De toiletten 16 Personeelsvereniging In de op 27 Januari j.l. gehouden jaarver gadering der huidige personeelsvereniging zijn stemmen opgegaan om deze te maken tot een algemene vereniging van alle per soneelsleden, werkzaam bij de Werf Gusto. De Voorzitter, de Heer van Wieringen, gaf in verband hiermede te kennen, dat reeds enige malen door leden van het fabrieksper- soneel verzocht is geworden deze kwestie te behandelen. Echter blijkt, dat door ver schillende oorzaken sinds die tijd nog niet veel positiefs bereikt is geworden. Dit is iets, wat ik niet kan begrijpen. Im mers is er in deze tijd heel wat werk te ver richten op het gebied van verenigingsleven en de totale personeelssterkte der Werf Gusto opent de perspectieven om werkelijk iets goeds te kunnen bereiken. In de periode, welke achter ons ligt, is be wezen, dat indien het nodig is, mensen van allerlei pluimage samen kunnen werken en veel kunnen bereiken. Welnu, de noodzaak om in deze tijd iets goeds te kunnen bereiken is blijven bestaan, vooral op de ouderen onder ons rust de plicht, om de jongeren van deze tijd in hun probleem terzijde te staan. Het moet mogelijk zijn om met elkaar een vereniging tot stand te brengen, welke voor al gericht is op onze geestelijke ontwikke ling. Ik denk hierbij aan de mogelijkheden van culturele toneelvoorstellingen, concerten, lezingen, excursies e.d. Hiernaast zijn nog vele andere mogelijkheden, zoals voetbal-, zwem-, schaak-, bridge-, wandel- en kam- peerclubs, niet te vergeten een groots Opge zette inkoopcentrale, welke naarmate de tij den gunstiger worden, veel goeds kan ver richten. Echter zullen wij moeten bedenken, dat het niet moet worden een vereniging, waarvoor men zijn contributie betaalt, om eens per jaar een feest te hebben. Feest kan men vieren zonder personeelsver eniging, culturele bijeenkomsten houden eveneens; echter is het niet verantwoord om de gelegenheid, welke voortkomt uit het feit, dat we met elkaar werken om grote werk stukken te bouwen, b.v. de tinbaggermolens, voorbij te laten gaan, om met elkaar en niet naast elkaar op cultureel gebied iets te kun nen bereiken en zodoende een bijdrage te kunnen leveren, naast de materiële opbouw door ons werk, tot de geestelijke opbouw van onze nog lang niet volmaakte maat schappij. Mij leek de pagina van ons maandblad het juiste middel om iedereen, werkzaam bij de Werf Gusto, te kunnen bereiken. Welnu, geeft blijk van Uw belangstelling, meldt U bij Uw kernleden. De kernleden verzoek ik om de opgaven te verzamelen en zich hier na in verbinding te stellen met het dagelijks bestuur der bestaande personeelsvereniging. Eerst dan kunnen maatregelen getroffen worden om een oprichting van een per soneelsvereniging voor te bereiden. L. j. Hulieman. Herinnering Wij wekken, bij wijze van herinnering, alle werknemers op het beste beentje voor te zetten bij de reeds aangekondigde foto- en tekenwedstrijd. Zet em op! Wie gaat er nu in de Personeelskrant over W.C.'s schrijven? Er zijn toch wel onderwerpen, die sma kelijker zijn? Gelukkig wel, maar toch. Toch moet ik er eens even de aandacht op vesti gen. Het is met onze keurig ingerichte toiletgebouwen, door het misbruik daarvan, allerdroevigst gesteld. Als „Pietje" zijn vriendje, zijn broer, ja mis schien wel zijn vader daar vandaan zag komen, wat zou hij dan huiveren! Want hij weet hoe zij thuis van de W.C. gebruik maken. Daar veroor zaken zij geen overlast aan de huisgenoten! Maar het kan anders, en we willen het anders, daarvan ben ik overtuigd. Daarom maken we deze gezamenlijke afspraak: a. De werf zorgt voor het onderhoud; b. wij zorgen allen voor fatsoenlijk gebruik en zullen ons, indien het nodig mocht blijken, niet schamen zelf de misbruikers eens flink de mantel uit te borstelen. v. Sch.

Het Zeskant | 1947 | | pagina 8