le koop gevraagd Let op Uw NUMMER SCHELLINGS Geniet van '1 voorjaar JVs 4530 tternieuwde OPKOMST van de St. LIDUINASTRAAT WESTER - Nieuws no GEBODEN door: 2 x 15.- boodschappen Rijwielen MATTHGJSSEN Fa. Getr. Clarijs Complete woninginrickfing 2e Jaargang No. 11 25 mei 1961 Verschijnt elke 14 dagen Redactie en AdministratieDrukkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. In de jaren voor de oorlog was de St. Lidui- nastraat een van Schiedams beste en modern- ste winkelstraten. Vele en zeer zeker ook ge- goede Schiedammers deden daar hun inko- pen, de middenstand was bij de tijd en de vruchten werden geplukt. Na 1940 ging het langzamerhand bergaf- waarts, de stemming van ,,het ging toch voorheen prima" en ,,mijn tijd zal het wel duren" vierden hoogtij. Voor meerderen van die tijd heeft het heus hun tijd niet uitgeduurd en is het hun slecht vergaan. In grote lijnen kunnen we thans wel zeggen, dat een nieuwe generatie hun plaatsen heeft ingenomen. Een nieuwe geest waait thans door de Liduinastraat, het enthousiasme bij de winkeliers wordt groter. A1 jaren vechten diverse middenstanders voor de opkomst van hun zaak. De laatste jaren is het inzicht, dat het gezamenlijk moet ge- schieden, naar voren gekomen. Individueel wordt thans door velen dag en ook zelfs 's nachts gesjouwd om het vroegere aanzien van de Liduinastraat terug te krijgen. Een grote verbetering is geweest dat de oude vervallen ambachtschool is afgebroken, waarvoor een moderne school is teruggeko- men. Een somber gebouw heeft plaats gemaakt voor een helder modern geheel, dit is de hele omgeving ten goede gekomen. We zullen de Liduinastraat eens nader onder de loupe nemen. Laten we maar bij de Nieu we Haven beginnen, daar zit immers Dijks- hoorn, de opticien. Door een nieuwe bril kun nen wij de verbeteringen en de toekomstige beter en optimistischer bekijken. Naar beweerd wordt, gaan in de komende jaren de rij oude huizen tegenover Dijkshoorn tegen de vlakte en komt hier een modern flatgebouw. Als dit over zo'n jaar of 5 een feit is, is dit ons inziens de sluitsteen voor een geheel herleefde straat. De oude glorie is in een hernieuwde omgezet, ,,alle" winkels zijn dan een lust voor het oog. Het heden is op vele plaatsen nu al een lust voor het oog. Nadat dus onze bril vakkundig op onze neus is geplaatst, kijken we verder, het eerste splinternieuwe wat we zien is TE- BA. Een zeer aantrekkelijke winkel, niet groot, maar wel in keus, hier kunt u leuke verjaarscadeaux e.d. kopen. De jongelui, die hier inzitten, getuigen van' een goede smaak. lets verderop, naast een thans nog smakeloze sombere etalage van een wasserij, zien wij op de hoek van de Warande enige witgekalkte etalage-ramen. Van achter deze kalk komt straks iets moois te voorschijn. Wij hebben voor u alvast een kijkje binnen gewaagd. U kunt ons geloven of niet, maar we hebben verbaasd gestaan over de veran- dering. Het eerste wat opvalt is de heldere verlichting, T.L., een zonnig gezicht, verder de prachtige vloerbedekking met lilla banen over de breedte en de 12 meter brede toon- bank, aan de voorkant betimmerd met prach- tig licht en donker gestreept hout. De inrich- ting pleit voor de uitstekende smaak van de eigenaar van Maison van Wijk, de heer de Langen, die het geheel zelf ontworpen heeft. We willen u niet alles verklappen wat we gehoord en gezien hebben, over 14 dagen kunt u waarschijnlijk uzelf hiervan overtui- gen. In ieder geval komt hier een zusterbe- drijf van Maison van Wijk, thans nog uit- sluitend gevestigd op de Rotterdamse Dijk. Het is een verheugend teken, dat een van Schiedams meest gerenomeerde Banketbakke- rijen aan de decentralisatie meewerkt en de Liduinastraat komt opfleuren. Als u een van de vele autobezitetrs bent, die zich voorheen ergerden om in het centrum van Schiedam een parkeerplaatsje te vinden, om iets super- lekkers te krijgen, hoeft dit binnenkort niet meer. Een parkeerprobleem bestaat er hier ,,nog" niet, terwijl u bovendien in "Shopping-Cen tre" Liduinastraat alles kunt krijgen. Nu wij toch tot de autobezitters spreken, aan de autobezitters in deze straat een dringend verzoek. Als u graag ziet, dat uw straat een glorietijd tegemoet gaat, zet dan overdag uw auto niet de hele dag voor de winkels. Als ergens geen voldoende parkeerplaats is, rijdt een autobezitter gemakkelijk door naar plaatsen, waar wel ruimte is. Werkt mee aan de opkomst door .overdag" uw auto in een van de vele zijtsraten te zetten, daar is ruimte voldoende. Om in vogelvlucht de rest van de Liduina straat nog even door te nemen, vernieuwin- gen, grote en kleine en bijzondere specialitei- ten te over, u kunt hier haast alles krijgen. Schellings schoenen, een speciaalzaak van luxe schoenen voor elke moeilijke voet, met vakmanschap wordt u hier geholpen. Aan de overkant naast de schoenmaker Braak Maison Kies, waar steeds verbeteringen wor- den aangebracht en waar enorm hard wordt gewerkt, om verdere modernisering mogelijk te maken. Een beetje verderop komen we bij de Unique, afdeling bromfietsers en scooters, de heer Blok heeft hier voor een prima nieuwe in- richting gezorgd. Dan zien we nog wat de gebroeders Clarijs hebben gepresteerd. De zaak van Mathijssen is de moeite waard, gelukkig is hij een ziekte van 2 maanden weer geheel te boven en kan hij verder bouwen aan zijn zaak. Deze beslist niet complete lijst willen we be- sluiten met de vernieuwingen van Weber en van Beurden. TELEFOON 65800 Leent gcen stoelen bij de buren. Bij SIEM ROSMAN kunt U ze voordelig huren. Franshalsplein 43-45 SCHIEDAM TH. ENCERING Rubensplein (xie de etalagei) Zoals u ziet, is er al heel wat gebeurd, maar wij kunnen u garanderen, dat binnen het jaar heel wat verbeteringen ten goede zullen wor- den aangebracht, De Liduinastraat zal zeker veel van zich doen spreken. Wij zullen graag de spreekbuis zijn. op schoenen van Uw specialist voor luxe gemakschoenen Liduinastraat 27 - Tel. 65808 in sport en tour v.a. 132.- Bromfietsen vanaf 399.- St. Liduinastraat 78 - tel. 68156 v.h. Spanjersberg St. Lidulnaetr. 84 Telef. 69615-53286 Meubelen, bedden, tapijten, gordijnen. vitrages. enz. Speeiaal adres voor het opnieuw bekleden van Uw meubelen Maakt bij ons tijdig en r us tig Uw keus! Thans mime sortering en rustige bediening nieuuis i Kantooruren Dagelijki van 9-11 unr. Maandag, Woenedag en Vrijdag van 20- 23 nor. Advertentietarief Kaboutertjes 20 woarden fl.-. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nienwland en Kethel fl i

Wester Nieuws | 1961 | | pagina 1