De stem uit het Westen le koop gevraagd Let op Uw NUMMER Dit heeft nummer waarde WESTER - Nieuws no GEBODEN door: 2 x f5.- boodschappen 3 x10.- boodschappen 3 x f 5.- boodschappen ZIE GOED - LEER BETER GELD AANGEBODEN Maison BOTERMANS FkEngeriitg. Schiedam M 3304 9 Nov. 1961 TH. EHGERING Rubensplein Gebr. Clarijs St. Liduinastraat Door radio SPRUIJT een mooie grammofoonplaat Vergelijk uw nummer In de etalagest WAS U ONS ADRES VERGETEN? Het is: B.K. LA AN 214a Telefoon 67893 POLICURA RUBENSPLEIN 18 - TEL. 68294 Marsepein en Chocolade flguren Roomboterstaven Dikke en gevulde speculaas Eigen fabrikaat SUIKERBEESTJES diverse zuivere vruchten- 'JQ i smaken per 100 gram JO CI. De B.B. verzocht u in huis te halen voor noodgevallen: WQ plaattMi schoarsteankappan. Z* Jaargaag N*. 23 Versehijnt elke 14 dagea IVESIER HEUWS Redactie en AdministratieDrukkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantoornren Dagelijks van 9-11 aur. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 oor. Drukkerij Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kabontertjes 20 woorden £0.50. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel Mijnheer de Redacteur, J& zo is het. Wij wonen galukkig in het Westen. Stel u eens voor, dat we in het Oosten woonde. Ik zie het al staan Een stem uit het Oosten. Je denkt direct aan die grote atoomklappen en wat dies meer zij. En nu wilt u de knuppel eens in ons Westerse hoenderhok gooien. Zo, zo, in het Westerse hoenderhok zei u toch. Het idee is niet nieuw. Ha, ha, die knuppel zit er aiiang in. En wat voor een knuppel. Zie b.v. Beriijn. Het is anders wel een prettig geluid uit Nieuwland te horen, zoiets doet een mens deugd. Nu is het wel zo, Nieuwland is nog een jongeling vergeleken toij ons Westen. Wij voor ons zijn er aiiang aan gewend hier van alles te kunnen kopen. En het moet gezegd zeker niet te duur. Althans zeker niet duurder dan elders. Ik mag dit zeggen omreden u wel zult begrijpen dat ook wij wel eens in de stad komen ook wij in Rotterdam wel eens een warenhuis binnenwandeien. Nee ik voor mij kon het net als u op ons Westen. Daar er mogelijk nog meer Westerlingen in de pen zullen klimmen, zal ik het hierbij maar laten; trouwens ik moet dit nog vlug posten anders ontvangt u het niet tijdig. H6 wat vervelend nu staat m'n horloge weer stil. Morgen gauw laten maken, Es kijken ja hm weet u misschien zo gauw een adres hier in het Westen. Dag mijnheer. Ben Westerling. P.S. Bij het herlezen van uw art. schijn ik dat van die knuppel verkeerd begrepen te hebben. Mijn excuus hiervoor. Geachte redactie, Naar aanleiding van uw artikel in het Wester Nieuws betr. wat leven te geven aan het Winkelcentrum West kom ik met het volgende voorstel: le. tijdens de feestweken St. Nicolaas en Kerstmis een feestelijke verlichting aan te brengen rond het Rubensplein en met Kerstmis een grote kerstboom neer te zetten in het plantsoen; 2e. tijdens deze weken een actie van de gezamenlijke winkeliers b.v. etalagewedstrijden etc.; 3e. laten de winkeliers elke week met een speciale voordelige aanbieding adverteren b.v. onder het motto: ..Weekend" aanbieding met een eventuele afbeelding er bij; 4e. laat er een actie gevoerd worden, dat er een week- markt gehouden wordt in de Rembrandtlaan. Dit behoeft in het geheel geen concurrentie voor de winkeliers te zijn, want uit goed ingelichte bron weet ik n.l. dat dit de loop er in houdt en zelfs de winkeliers ten goede komt. Dit zijn enige suggesties die ik u wel geven en hoop, dat dit op de eerst volgende vergadering van de win keliers ter sprake wordt gebracht. Hoogachtend J. N. K. G. GROENEWEGEN RUBENSPLEIN Het lijdt geen enkele twijfel dat vorderingen van kin- deren op de scholen beinvloed worden door hun alge- meen geestelijk en lichamelijk welzijn. Het normale klassikale onderwijs is gericht op een „gemiddeld" niveau en wanneer er zich in het ieven van net school- gaande kind omstandigheden voordoen waardoor het niet in staat is zich op dit gemiddelde niveau te hand- haven, ontstaan er leermoeilijkheden. Tot de omstandigheden die de kinderen kunnen doen afglijden, behoort o.a. een onvoldoende gezichtsvermo- gen. Hetzij een vermindering van de gezichtsscherpte voor de verte waardoor moeilijkheden ontstaan en het onderwijs dat vanaf het schoolbord wordt gegeven, naar behoren te volgen, hetzij moeilijkheden met het zien voor dichtbij, waardoor leesbezwaren ontstaan, hetzij een kombinatie van beiden. Het merendeel van deze moeilijkheden is door een passende bril te over- winnen, waardoor het kind weer in staat is het onder wijs naar behoren te volgen. Het is de grote verdienste van het werk. van de school- artsen dat door het periodiek geneeskundig onderzoek op de scholen vele oorzaken voor het „falen" van leer- lingen worden opgespoord en via de huisarts en zo nodig specialist wegen waarlangs oplossing ligt, aan- gewezen en gevonden kunnen worden. De thans ingeluide aktie „Zie goed Leer beter" stelt voor het ogenblik de betekenis van de ogen en de waarde van een goede bril centraal. Hoewel aan deze aktie het gevaar kleeft dat het geheel enigszins wordt scheefgetrokken, onderstreept zij het onmisken- bare nut van het voile gezichtsvermogen voor het schoolgaande kind ondubbelzinnig. De ervaring leert namelijk dat tussen opeenvolgende onderzoeken van schoolartsen veranderingen in de ogen van kinderen kunnen optreden. Zo wekt deze aktie tot waakzaam- heid. Waakzaamheid om bij twijfel aan het gezichts vermogen van het kind zelfs al heeft een periodiek sehoolartsonderzoek b.v. een half jaar geleden niets bijzonders aan het licht gebracht de huisarts te raadplegen. Een gewaarschuwd mens geldt nu eenmaal te veel dan eenmaal te weinig het advies van een arts inwinnen.. Een belangrijk deel van de zorg voor de volksgezondheid is gelegen in het v66rkomen van ziek- ten en zowel patient als arts zijn met een goede prae- ventie gediend. Wanneer men de aktie ,,Zie goed leer beter", in dit licht ziet, nl. „waakzaamheid" en ,,voorkomen kan men dankbaar voor het initiatief zijn. Het onderzoek vooral van het jonge kind, is niet altijd even gemakkelijk en alleen de huisarts kan hier eventueel met steun van een oogarts het juiste advies geven. Oogarts. Eigenlijk een vervelend onderwerp ,,Geld". Men noemt het wel het slijk der aarde. En het is algemeen bekend dat de varkens het niet eten. En toch kunnen we er tijdens ons leven bar slecht buiten. Al is het dan ook maar een noodzakelijk kwaad, we hebben er nu een maal rekening mee te houden en hebben het nodig voor allerlei doeleinden o.a. ons levensonderhoud studie voor de kinderen kleding vakantie en noemt maar op. Maar hoe komen we nu aan geld Het grootste deel der mensheid ontvangt voor ver- richte arbeid of prestaties geld en wendt dit aan voor z'n levensonderhoud ontspanning enz. Voor dit geld moeten we werken en daarom is het zo leuk eens geld of goederen te ontvangen waar je niets voor behoeft te doen. En ook dat is mogelijk. Hier is het recept! Rechts bovenaan op de eerste pagina van dit blad ziet u regelmatig de volgende advertentie staan. „Te koop gevraagd Wester-Nieuws no? Dan volgen de namen en adressen van enkele winke liers die geld of goederen gratis beschikbaar steilen. Voor wie zijn die gratis geldbonnen of goederen en hoe komt u eraan? U doet als volgt. Deze krant heeft een nummer, ook rechts bovenaan eerste pagina. Eerstgenoemde win keliers hebben in hun etalage een nummer staan en wel hetzelfde als voorkomt op dit of een ander exem- plaar van Wester-Nieuws. U moet dus wel in hun etalage gaan kijken of het nummer van uw krant klopt met dat in hun etalage. Is het nummer hetzelfde dan stapt u de winkel binnen levert uw Wester-Nieuws in en u ontvangt voor het aangegeven bedrag gratis geld of waardebonnen of de beschikbaar gestelde waar- devoorwerpen. Eenvoudiger kan het dus al niet. Gooi uw Wester- Nieuws dus nimmer na het gelezen te hebben bij de oude kranten en tijdschriften, maar steek het bij u en komt u in de loop van de week bij genoemde winkels dan kunt u gelijk uw nummer controleren met dat in hun etalage. Wij hebben dit geschreven naar aanleiding van het feit, dat gebleken is dat genoemde aankondiging niet uitmunt door duidelijkheid. Th. Scholte. Voor de St.-Nicolaas ruime sortering Rubensplein 20 a Tel. 69701 P.J. Troelstralaan 113 Tel. 63031 Parkweg 210 Tel. 63159 o.a. Zaag r.a. f 3 50 Schro«vendraai#r v.a. f 0.35 Hamer v.a. f 2.10 Bijl v.a. f 2.75 Blikopener v.a. f 0.95 Thermosfles v.a. f 2.85 Zaklantaarn v.a, f 0.85 Kooktoestel v.a. f 3.21 Veldfles v.a. f 0.80

Wester Nieuws | 1961 | | pagina 1