Een praaije langs de kant le koop gevraagd J. LENSVELD kolen VREDEBREGT Let op Uw NUMMER slagerij WESTER - Nieuws no GEBODEN door: 2 x f5.- boodschappen 3xfl0.- boodschappen N. H. van der Ree Maison Botermans In de zomermaanden 148 VRUCHTENGEBAK Boterstraat 64 tel. 68481 2e Jaargang No. 13 22 juni 1961 Verschijnt elke 14 dagen Redactie en AdministrateDrnkkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Goedemorgen mensen goede morgen. Wat zegt u? O ja dank u gaat wel weer. Nu ja helemaal dat is te zeggen ach kijk eens we krijgen het zo allemaal op z'n tijd een griepje een koudje of iets van dien aard en dan maar een dag of veertien de lappenmand in he. Hoewel al is het maar 14 dagen, ken je toch knap ziek zijn daar niet van. Dodelijken bacterien of virussen (waar bemoeien die russen zich al niet mee) komen in de stalen greep van de moderne wetenschap, die nog kans ziet het hele ge- val met wortel en tak uit te roeien. Zelf ben je niet meer als het lijdend voorwerp lekker in bed onder de wol met een temperatuur van binnen en buiten, die voor een normaal mens al niet is om uit te hou- den. Nee wat dat betreft al is het niet om mezelf te roemen heb ik wel een stukje van de hemel verdiend, door een stukje van de hel mee te maken. Hoewel ik moet u zeggen het was er niet ongezellig hoor gezellige muziek veel mensen goed verzorgde bar enz. Zodoende viel de hemel me eigen- lijk wel een beetje tegen. Heb het Petrus ook maar meteen ronduit gezegd. He-he, die Petrus wat denkt u dat ie zegt. O, dat, ja" voor die paar mensen in de hemel ga ik geen heel orkest huren, dat loont de moeite niet. Boze tongen beweren dat ik zo af en toe lag te ijlen. Maar iets waarin ik zeker niet geijld heb, is in m'n respect voor die langdurigen zie- ken, die in hun ziek zijn hun levenshouding hebben kunnen vinden. Grandiozen van geest en hart noem ik ze vergelijken wij onszelf daarbij, ja laten we maar heus heel eerlijk zijn zo groot of zo kleirl als we zijn we kunnen zo lek ker gauw in de rats zitten. Bij de dokter proberen we zo en passant even gauw te achterhalen of we soms niet een of ander kwaaltje hebben van een onzer laatste veer- tig voorouders. Ja en zo tussendoor hebben we nog Vader- dag gevierd. Die Pa's! Hoe was het lui? Loont het de moeite de feestdag bij uitstek te bestendigen? Wat zegt u, kom je daar nau mee aan als het voorbij is? Ssst, waarde vriend, dit is, luister goed, dit is uit bescheidenheid. Zo en had jij dan gewild dat ik b.v. de robuuste figuur van een vader in het alge- meen zo eens even naar voren had gescho- ven. Nee sukkel dat zou ik nooit doen en trou- wens zo zijn wij mannen niet. Nou ik heb er een prachtdag aan beleefd, wat waar is is waar. Hoewel ik moet zeggen ik vertrouwde het zaakje niet zo helemaal, want daar kwamen ze opzetten( met een man of acht. Nee, en ze waren mij te vriendelijk. En jawel hoor, no. 1 informeerde of ik wel goed lag en trok terloops de dekens over mijn oren. Wacht Pa we zullen u kussen eens lekker op schudden. Tijd tot bezinning had ik niet, want ze had- den me kuierlatten al te pakken en rrt buitenboord waren ze al. M'n dochters elk met kam en een haarborstel. Pa nu zullen wij u haar eens netjes kammen. Ja kinderen, alles goed en wel, doe die har- de borstels dan maar weg en haal het zachte stoffertje maar. Die kinderen, die snappen nu maar niet waar haar zit, geen hersens kunnen zitten, snapt u? Intussen zit u toch niet te duimen, al of niet op vakantie. Nee beste mensen doen lekker vakantie gaan vieren doe het nu maar want je weet weer niet wat ze van plan zijn de grote Heren in het najaar. U hebt het kunnen lezen, het vakantiegenot gunnen ook de Heren zich elkaar, maar dan gaat de loempia Berlijn weer eens op het vuur en zullen we eens kijken of we er geen nasi-goreng van kunnen brouwen. En zo niet dan doen we dit en dat. Een andere grote is weer bezorgd over dergelij- ken uitlatingen en no. 3 doet of het hem niet eens interesseert. Wie speelt nu precies comedie en wie niet? Gooi het maar in m'n petje. Maar als door het gekrakeel en gedrang het pannetje met Berlijn erin van het vuur rolt zitten wij maar weer met de gebakken peren. Dus eerst maar vakantie en veel plezier. Th. SCHOLTE. TH. ENGERING Rubensplein Gebr. Clarljs St. Lidulnastraat (zie de etalages) Frani Halspleln la Tel. 67832 Reeds vanaf 1930 de beste kwaliteit en de billijkste prijzen Op veler verzoek NIERBROODJES 30 cent per stuk - 4 voor 1 gulden Rubensplein 18 Tel. 68294 Ruime sortering Al ons gebak staat in de koelvitrine voor y, m u JM Kantoomren Dagelijks van 9-11 unr. Maandag. Woensdag en Vrijdag van 20-23 nur. Advertentietarief Kaboutertjes20 woorden fl.-. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel IJssalon - Patat Frites-Bakkerij Verzorging v. Bruiloften en Partijen Filips van Bourgondiestr. 14-16 starten wij heden weer met onze van ouds bekende 1 V",

Wester Nieuws | 1961 | | pagina 1