BRIEF VAN 5INT NICOLAA5 TIPS We We te koop gevraagd Let op Uw NUMMER Dit 1HH>4 nummer heeft waarde WESTER - Nieuws 110 GEBODEN door: 2 x 15.- boodschappen 3xfl0.- boodschappen Radio Spruyt MaHha Slagerijen de ®afiS"HAARSONNE"' AT: 2984 2e Jaargang No. 25 30 Nov. 1961 Redactie en AdministrateDrukkerij A. L. v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Voetpompen Tassendragers Snelbinders Standaards Wanten Handkappen Rijwielverlichting compleet (dynamo— koplamplampjes snoer en achterlichtje) f 8.98 Ook voor strijkijzers, koffiemolens, straalkachels enz. enz. naar W. WILLEMSE JAN VAN AVENNESSTRAAT 37a TELEFOON 64361 TH. ENGERING Rubensplein Gebr. Clarijs St. Liduinastraat Een mooie grammofoonplaat Vergelijk uw nummer In de etalagesl Mesdaglaan 1 Fabristraat 5S> Fijnste vlees en vleeswaren tegen de laagste prijzen Eerste kwaliteit Rundvlees Diepvries: Kip, Vis, Groente Gevestigd sinds 1891 Dameskapsalon ELEGANCE Wij maken u er op attent dat het volgende nummer van Wester- Nieuws verschijnt op 21 december a.s. Kamoorurt-n L)a«elijks van 9- LI our. Maandag, Woenadag en Vrijdag van 20 -23 nnr. Adveneniieianef Kabouiertje* 20 woorden £0.50. Verschijneu in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethei U begrijpt wel dat ik als Sinterklaas niet alles mee kan nemen uit Spanje. Zelfs al m'n Zwarte Pieten zou- den het niet kunnen dragen. Daarom heb ik het zo in- gesteld, dat ik als regel m'n inkopen doe in het land wat ik bezoek. Zoals u weet ben ik verleaen week in Schiedam aangekomen. Senor en ik ivil u wel zeggen wat de niet wisten wat we zagen. Zoveel nieuwe huizen, zoveel nieuwe wijken erbij. M'n Pieten keken al be- nauwd en werden wit om hun neus - althans zover een Zwarte Piet wit kan worden om z'n neus. Dat krij- gen we nooit klaar Sinterklaar zeiden ze. Gelukkig kregen we uw Wester-Nieuws in handen en dat was voor ons de oplossing om sneller en beter te kunnen werken. Wel, wel, wat een keur van adressen en artikelen. Na overleg met m'n Pieten besloten we in het Westen van Schiedam te blijven om van daaruit onze inkopen te regelen. Iedere Piet kwam met z'n lijst van artikelen op tafei die ik hem opgedragen had in te kopen. Alles ging toen in snel tempo en van een leien dakje. Uw Sint-Nicolaas uitgave van Wester Nieuws was ons program en leidraad. Koffiemolens en figuurzagen en nog veel meer haalden we bij Engering. Luxe en huishoudelijke artikelen bij ,,Teba' in de Liduinastraat. Diepvries kip, vis en groente en een mals stuk vlees bij Maltha in de Mesdaglaan. Van hier naar L. J. van Noordt, P. L. v. d. Bosch, K. v. d. Hil, A. Luyendijk, C. Sonneveld, H. van Adriehem; deze stondcn ons al op te waehten met beste pakken koffie en nog veel meer, zoveel zelfs, dat we na afioop nog een heel pakket Vivowapentjes toe hadden. Bij Groenewgen was het ook raak: textiel, kousen, zak- doeken en noemt u maar op. Botermans zorgde voor de boter- en spritsletters. We We, Willemse in de Jan van Avennesstraat leverde ons zaklantaarns en fietsbenodigdheden. Bij J. Roetman, de Kroon en Inbro vonden we prima flessen slaolie, pepernoten en strooigoed. Uw horoscoop hebben we maar gelaten voor wat hij is. 6 dec. mijn verjaardag valt zoals ik zie onder de Boog- schutter. Schenk eens bijzondere aandacht aan uw huiselijk le- ven. De verleiding is groot om deze week veel uit te gaan. Maak echter liever eerst noodzakelijk werk af voor het te laat is zo lees ik. Hallo Senor, het klopt en het klopt niet als u begrijpt wat ik bedoeld. Bij stoute haalden we al onze elektrische apparaten en schemer- en wandlampjes. Bij Bego hebben we praktisch z'n hele voorraad kop en schotels en heel wat speelgoed meegenomen en bij Sigarenmagazijn Rubens waren m'n Pieten niet weg te slaan. Zoveel sigaren, sigaretten, aanstekers, enz. enz. Als we in Holland zijn heb ik altijd wel klanten voor een nieuwe brrl ook onder m'n Pieten. Zo een bril moet goed zijn en daarom gaan we hiervoor naar de meester opticien Dijkshoorn. Vredebregt zorgde voor zakjes stofvrije kolen die wij op onze verlanglijstjes hadden staan. Zo waren we wel wat uit de buurt geraakt. Maar een taxi van de Eurotax bracht ons weer veilig en vlug te bestemder plaatse. Nu moet u weten Senor, dat wij er ook van die uitge- kookte Zwarte Pieten bij hebben, want plotseling wa ren er een stel die moeilijk begonnen te lopen, andere hadden koude voeten of natte sokken en meer van die smoesjes. Spoedig had ik het door ze zagen Chabot. Weg waren ze, eerst nieuwe schoenen halen. Onze technische Pieten naar Radio Bianken. Mnmn daar heb ik ze weg moeten slepen 's avonds. Zoiets had den ze nog nooit gezien. Wat een zaak en wat een sortering. Voor mij was de grootste geruststelling dat als ik weer in Spanje was Bianken het verdere deel van het jaar zou zorgen voor een ,,Piekfijne Service". Ook bij de Gebr. Clarijs in de Liduinastraat konden onze Pieten best slagen met mooie tafelkleden en heer- lijk warme plaids. Bij Maison B. Kies maar flink wat chocoladeletters en marsepein meegenomen. Ziet er prima uit. Ook Stentler had keus genoeg in allerlei praktische geschenken o.a. tafelkleden, kinderboxen, matten, enz. enz. Radio Spruyt met z'n enorme voorraad grammofoon- platen. was ook voor ons een uitkomst. Wie geen be- paalde keus gemaakt had gaf ik een platenbon, dan kunnen ze naderhand zelf hun keus bepalen. Matthijssen hm met mooie sterke kinderfietsjes. Een van de meest dankbare geschenken aan kinderen. Bij de Kroon in de Rembrandtlaan haalde we pruime- danten daar houden m'n Pieten zo van. Maar ook amahdelen en de rozijntjes uit het zonige Zuiden waren van onze gading. Nu heb ik al vele malen horen zingen; „Zie de maan schijnt door de bomen", maar wat lees ik nu Eerst m'n Dijkshoorn-bril even opgezet en jawel hoor het stond er ,,Zie de ,,naam" schijnt door de bomen". Mooi toe- passelijk cliche van Huize-Brabant en uitstekend ge- vonden van die ,,naam". Zoiets origineels mag ik wel. We kochten de nodige camera's en kijkers. Opeens beleven we weer wat anders. Aan de loop van m'n Pieten zie ik alweer dat er iets niet klopt. Op mijn vraag wat er is komt als antwoord dat van al dat ge- loop en gesjouw hun kleding er verfonfaaid en vull uit gaat zien. Opeens zag ik het en zeg, vooruit dan maar dat uurtje halen we daarna gemakkelijk in. En ging naar de automatische Zelfwas in de Nolenslaan. U had ze moeten zien kijken toen ze er na een uurtje weer allemaal uitzagen als op een plaatje. Dat moesten we in Spanje ook hebben Sinterklaas, zeiden ze. Nou Pieten dan naar Blok in de Rembrandtlaan voor je benodigdheden en misschien knipt hij wel een plaatje van jullie en krijg je allemaal een vergroting. Geef hem maar wat Spaanse postzegels, dan stuurt hij ze wel op. Bij Ruigrok taai-taai en heerlijke blikken fruitcocktail gehaald en vandaar naar Banketbakker Scholte. Dat was leuk harten en hammen van gevulde speculaas. Een cadeau wat je een ieder kan geven. Voetbalschoenen en schaatsen haa] je natuurlijk in een sporthuis. Waar? Dat weet heel Schiedam. Ter Braak op de Grote Markt. A Wij verrijkten onze salon met het nieuwste hypermodern^\ infrarood permanent apparaat Prachtig soepele perm. Klaar i. d. helft v. d. tijd Geen „kroes" meer i Lang fioudbaar Mevr. N. Bods-Wielart Parkweg 338 - Telefoon 62849

Wester Nieuws | 1961 | | pagina 1