Van de redactie wif§ GUSTO DE KLOP Personeelsorgaan J. K. SMIT van L- SMIT VERSCHURE I. H.CAA Maart 1947 argang HOLLAND/O Hier komt dan alweer het tweede nummer van „Het Zeskant". En er was genoeg om U te vertellen. in het eerste nummer hebt U al iets kunnen lezen over de motieven, die geleid hebben tot de oprichting van de I.H.C., in dit tweede plaatsen wij een nadere uiteenzetting over. het wezen van de I.H.C. De serie „Historie van de zes werven" openden wij in het vorige nummer met de geschiedenis van L. Smit Zoon, en wordt nu voortgezet met die van Werf Conrad en Stork Hijsch N.V. Wanneer deze serie na 6 nummers afgelopen is, wordt ze voortgezet met „Roemruchtige Gevallen uit de geschiedenis van onze werven". Iedereen, van hoog tot laag, kan daaraan medewerken (dat vin den we juist zo belangrijk), niet het minst zij met meerdere dienstjaren. Het behoeven geen lange verhalen te zijn, maar korte stukjes van enkele regels, b.v. hoe men een critieke si tuatie bij een beproeving op het laatste nippertje wist te redden, hoe men met kunst- en vliegwerk een zending net nog met de boot meekreeg, enz., is meer wat wij bedoelen. Wij rekenen op veler medewerking, opdat „Het Zeskant" echt wordt een blad van ons allen voor ons allen. Die medewerking is in het eerste nummer begonnen met de caricaturen „Hoe Pietje de werf zag" en dezelfde tekenaar zond ons voor dit nummer weer een bijdrage. Maar onder de duizenden werkers bij de 6 werven zijn natuurlijk nog wel meer tekenaars! Dat zij van zich laten horen, wij wachten hun bijdragen met ongeduld! Dan vindt U het heuglijk nieuws van de Turkse opdracht. Hier komt het voordeel van ons eigen orgaan goed naar voren. Door middel van „Het Zeskant" kan iedereen in alle afdelingen op de hoogte gebracht worden van deze belangrijke gebeurtenis. Met heel veel voldoening drukken wij de eerste Ideeënbus af. Indien de werven stof voor deze rubriek leveren betekent dit, dat daar actief aan de ontwikkeling van het bedrijf medege werkt wordt en dat komt ons allen weer ten goede. Van het volgende numer van „Het Zeskant" wilden wij een spe ciaal voorjaarsnummer maken en daarom wordt een foto- en tekenwedstrijd uitgeschreven die het voorjaar tot onderwerp heeft; indien ook het leven op de werf erbij betrokken wordt, des te beter, doch het is niet noodzakelijk. Wij verwachten spoe dig vele bijdragen.

Het Zeskant | 1947 | | pagina 1