GOOD LUCK EN GOEDE REIS Schiedam Enthousiasme in Maassluis trots trots Nu de tweede serie van drie molens op tijd gereed HALF WERK IS GEEN WERK Precies om half acht zwenkt de sleep de Koningshaven in en op het ogenblik dat de sirene van de hefbrug waarschuwend loeit voor het zakken, schiet het hele convooi tussen de peilers en de daaropvolgende klap- brug door, met een vaart alsof er geen brug gen zijn. Honderden mensen op de kant kijken met ontzag naar het enorme gevaarte, dat gedecoreerd met het reclamebord en de namen der samenwerkende firma's ongetwij feld een geweldige indruk maakt. In Rotterdam gaan de officiële personen van boord om de tocht per sleepboot „Blan kenburg" voort te zetten en aan boord daar van de molen van de werf aan de opdracht gever over te dragen. Ter hoogte van Schiedam komen de zee slepers „Witte Zee" en „Schelde" de rivier sleepboten aflossen om vast te maken voor de grote trek en dan gaat het met een flinke vaart de Waterweg af naar zee. (De „Ganges" is de sleep achterop gevaren en heeft bij Engeland de „Witte Zee" ver vangen. De „Witte Zee is daarop naar IJmuiden gevaren om daar met de „Thames" de „Menoembing" op sleeptouw te nemen). Tussen Vlaardingen en Maassluis wordt de vlag van J. K. Smit neergehaald en de vlag van de N.V. Gemeenschappelijke Mijn- bouwmaatschappij Billiton gehesen, na welke symbolische handeling de Directeur van de Billiton Mij. de „Kalmoa", onder het uit spreken van de op pagina 4 afgedrukte toe spraak aanvaardt. Bij Maassluis staat een groot deel van de be volking samengedromd op het havenhoofd, om de sleepbootbemanningen en de runners een laatst vaarwel toe te roepen, als de sleep daar onder het geloei van de stoomfluiten en sirenes voorbij vaart. Juist op dat ogen blik breekt de zon even door de dunne mist heen en onder de meest gunstige omstandig heden zien we daar een schouwspel, waarop iedere Nederlander met recht trots kan zijn: op dit product van de Nederlandse in dustrie en op onze zeeslepers!

Het Zeskant | 1947 | | pagina 11