste grijns, terwijl hij opmerkt: dan heb je nu toch je zin -want je hebt nu toch de kleinste. Enfin, we zijn als goede vrienden weer naar huis gegaan en zouden u nog heel wat kunnen vertellen maar eerst ga ik weer een paar nieu we stappers halen. Buurman betaalt? Th. Scholte. HET VLEES LIJKT BETER ALS DE BENEN EN TOCH Ergens las ik dat het in de naaste toekomst tot de mogelijkheden behoort dat wij men- sen een leeftijd kunnen bereiken van miestens een paar honderd jaar. We zullen echter even moeten wachten tot men de ruimte veroverd heeft om dan in het luchtledige hoog boven de aarde voor- zien te worden van nieuwe onderdelen - voorafgegaan door een poosje ingevroren te zijn, waarna we na het ontdooien weer fit en monter teruggestuurd worden naar de aarde en dan rustig weer zo een honderd jaar voor- uit te kunnen. Slager Abma van het Rubensplein moet wel zoiets gedacht hebben van ,,geef mijn portie maar aan fikkie of als het zover is zullen we wel weer zien. Het vlees heeft hij het vlees gelaten en heeft zelf met z'n gezin de benen genomen. Dit heeft natuurlijk niets te maken met bescheidenheid. De hele kwestie is deze Slager Abma heeft z'n zaak overgedaan aan de heer J. C. van Graas. We! een toepasselijke naam voor een slager vind ik. De combinatie ligt voor de hand lijkt mij. Slager koeien graasende koeien voelt u wel. Iemand met zo een naam kan niet anders als een prima slager zijn. Aan de heer Abma missen we dus voortaan in ons Wester-Nieuws een goed en prettig Collega. Wij wensen hem en zijn gezin goede reis op de verdere levensweg. Onze nieuwe slager heten we van harte wel- kom bij ons in het westen van Schiedam. En natuurlijk hopen wij dat ons Wester-Nieuws evenals bij zijn voorganger z'n sympa- thie en medewerking mag hebben. Ik kan u verzekeren dat slager Graas iemand is die ook van wanten weet en pas tevreden is als ook zijn klanten tevreden zijn. En zolang ze nu het juiste levenselixter nog niet gevonden hebben zal het voorlopig nog wel zo blijven dat als de een gaat de ander komt. Tot zover Th. Scholte. ill GELDIG TOT 12 FEBR. 1961 |j| Hi voor plaatsing van ||j

Wester Nieuws | 1961 | | pagina 1