s JUBILARISSEN Vacantie Lezingen Nu we over een personeelsblad beschikken en in dit blad nog over een speciale Gusto-pagina, zullen we in het vervolg ook een plaats inruimen voor de vermelding van de jubilea. Om te beginnen bij de 50-jarige jubilea memo neten wij dan, teruggaande tot Januari 1947, het jubileum van M. Levering, buiten bekend als Maarten Levering, op 11 Januari. Wanneer het ons zou gelukken de tonnen ijzer, welke hij ge sorteerd, ingeschreven en uitgegeven heeft, slechts bij benadering op te geven, dan zouden wij tot een formidabel gewicht komen. Doch het gewicht van dit materiaal zou niet het meest sprekend zijn wat de arbeidsprestatie van Levering betreft. Veel meer dit: Maarten was hier, Maarten was daar, Maarten was overal, hij had hart voor zijn werk. En dat zal voor ons de beste herinnering aan zijn langdurige arbeid zijn. Wij wensen hem nog vele jaren te mogen ge nieten van zijn welverdiend pensioen. Het tweede 50-jarig jubileum van dit jaar was dat van G. A. Duinhoven, draaier, op 1 Maart. Duinhoven is uit Utrecht met de overplaatsing van de machinefabriek oo onze werf te Schiedam komen werken als draaier. Hij was daar op 1 Maart 1897 re werk gestéld. Duinhoven is een all-round draaier, die vooral goed bekend is met het fraisen van tandwielen, wormwielen, enz. Ondanks zijn 66 jaren is hij nog vitaal genoeg en denkt er nog niet aan om zijn weAzaamheden te beëindigen. Verder kunnen wij de 25-jarige jubilea vermelden van: D. van Waardenburg, aanbouwer-constructie, op 10 Januari. Ondanks zijn jaren klimt hij als aanbouwer-constructiewerker nog even vlug als een jonge kerel. Opgewekt van karakter is het prettig met hem samen te werken. Nog vele jaren, Waardenburg. (Vervolg in volgend nummer) Velen onzer Limburgse werknemers hebben nog nooit enige tijd in onze Zuid-Hollandse provincie vertoefd, laat staan onze werf gezien. Evenzo zijn velen onzer werknemers totaal onbe kend met Limburg en ons werk aldaar. Daarom komen wij met het volgende voorstel: 1. Wie van onze Schiedamse of Slikkerveerse werknemers wil en kan in de vacantieweek op 20-21-22 en 23 Augustus onze Limburgse werknemers huisvesten? 2. Wie van onze Limburgse werknemers kan op 16-17-18 en 19 Augustus onze Schiedamse en Slikkerveerse werknemers huisvesten? 3. Aan de afd. Personeel worden opgaven inge wacht t/m 22 Mei, vermeldende: a. naam, adres en beroep; b. hoeveel personen men kan jhuisvesten, of voor hoeveel personen men de huisvesting kan verzorgen. (voor de montage-arbeiders kan de opgave geschieden door middel van het montage bureau ter plaatse). Het ligt in de bedoeling, dat men, om de uitgaven zo laag mogelijk te doen zijn, geen pension- prijzen in rekening brengt. Indien de animo groot genoeg is, zullen wij in het volgend nummer het plan tot uitvoering daarvan ontwikkelen. Woensdag 21 Mei: Lezing voor technici en bazen door den heer J. R. de Waard, lastechnicus der I.H.C.: Motieven en richtlijnen voor de sectiebouw bij de toepassing van de lastechniek in de scheepsbouw. Donderdag 22 Mei: Zelfde lezing als op 21 Mei, doch speciaal voor de uitvoering in de fabriek. Deze lezing is op gezet voor bazen, afschrijvers, aanbouwers en lassers. Echter voor de algemene ontwikkeling der vakkennis is iedere werknemer van Gusto welkom. Toegangsbewijzen voor beide op één der avonden kunnen nog aangevraagd worden bij de afd. Personeel. Vrijdag 30 Mei: „Het slepen op de grote vaart". Lezing door den Heer P. F. W. Moeton, Directeur van L. Smit's Internationale Sleepdienst, toegelicht met licht beelden. Ook voor deze lezing kunnen nog kaarten worden aangevraagd. Donderdag 19 Juni: zal voor onze werknemers met hun zoons van 14-18 jaar over HET JEUGDWERK IN ENGE LAND (Sea Cadet Corps) een lezing gehouden worden, toegelicht met lichtbeelden, door Kap. Lt. A. Kroeze. Aanvraag-biljetten worden in het loonzakje van 16 Mei ingesloten. Indien men speciale wensen heeft t.a.v. te be handelen onderwerpen voor lezingen, óf wensen, die naast het opvoeren van de vakbekwaamheid culturele verhoging beogen dan kunnen deze bij de afd. Personeel kenbaar gemaakt worden. Ontwerp en Druk: Hoidert Co N.V., Amsterdam

Het Zeskant | 1947 | | pagina 8