te koop gevraagd POLICURA in het U/ESTEN POLICURA Let op Uw NUMME Dit GIJKO jNs 2681 Wij garanderen U, er is WEL wat aan te doen. nummer heeft waarde WESTER - Nieuws no GEBODEN door: 2 x f5.- boodschappen 3xfl0.- boodschappen 3 x <5.- boodschappen J. TUIJP v/h de Bruine Rubensplein 19a - Schiedam - Tel. 69665 Sleufelhuis De heer Heggelman vertelt ons zijn indrukken. Sukkelt u met moeilijke voeten Is elke stap, die u doet, een kwelling Heeft „men" u gezegd, dat daar toch niets aan te doen is Wij kunnen die garantie geven, omdat POLICURA een SPECIALISTISCHE inrichting is, waar in tien jaren meer dan DERTIG DUIZEND behandelingen met succes plaats vonden. Kom een afspraak maken, of doe het telefonisch (67893) en na de behandeling, die circa drie kwartier duurt, gaat U naar huis als een Ander mens" B.K.laan 214a Tel. 67893 Bushalte Rubensplein TH. ENGERING Rubensplein Gebr. Clarijs St. Liduinastraat G. GROENEWEGEN RUBENSPLEIN L. STOUTE, RUBENSPEIN 2 Leuke Schemerlampjes (lie dee tallages) TUIJP'S VIS de fijnste die er is I voor alle sleutels REPARATIE VAN ELK SLOT 2e Jaargang No. 21 12 Okt. 1961 Verschijnt elke 14 dagen Redactie en AdininistratieDrukkerij A. L. v. d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantooraren Dagelijks van 9-11 nnr. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 nor. Drukkerij Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboutertjee 20 woorden f0.50. VerechijneB in geheel Schiedam-West, Nienwland en Kethel Het was allemaal erg nieuw en erg vreemd voor ons. Als men bijna een halve eeuw op het oude vertrouwde adres ,,bij de klok" op de Singel had gewoond en zo ongeveer dacht, dat elke verandering, een vermindering zou zijn moeten we eerlijk bekennen, dat dit absoluut een waan- idee is geweest. Had de gemeente ons niet wegens haa«r saneringsplannen gedwongen te verhuizen, dan was het nooit tot een verhuizing gekomen. En nu „moest" het. En we willen eerlijk en zonder voorbehoud be- kennen, dat deze verandering van woonplaats zo ver weg van ons vroeger adres - een grote vooruitgang geweest is. We hebben door ons vertrek van de Singel natuurlijk „veren moeten laten"; de clienten van onze zaak zijn uit de aard der zaak geen verre afstands- lopers, ander hadden ze ons niet nodig, maar we kunnen met vreugde en dankbaarheid con- stateren, dat we niets dan lof hebben voor de prettige ontvangst, die ons hier ten deel ge- vallen is. Voeg daarbij, dat het overgrootste ge- deelte van Schiedam-Oost en Rotterdam-West ens trouw gebleven is, dan is het niet te veel gezegd, wanneer we eerlijk verklaren, dat onze verhuizing een groot succes geweest is. Waaraan acte! Toen we in december van het vorig jaar onze woning leeg opgeleverd kregen, lager er be- grijpelijk in de gang stapels drukwerk en reclame. Bij een vluchtig doorkijken van al die drukinkt, ontdekten we het Wester-Nieuws. We hadden er nooit van gehoord. We keken het be- scheiden blaadje eens door en we zagen er in de toekomst zeer zeker een middel in, om aan onze zaak bekendheid te geven. Het is eigenlijk eerlijk gesproken in eerste aanleg niet nodig geweest. Vanaf de eerste week van deze opening na Nieuwjaar hebben we week-in, week- uit, eerst onze buurtgenoten en daarna ook zeer velen uit de meer verwijderde omgeving in onze salon mogen ontvangen. Ons vak, de voetver- zorging, is nu eenmaal een aangelegenheid, die het meer van recommandatie, dan van publici- s teit moet hebben. Maar we zouden al heel kort- zichtig zijn als we de publiciteit zouden ver- waarlozen. Hietgeen dan nu gebeurd is. Ons Poli- cura-Kind hielden we 10 jaren geleden ten doop. Het was een voortbrengsel uit onze gedachten- gang, dat er in een stad als Schiedam zeker plaats zou zijn voor een instituut, waarin met volledige theoretische en praktische kennis van het zeer verantwoordelijk voetverzorgingsvak beoefend kan worden. Na een grondige opleiding en een volmaakte beheersing van de stof; „de bouw en de functie van de inwendige organen van de menselijke voeten en de vele afwijkingen aan deze lichaams- delen, die ons moeten dienen van onze eerste schreden, tot het einde van ons leven", hebben wij ons sterk genoeg gevoeld, in een salon, die aan de strengste eisen van hygiene voldeed, ons ten dienste te stellen van de zeer velen, die voetafwijkingen hebben. Wij zullen er enige opnoemen: De likdoorns. Deze hinderlijke uitwassen, die ont- staan door knelling, uit welke oorzaak ook, kun nen oorzaak zijn, dat men geen stap kan doen zonder pijn. Eeltvorming. Hoe dikker de laag wordt, des te heviger wordt de brandende pijn. Kalknagels. Deze kunnen ontstaan door een op- gelopfen kwelling; maar ook door een soort schimmelproces. Deze drie afwijkingen te bestrijden is niet zo'n groot kunststuk. Erger is het gesteld met een Ingegroeide nagel. Oorzaak: de nagel groeit niet normaal, maar zoekt zijn weg in het „nagelbed" en veroorzaakt daar een onduldbare pijn. Het wegknippen van de zijkant van de nagel is de makkelijkste, maar volkomen foutieve manier, om voor een ogenblik de pijn kwijt te raken. Met het aanhoudend wegknippen wordt het na- gelbed tenslotte een mine. De aangerichte schade is dan praktisch niet meer te verhelpen. Het enige wat daar nog aan te doen is, is het tere en gevoelige vlees wat „lucht te geven", waar- mee voor het ogenblik het ergste weer geleden is; volkomen genezing kan natuurlijk mogelijk zijn, maar is niet voor de hand liggend. Wij volgen bij de behandeling van een ingegroeide nagel een geheel andere methode, welke, als het nog niet ,,ter ver gekomen is", redelijke kans voor genezing geeft. Ten slotte Likdoorns onder de nagel of tussen twee tenen. Bij de bestrijding hiervan volgen wij een eigen methode, die zeer veel voorzichtigheid en tijd vereist en waarbij wondjes maken niet mag voorkomen, zo dit maar enigszins mogelijk is. Dat een volkomen kennis van de bouw van de menselijke voet bij ons werk noodzakelijk is, zal geen betoog behoeven. Volledige concentratie op het werk, een scherp gezichtsvermogen en gebruikmaking van diverse instrumenten zijn bij da voetbehandeling onontbeerlijk. Meer nog dan de materiele beloning voor onze werkzaamhe- den is ons rijkste bezit de uitingen van dank, die wij zo dikwijls uit de mond van een nieuwe patient mogen vernemen. Wij weten bij onder- vinding, dat die patient zijn tevredenheid niet onder stoelen of banken zal steken! H. Dagelijks verse aanvoer van alle soorten kwaliteits vis. Tevens hebben wij de fijnste stok- vis, verse mosselen enz. enz. Zolang de voorraad strekt alleen vrijdag en zaterdag 3 blik prima sardien voor U.7J V LAARD1NGERSTR. 19 SCHIEDAM - Tel. 69899 ook voor uw auto, scooter en bromfiets

Wester Nieuws | 1961 | | pagina 1