I I I 1 „A BMA" Een Kaboutertje: ALTIJD SUCCES HET VERNIEUU/DE KOEMARKTPLEIN t I SUPRALUX plasliclak Drogisterij H. N. HAAS 1 grote luchthallon Maison Botermans BOTERKOEKJES Reklame Willemientjes Voor betere kwaliteit en service Kwaliteit sslagerij Boekhandel G. Schutte Rubensplein 18 Tel. 68294 Ruime sortering 60 cent per 100 gram 80 cent p. V2 pond is beter - kost minder per kg bus i 3.80 ©ok wij verkopen R en D behang Wit, wit, met Semprawit VEVEOTEX MUURVERF Gips - Krijt - Albastine - Plakmeel Plamuur, Stopverf, Plakmeel, Amoniak 3 voor 100 95 Werkdoekjes Luchtverversers Natuurspons Grote sortering zetnen HUI Binnenovenreiniger f 1-95 Frappir - onderhoudsmiddel voor ijs- kast, oven, radio en TV f 1-95 Glanzerwas voor Bruynzeelwas en Brenoline Thinnic droogschuimreiniger Plastic droogrekken f 4.95 5 Veters in 40 verschillende kleuren Februari 1961. Is wel iets waar v."! trots op kunnen zijn. Met alle beschikbare ruimte is vakkundig gewoekerd. Ach, het iedereen naar de zin te maken is ten enenmale onmogelijk. Hoeft ook niet. Over tien jaar is misschien wat we nu prima vinden alweer onpraktisch en doen het dan weer anders aangepast aan de omstandigheden en regelen die dan weer zullen gelden. Gisteren stonden diverse autoriteiten van binnen en buiten de stad, wederom de gang van zaken met kennersblikken te observeren. Wel een verschil met zoveel jaar geleden toen de paardentram nog af- en aanvoer op het Koemarktplein en Schiedam nog een oase van rust en landelijkheid was. En toch was er iets, juist op dat moment gis teren, dat het heden en verleden samen de- monstreerde. Het heden was de verkeers- stroom vakkundig in goede banen geleid het verleden demonstreerde zich in een man die daar in alle rust stond toe te kijken metja u raad het nooit, een geit bij zich aan een touwtje. Mijn eerste gedachte was die is vijfentwintig jaar geleden van huis gegaan en weet niet wat ie ziet. Maar bij nader toezien was de man nog niet 1 zo erg oud en bleek zelfs nog een goede ken- nis te zijn. Nadat ik vakkundig naar de over- zijde was geloodst, heb ik hem aangeklampt. Ik moet zeggen de man was heel normaal. We wandelden samen de kant op naar het Westen, waar hij bleek te wonen, zes hoog in een van die nieuwe flats. Ik zeg zo, dan moet je zeker eerst die geit nog naar je tuintje brengen. Naar m'n tuintje? Man ik heb helemaal geen tuintje. O nee, waar laat je die geit dan? Die geit zegt ie en kijkt me aan alsof hij zeg gen wil wat kunnen sommige mensen toch stomme vragen stellen, die geit gaat mee naar huis. 4 Rubensplein 23 Telef. 67717 Ieder die f 2.50 besteedt krijgt gratis en KES-zegels O, zei ik. Kijk eens zegt hij, die hoge flats zijn wel mooi daar van niet, maar die melkboeren ver- tikken het de melk dagelijks naar boven te sjouwen en ze kunnen wat mij betreft de pot op, ik heb ze niet nodig. O zit dat zo,'wist ik in m'n verbouwereerd- heid slechts uit te brengen. Mare, die behuizing in zo een flat is toch niet van dien aard, dat je nog ruimte over hebt voor een geit. Waar laat je die dan? Op de slaapkamer zei de oude kennis terwijl hij me aankeek. Vermoedelijk trok ik een beetje vies gezicht, waarop hij vroeg, nou en? Nou ja, dat zal wel lekker stinken zo een geit op je slaapkamer. O, dat is niets daar is die geit al aan gewend kwam z'n repliek. Ik heb toen maar gauw afscheid van hem genomen en ben teruggewandeld naar het Rubensplein en daar zag ik weer de gehele verkeersstroom die enkele minuten geleden het Koemarktplein was gepasseerd aan me voorbij trekken. Toch wel een mooi plein dacht ik zo bij mezelf dat Rubensplein. Als nu straks de zon gaat schijnen en de Overheid ook ons plein eens opluistert met b.v. bloembakken en ook een boom in het midden, dan maken we er een feestje van. Ongemerkt neuride ik al mee met de grote dichter die dichtte O, jou heerlijk Rubensplein Daar te wonen is al een festein Jij met je bloembakken en je boom Voor vele honden een schone droom enz. enz. Het geheel zou dan tevens een gezellig en tree zijn voor alles wat uit het Westland Schiedam binnenkomt en dat is nog heel wat. Eventueel tot ziens dan op de boomplantdag zullen we maar zeggen. Th. SCHOLTE. Vrijdag 3 Maart komen Jules de Korte en Emmy Lopes Dias in gebouw Arcade met hun kleinkunstprogramma onder de titel van herfst tot lente.^ Aanvang 8 uur, reserveren van plaatsen ad f 1.75 bij Roodbol boekhandel Rubensplein dan naar: V Deze week als reklame: 250 gr. gekookte worst voor 59 ct 150 gebraden gehakt 48 3 slavinken 98 3 Hamburgers 98 3 Tartaar 150 3 Frikandellen !50 v Ruysdaellaan 32b Schiedam Tel. 63488 63348 Trrvor 3 riolostiir? I" 1©.©© Emgela n£1 s'ii.nn3t?Te> - 3.9 v6or 4 mrt besteld f 9.75 na 4 *11 -90 Levering mei 1961 DROGISTENMOPJE Voor de vierde keer in een week komt Brammetje (8 jaar) bij de drogist voor een gulden motballen halen. ,,Hebben jullie zoveel motten?" vraagt de drogist aan het kereltje. „Nee, mijnheer", antwoordt het ventje, ,,maar moeder raakt ze zo slecht". Leent geen stoelen bij de buren. Bij SIEM ROSMAN kunt U ze voordelig huren. Franshaisplein 43-45 SCHIEDAM Vraagt stalenboek 2 voor 49 ct VOORDRACHTSAVOND RUBENSPLEIN 5 Enpniie Pyle, Be snEneiras - *5.0© Tatialksoldateni 8.9© Tdbriek v. ©fficierrem - 14.9© Slag lira tie Arjltvnmtin - 12.5© Teken in voor Opmars naar de Galg TELEFOON 6S800

Wester Nieuws | 1961 | | pagina 4