te koop gevraagd WAARDEBON QESCHIEDENI3 SCHIEDAM - U/EST Let op Uw |A NUMMER een GRATIS KAB0UTERTJE een nieuwe vereniging Wester -Nieuws no's. GEBODEN DOOR: 2 x 15.- boodschappen 3 x 15.- boodschappen f 10.- (Waardebon) 5x1 kg. Supra Luxe Grondverf 115 2e Jaargang No. 5 2 maart 1961 Verschijnt elke 14 dagen Redactie en AdministrateDrnkkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Drukkerij Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. In ons vorig artikel beloofden wij een verslag te zullen geven van de vergadering, welke op maandagavond 28 april 1930 werd gehouden in het gebouw van de R. Kath. Volksbond, thans herdoopt met de naam „Arcade". Van het houden van deze vergadering had men per circulaire kennis gegeven aan de bewoners van Schiedam-West, ,,het mooie woonkwar- tier gelegen tussen Vlaardingerdijk, Nieuwe- en Westerhaven". Deze circulaire was uitge- gaan van een voorlopig comite, bestaande uit de heren L, Heukels, als voorzitter en P. van 't Hoff, als secretaris, wonende in de Rem- brandtlaan 64/A, Het doel, hetwelk de opte- richten vereniging genaamd Schiedam- West" beoogde, was niet anders dan het be- hartigen van de belangen van de bewoners van deze woonwijk. Deze woonwijk maakte een groeiperiode door en daaraan waren on- gemakken en moeilijkheden verbonden. Om deze uit de weg te ruimen aldus bovenge- noemde circulaire hoopte het voorlopig co mite op een massale bijeenkomst om zo tot op- richting van de nieuwe vereniging te komen. En zo had dan in de grote zaal van de R. Kath. Volksbond, alias Arcade, op maandag avond 28 april 1930 de aangekondigde ver gadering plaats van de bewoners van Schie dams westerkwartier. Deze bijeenkomst was zeer goed bezet en onder de belangstellenden werden onder meer anderen opgemerkt de volgende Raadsleden, n.l. de heren Broek, Colle, Van der Most, Schermijn, Scheurkogel, Weergang en Wiekenkamp, alsmede het lid van het voorlopig comite, de heer Van der Kraan. De vergadering stond onder leiding van de heer L. Heukels, die de aanwezigen en meer in het bijzonder de leden van de Gemeente- raad hartelijk welkom heette, waarna hij een uiteenzetting gaf van het doel van de te stich- ten vereniging. Dat doel was allerminst om controle uitteoefenen op de plannen van de Gemeenteraad in zake het verfraaien van het Westen van onze stad, integendeel men wens- te zeer gaarne samentewerken met de Ge meenteraad in het behartigen van de belangen van dat gedeelte van onze stad, hetwelk door de vereeniging zal worden bestreken. Zo bijv. ons mooie Sterrebosch, dat niet alleen onze ingezetenen trekt, maar ook de vreemdeling. Met de heer Dominicus die ook op deze vergadering aanwezig was betreurde de heer Heukels het, dat eerstdaags een deel van dit Sterrebosch zal gaan verdwijnen. En wat zal er voor in de plaats komen, dat tot recrea- tieoord voor de ingezetenen kan dienen? Elet westen van onze stad aldus de heer Heukels was in de laatste jaren een mooie woonwijk geworden. Ruime en goedkope wo- ningen waren daar door diverse bouwonder- nemers gebouwd. Maar bij de ontwikkelina van dit westen diende men tevens te zorgen voor een betere verbinding met de andere delen van onze stad, met het station en met de tram naar Rotterdam. Een ander punt van overweging aldus de heer Heukels was de bouw van een hulppostkantoor, want als men van af de Rembrandtlaan naar de Gerrit Verboonstraat waar in 1930 het postkan- toor was gevestigd moest om zijn post in orde te maken, stond ons een aardige wande- ling te wachten. Ziedaar in het kort de uiteenzetting van de heer Heukels over het doel van de nieuw op- terichten vereniging, welke naar zijn oordeel eenmaal gesticht op haar weg nog wel meer- dere wensen zou ontmoeten. Na dit openings- woord van de heer Heukels was er gelegen- heid tot een gedachtenwisseling, waarvan dan ook door enige aanwezigen gebruik werd gemaakt. Allereerst werd het woord verleend aan de heer Assenbroek, die het zou toejuichen, wan- neer de nieuwe vereeniging werd opgericht, maar tevens waarschuwde niet op de plannen van de Gemeente vooruit te lopen. Vervol- gens werd het woord verleend aan de heer Eysberg, die opmerkte, dat inderdaad voor Schiedam-West veel kon worden gedaan. Wat echter de afstand Rembrandtlaan-Post- kantoor betreft, meende hij te moeten opmer- ken, dat de afstand Kam. Omneslaan-Post- kantoor even ver is, Nu kwam aan het woord de heer J. N. Post, die de nieuw opterichten vereniging onnodig achtte. Immers de Vereni ging tot behoud van het natuurschoon zorgde reeds voor ons Sterrebosch. Van een Post- kantoor in het Westen van onze stad zou wel niet veel terecht komen. En wat de verbin- dingen met andere gedeelten van onze stad betreft, dit punt was ter bevoegder plaatse reeds in overweging genomen. Betreffende de bouw van een nieuw tehuis voor de ouden van dagen vond de heer Post, dat men deze bejaarden niet in een uithoek van onze stad moest plaatsen. De heer Heukels beantwoordde de heer Post en merkte onder meer op, dat de heer v. d. Ende vijfmaal om uitbreiding van zijn auto- busdienst had gevraagd, doch zonder succes. Vervolgens zeide de heer Heukels nog, dat het allerminst zijn bedoeling was het nieuwe gesticht voor ouden van dagen in een uithoek van onze stad te laten verrijzen, doch alleen wenste hij voor de oudjes in hun eigen be- lang een rustige omgeving. Nog werd het woord gevoerd door de heer Jonkers, die opmerkte, dat de nieuwe vereni ging niet alleen van algemeen belang was voor Schiedam-West, maar ook voor geheel onze stad, Het raadslid Van der Most kon veel onderschrijven van hetgeen de heer Heu kels had betoogd, maar een reukloze slacht- plaats had hij in geen enkele andere gemeen te nog ontmoet. TH. ENGERING Rubensplein G. GROENEWEGEN RUBENSPLEIN H. Weenig, Paulus Potterstraat 59a Drogisterij Haas, Rubensplein (zie de etaiages) Na het sluiten van deze gedachtenwisseling werd een korte pauze gehouden om aan dege- nen, die met de oprichting van de vereniging sympatoseerden, gelegenheid te geven zich als lid te laten inschrijven, terwijl de andere be- zoekers de zaal verlieten. Een honderdtal le den gaven zich op. Na deze pauze werd nog een korte huishou- delijke vergadering gehouden tot samenstel- ling van het bestuur. Als bestuursleden wer den gekozen de heren: Th. v. d. Berg, J. K. Dominicus, J. B. de Raay, L. Heukels, notaris A. Hoek, P. van 't Hoff, A. Donkers, C. Korsten, Landsbergen, Th. Mouwens en J. D. Wuister. De algemene gedachte van de vergadering was, dat de nieuwe vereniging door notaris Hoek als voorzitter zou worden geleid. Hier- na werd deze geanimeerde vergadering door de heer Heukels gesloten. L. A. Abma. WESTERN EUWS Kantooruren Dagelijks van 9 -11 nur. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 nnr. Advertentietarief Kaboutertjes 20 woorden fl.-. Verachijnen in geheel Schiedam-West, Nienwland en Kethel GELDIG TOT 8 Maart 1961 voor plaatsing van

Wester Nieuws | 1961 | | pagina 1