Ideeënbus VERLANG Idee no 1 (Werf Gusto) Verbetering luchtaanhoudpompen. Voorstel van J. v. Walsum, beroep aanhouder. Door v. Walsum wordt de idee geopperd om deze pompen, welke alleen eenzijdig gebruikt kunnen worden, zodanig te wijzigen, dat zij in alle standen te gebruiken zijn. Inderdaad is dit zeer goed uitvoerbaar en zal zeer zeker een tijdbesparing geven, terwijl er te vens veel ongemak door wordt voorkomen. Beloning: 25. Idee no 15 (Verschure) Betreft het maken van een goot voor afvalplaat van de rolschaar. Beoordeling. Door het aanbrengen van deze goot, vervalt het stukbranden van de afvalplaat. Her is een goed idee dat inmiddels is uitgevoerd. Premie 10. Idee no 16. (Verschure) Betreft het maken van een standaard voor gas flessen. Beoordeling: De standaard biedt geen enkele zeker heid tegen omvallen. De flessen moeten liggende gebruikt worden of in beugels neergezet. Geen premie. Opmerking No 170. (Werf Conrad) Het verbeteren van een in eigen bedrijf gemaakte 8-spillige boordkop, waarvan de kogellagers niet voldoende beschermd zijn. Om te voorkomen dat er nog water of boorkrul- len tussen komen, aan de onderzijde van elke spil een afdichtingsdeksel aan te brengen; bovendien op elke spilkop een smeerpunt aanbrengen, waar door beide kogellagers van de spil van binnenuit gesmeerd worden en het gebruikte vet naar buiten wordt gedrukt. Antwoord: Uw opmerking geeft een goede verbetering, waar om wij dan ook gaarne een premie van 20. hiervoor willen toekennen. Kraantje Lek ingezonden door F. v. d. Wij den, Werf Conrad, le prijs in de klasse foto's, beginners. Een foto, die voor de toe komst veel goeds belooft van deze inzender. Boven de daverende dreun der motoren, - rhythmische golving van grommend geweld zingt in mijn harte, 't in stilte herboren lied van de heide en 't lachende veld. Bonkende hamers, die wilde accoorden smeden, met klanken van ijzer en staal. Maar in mijn harte, het niet te verwoorden lied van de bloemen in eigene taal. E N door Ad Flenor Vlijmende zagen, wentelende wielen, rustloze jaging in meetbare tijd. Doch in mijn harte, 't verlangen te knielen juichend te danken. Met ogen die wijd open dan, staren in trillende luchten, dromend en wakend, met ruisende slag te drijven, met scharen van hemelse vluchten, hoog door de blijheid van een zomerse dag. ingezonden door B. Visser, J. K., 2e prijs in de klasse „foto's, be ginners". Ook van deze fotograaf hopen wij in de toekomst nog veel foto's te ontvangen. Appelbloesem

Het Zeskant | 1947 | | pagina 3