„DE KLOP" SLIEDRECHT Overdekte helling met 2 zelfvarende baggermolens, 1100 liter, in aanbouw. Deze werf werd in 1916 te Sliedrecht gevestigd, als voortzetting van de Scheepswerf „de Klop" te Zuilen bij Utrecht, welke naam ontleend werd aan het fort „de Klop", dat in de onmiddellijke nabijheid der werf lag. Zoals de naam der werf te Zuilen reeds uit drukte, werd daar alleen het bedrijf van scheeps werf uitgeoefend, doch bij vestiging in Sliedrecht werd daaraan een machinefabriek met ketel makerij toegevoegd. De terreinen en werkplaatsen, welke gelegen zijn langs de Merwede, aan diep vaarwater, beslaan thans een oppervlakte van ruim 5 H.A., Er is een electrische dwarshelling voor zware schepen, op welke helling vanaf de capitulatie tot einde September reed/ 166 schepen gehellingd en ge repareerd zijn. Als bijzonderheid op deze werf kan genoemd worden, dat er een overdekte bouwhelling is, waarop tegelijkertijd meerdere schepen gebouwd kunnen worden, met een drietal electrische hijs kranen voor de aanvoer der aan te bouwen mate rialen. Behalve het voordeel, dat de 3 hiervoor genoemde hijskranen geheel naast elkaar kunnen werken, waardoor zij de materialen op elke plaats waar zij voor de in aanbouw zijnde vaartuigen Kiel voor 4500 t. vrachtschip voor Zuid-Amerika. Tegelijk met de vestiging van het bedrijf in Sliedrecht werden een 40-tal fabriekswonir.gen gebouwd, welke op korte afstand van de werf gelegen zijn. nodig zijn, gemakkelijk kunnen aanvoeren, heeft deze overdekte bouwhelling ook dit grote voor deel, dat de onderhanden schepen met het per- sonel dat daaraan werkt, geen hinder en daar door ook geen oponthoud van de weersomstandig heden, zowel regen als zon, meer ondervinden. De werf heeft een schilders- en timmerwerkplaats, terwijl de afdeling machinebouw omvat bank- werkerij, draaierij, ketelmakerij, smederij en modelmakerij Ook heeft de N.V. een eigen werfhaven. Op het nieuwe terrein, hetwelk in 1940 gedeel telijk in gebruik genomen werd, bestaat voldoende gelegenheid om het bedrijf door het aanleggen van één of meerdere bouwhellingen, verder uit te breiden en de outillage nog verder te verbeteren. In de loop der jaren zijn voor binnen- en buiten landse rekening honderden vaartuigen gebouwd, w.o. zeeschepen tot 7.600 ton, diverse soorten binnenvaartuigen, doch voornamelijk allerlei bag- germateriaal, tot de grootste afmetingen in hun soort.

Het Zeskant | 1947 | | pagina 5