KERNAANGELEGENHEDEN school, hoewel het onderwijs overdag wordt ge geven. Naast deze groep ontvangen de overige jeugdige werknemers een opleiding naar hun aanleg en be reidwilligheid. Begin 1944 is een begin gemaakt met het organi seren van cursussen voor oudere werknemers, voor namelijk voor lassers en plaatconstructiewerkers. De oorlogsomstandigheden maakten echter een normale gang van zaken onmogelijk. In October 1945 werden de cursussen hervat in de vorm van series voordrachten en wel voor de lassers, plaatconstructiewerkers, scheepsmetaalbe- werkers, bankwerkers, draaiers en scheepsbe- schieters. Het ligt in de bedoeling, wanneer daaraan behoefte is en er voldoende deelnemers zijn, het aantal vakken en onderwerpen uit te breiden. Voorts zijn in ons bedrijf volontairs in opleiding. Deze categorie omvat de leerlingen der middel bare scholen voor technici, welke in de bedrijven het voor hen voorgeschreven practische leerjaar meemaken. Hoewel de „Stichting Bemetel" geen rechtstreekse controle uitoefent op de bovenomschreven cursus sen en volontairsopleiding, heeft het haar volle belangstelling en zij geeft aan onze afdeling vak opleiding haar advies en steun in deze aangelegen heid. Wij hebben gemeend met het bovenstaande een beknopt overzicht te hebben gegeven van het doel, streven en de organisatie der vakopleiding en stellen ons voor ter gelegener tijd de details meer uitvoerig te behandelen, en besluiten met een be roep op alle werknemers om zoveel als in hun vermogen is, de opleiding te steunen en zonodig er ook een goed gebruik van te maken. v. d. W. TV]" AAST de hoofdinhoud van ons personeelsorgaan, dat door de samenwerkende werven gezamelijk wordt verzorgd, is er voorlopig één pagina gereserveerd voor interne aan gelegenheden van diverse aard. Deze pagina verschijnt alleen bij Gusto. Daarin worden geschikte mededelingen opgenomen, welke anders op het mededelingen bord zouden verschijnen, onder meer bestaande uit: de zakelijke inhoud van kernvergade ringen, een hoekje voor personalia. Wie iets te vermelden heeft, kan dit ter kennis brengen van de afd. Personeel, welke dan de opneming overwegen zal. Laten wij allen onze medewerking geven voor het welslagen van deze Gusto-rubriek om daardoor de samenwerking en de band onder elkaar te versterken. v. Sch. Om doeltreffend de belangen der werkne mers te behartigen en de onderbreking van de arbeid zo gering mogelijk te doen zijn, is het volgende in overleg met het dagelijks bestuur der kern vastgesteld: De kernleden zijn tijdens het werk voor de arbeiders uitsluitend te spreken op Zaterdag van 7.309 uur. Daartoe is het wellicht dienstig om de na men van de op 12 October 1946 gekozen kernleden hier vast te leggen. Ieder weet dan wie er voor zijn afdeling als vertegenwoordiger optreedt: Fabriekskern: Modelmakerij C. Groeneweg, Gieterij P. G. J. Godee, Draaierij H. de Wit, Bankwer- kerij-binnen J. Pordon, Bankwerkerij-buiten C. M. v. d. Gaag, Koperslagerij Ravestein, Electriciens W. Trömer, Constructiewerkers J. H. Triel, IJzerwerkers-binnen G. F. Meijers, IJzerwerkers-buiten A. Boomert, Lassers en branders B. de Wit, Luchtploeg W. de Haas, Schilders T. Waterreus, Timmerlieden J. C. Ver kade, Houtscheep makers H. van Loon, Sjouwers-binnen A. Folst, Sjouwers-buiten L. de Ruyter. De kantoorkern houdt spreekuur iedere eer ste en derde Zaterdag van de maand, van 11.30—12 ur. In deze kern hebben zitting: F. van Putten en M. Vis voor de afd. admi nistratie, G. H. de Haan en M. Hemminga voor het bazenpersoneel, W. A. van Driel en C. Vester voor de afd. technici. Om zo snel mogelijk diverse vragen te kun nen afdoen, hebben wij besloten een onder houd aan de sociale- of loonafd. en den Pers. chef van te voren te doen aanvragen. Bij de tijdschrijvers bestaat de gelegenheid deze briefjes af te halen en in te vullen. Daarna wordt men voor het onderhoud op geroepen. Ten aanzien van de sociale verzorgster zal deze regel gelden: Na een onderhoud met haar, verstrekt zij een bewijsje van de duur van dit bezoek. Dit moet aan den baas, op zijn verzoek, getoond worden. De directie. Omstreeks Kerstmis werd door bemiddeling van de opdrachtgeefster van de tinbagger molens, de Billiton-Maatschappij, tegen een lage prijs onderkleding ter beschikking ge steld. De Directie dezer maatschappij heeft daar voor moeite, noch kosten gespaard. Zo vloog één hunner naar Amerika, om daar deze inkopen te doen en door eigen aanwezigheid (immers „het oog van den meester maakt het paard vet") de verzen ding te versnellen. Door staking in Amerika heeft het transport langer geduurd dan noodzakelijk en wen selijk was. Er was gerekend, dat deze zen ding begin November in Holland aanwezig zou zijn, dus had vóór het invallen van de vorst het ondergoed uitgereikt kunnen zijn. Gezien het bovenstaande grijpen wij deze gelegenheid aan om hier een woord van dank uit te spreken aan de Directie der Bil liton-Maatschappij Ontwerp en druk Holdert Co. N.V. A'dam

Het Zeskant | 1947 | | pagina 8