De wedstrijd RECTIFICATIES „21 Maart 1947", biz. 29, 1ste kolom, 3e regel, 3e prijs J. M. F. Waterreus, Werf Gusto (niet Werf Conrad) met „Lenteboden". Aanvulling uitslag Voorjaarswedstrijd groep: tekeningen naar voorbeeld, aan moedigingsklasse: G. M. Steeman, Werf Conrad. De zuigbuizen De beide flexible zuigbuizen kunnen aan weers zijden van de bun met behulp van tuimel- en rijdende bokken aan boord gelegd worden. De bediening van de electrische zuigbuislieren zal ge schieden in het stuurhuis, dus onder direct toe zicht van den kapitein. De zuigbuizen, die een variant zijn van de flexible stationnaire zuigbuis volgens het reeds genoemde systeem van L. Smit Zoon, zullen door het aanbrengen van een ander mondstuk en een klein tussenbochtstuk ook gebruikt kunnen worden wan neer het schip ergens voor anker liggend in sterke deining moet werken. Uit de hiervoor vermelde beschouwingen heeft men vanzelf wel begrepen, dat op plaatsen waar toch voldoende ruimte voor de scheepvaart aanwezig is, het voor-anker-liggend baggeren veel voordeliger is, wegens het geringere brandstofverbruik. De kosten per m3 grond kun nen dan aanzienlijk verlaagd worden. Er» nu aan de slag De voorbereidingen voor de bouw der beide schepen zijn reeds een paar maanden geleden be gonnen. Ook de modelproeven ter bepaling van de geringste scheepsweerstand, de 'gunstigste schroeven, e.d. welke proeven genomen worden in het Nederlandsche Scheepbouwkundig Proef station te Wageningen, zijn in volle gang. ingezonden door C. Vester, Werf Gusto, 2e prijs in de klasse „foto's, gevorderden" Een charmante foto van een zwanengezin, symbool ook van de lente, waarnaar we dit jaar met zo een intens verlangen - hebben uitgezien. De eerste zendingen scheepsbouwmateriaal zullen we spoedig tegemoet kunnen zien en we hopen dus in afzienbare tijd met de bouw der beide zuigers te kunnen beginnen. En dan komt het er op aan, dat een ieder weer het zijne bijdraagt om ook deze opdracht der samenwerkende bedrijven een succes voor Nederland en dus voor onszelf te maken. „Oudertrots", ingezonden door P. A. Bervoets, Werf Gusto, le prijs in de klasse foto'sgevorderden" Deze foto is een prachtig voorbeeld van kunst zinnige aanleg en beheersing van de fotografische techniek. Het is bovendien een tijdsdocument: de smeltende ijspegels uit de barre winter van 1946/47 zullen we niet zo vlug vergeten.

Het Zeskant | 1947 | | pagina 4