De beoordeling De prijzen Fotografie Tekeningen een aanbieding te verduidelijken of voor een cata logus, en 20 zijn er nog zoveel andere dingen. Om tot een rechtvaardige beoordeling te geraken, hebben de gezamenlijke redactieleden de inzen dingen in groepen verdeeld: de foto's in de groepen a) gevorderden, b) beginners en c) aan moedigingsklasse. In de aanmoedigingsklasse werden onder meer al die foto's ondergebracht, die niet door de in zenders zelf waren ontwikkeld en afgedrukt. Wij „Schoonmaak", ingez. door E. van Werkhoven, J. K. Smit, Ie prijs in klasse tekeningen naar voorbeeld uitgevoerd, onderklasse „met personen". De tekeningen hebben we al lereerst ingedeeld in a) ori gineel werk en b) naar voor beeld getekend. De groep b) hebben wij weer onderver deeld in onderwerpen met personen en landschappen. Ten slotte hebben wij hier ook een aanmoedigingsklasse aan toegevoegd. Ten slotte maar zeker niet het minste, hebben we voor een inzending een aparte klasse moeten maken, na melijk voor een originele combinatie van tekening en vers, clubgedachte tot onderwerp heeft. De prijzen zijn voor alle groepen: eerste prijs een boekwerk of abonnement op een tijdschrift ter waarde van 15.- tweede prijs, idem 10. derde prijs, idem 5. In dit nummer publiceren wij enkele bekroonde inzendingen uit de tekeningenwedstrijd. De eerste prijs „Schoonmaak" is in waterverf, de kleuren kunnen wij helaas niet reproduceren, we hopen dat het zal gelukken er een behoorlijke zwart-wit afdruk van te maken. In volgende nummers hopen wij andere inzen dingen te reproduceren. In het volgende nummer komen de eerste prijzen van de afdeling fotografie; wij zullen proberen daarvoor papier van extra goede kwaliteit te krij gen, om de foto's zo goed mogelijk te laten uit komen; het weergeven van foto's is n.l. moeilijker dan van tekeningen, ofschoon dit ook veel zorgen geeft voor tekeningen, die niet speciaal getekend werden om gereproduceerd te worden. „Haan en Hen", ingezonden door L. Stolk, L. Smit Zoon, 2e prijs in de klasse tekeningen origineel werk, uitgevoerd in Oostindische inkt. die de IHC- En hier volgen dan de prijswinnaars: „Zwanen- Gevorderden: le prijs: P. A. Bervoets, Werf Gusto, met „21 Maart 1947" 2e prijs: Vester, Werf Gusto, n ouderpaar" 3e prijs: C. de Groot, J. K. Smit, met „Bloesem". Beginners: le prijs: F. v. d. Wijden, Werf Conrad, met „Kraantjelek" 2e prijs: B. Visser, J. K. Smit, met „Bloesem" 3e prijs: F. Ouwehand, Werf Conrad, met „l1/? P.K." Levens- Ie prijs: J. P. Moen, Werf Conrad, met lust". Origineel werk: le prijs: C. de Kluiver, L. Smit Zoon, water verftekening van de werf hopen, dat velen zich in hun vrije tijd op de fotografie zullen gaan toeleggen (hoe moeilijk dit op het ogenblik ook nog is), het is een prachtige liefhebberij, die de t amateur de ogen opent voor de heus nog vele goede en schone dingen op deze we reld. De Haan t-ot da Kip k Hoep dat '17 <rt 4 meer eieren geeft don 'n6

Het Zeskant | 1947 | | pagina 4