VAN MAN TOT MAN HET ZESKANT Woningprobieem Ideeënbus Kern Slikkeveer Kernwijziging Schiedam Afd eel ings-zi eken kas BEWAAR ZORGVULDIG! Bij het verschijnen van het 4e Zeskant lijkt het ons goed een artikeltje te schrijven over de alge mene gang van zaken. Wij moeten dan vast stellen, dat er nog tal van verbeteringen zijn aan te brengen in ons bedrijf. Regelmatig worden besprekingen gevoerd, die met meer of minder succes bekroond worden. De lei ding van het bedrijf heeft een open oog voor de verschillende wensen, welke leven onder de ar beiders. Wij bedoelen o.m. verbetering van de werkplaatsen, goede eetgelegenheid, was- en kleed gelegenheid en wat dies meer zij. Ook de klachten van de arbeiders worden regelmatig besproken en bekeken en als de mogelijkheid aanwezig is wor den de klachten weggenomen. Dat zijn zo de dingen, waar wij als arbeiders recht op hebben. En van dat recht willen wij pro fiteren. Maar wij moeten niet uit het oog verliezen, dat als men rechten wil opeisen, men daarnaast plichten heeft te vervullen. En dat schijnt een minder aangename taak te zijn. Als wij het bedrijf rond kijken mankeert er nog wel eens wat aan. Zo bijvoorbeeld als het negen uur moet worden. Hier en daar worden groepjes gevormd en gaan we gezellig zittend een stapeltje brood verorberen. Dat er een boterham gegeten Enige onzer werknemers wonen ver buiten Schie dam. Wie heeft geschikte gelegenheid tot inwo ning? Wie heeft e.v. een te grote woning, welke tegen een kleinere geruild zou kunnen worden? U kunt nadere inlichtingen verkrijgen bij de afd. Inzendingen voor de Ideeënbus kunnen worden afgegeven aan de afdeling Personeel. Daarvoor dient gebruik gemaakt te worden van een speciaal formulier, dat bij bovengenoemde afdeling ver krijgbaar is. Groot of klein, ze worden allen bestudeerd en U ontvangt schriftelijk antwoord. wordt, daar is niets op tegen. Maar dat het nu persé in gezelschap moet gebeuren en dan liefst zo ver mogelijk bij het werk, waar men aan bezig is, vandaan, nee vrienden, dat gaat er bij ons niet in. Dan moet het twaalf uur gaan worden. Zo kwart voor twaalf trekt men alweer in de richting van de broodzak en gaan we staan wachten tot het sein van twaalf uur gegeven wordt. Wat kan dat wachten lang duren, hè? Maar tegen de avond is alle begrip zoek. Tegen Hierbij geven wij nog de namen van de Slikker- veerse kernleden door: P. Verboom, Voorzitter N. Hofland, Secretaris G. Boon B. de Keyzer v. d. Velde Door het vertrek van J. Th. J. v. Ravesteyn, kern lid voor de koperslagerijis bij enkele candidaat- stèlling J. A. Broekmeyer in de opengekomen plaats als kernlid gekozen. .t half vijf gaat het gereedschap in de kist, handen worden gewassen, ketelpak uit en jas aange trokken. En dan begint het wachten. Wachten op de fluit, die maar niet gaat. Schuifelend gaan we in de richting van de poort, zodat om kwart voor vijf bijna het gehele personeel als een klit op gedrongen staat en als dan de fluit gaat valt de gehele ploeg letterlijk uit. Zeg nu niet: die vrijer zit een beetje te fantaseren. Als we niet blind willen zijn kunnen we allemaal constateren dat het gaat zoals het hier is weer gegeven. En dat is nu hetgeen wij bedoelden, toen wij ons praatje begonnen. Alle arbeiders staan op hun recht. Niets op tegen. Maar daar staat tegenover, dat wij onze plicht vervullen. Laten wij nu niet op hol slaan en zeggen, dat ze in het Zeskant aardig kunnen schrijven, maar dat ze voor de rest kunnen stikkenDaar zijn we niet mee klaar. We laten het hele geval rustig op ons inwerken en gaan beginnen met de ergste uitwassen weg te nemen. We eten 's morgens een boterham bij ons werk en dan komt de rest ook wel in orde. Met een beetje goede wil kan er veel te dien aan zien veranderd worden. Bedenk steeds, dat als wij onze plicht doen, onze rechten beter verdedigd kunnen worden. Het bestuur der Afdelings-Ziekenkas bestaat uit de Heren AC. Beyer, A. v. d. Berg, H. v. d. Pas, P. Verboom. Ontwerp en Druk: Holdert Co N.V., Amsterdam

Het Zeskant | 1947 | | pagina 8