„WIE DE JEUGD HEEFT, HEEFT DE TOEKOMST" G. A. 47 Bij het verschijnen van dit nummer heeft onze werf voor de eerste maal de beschikking over 2 pagina's. Op deze pagina's wordt dus alleen intern nieuws gepubliceerd. Daaraan kunnen wij allen onze medewerking ver lenen. Wie wat te schrijven heeft, kan dit direct doorgeven aan de afd. Personeel. Wie wat mede te delen heeft en dit belangrijk genoeg acht om op te nemen, kome het vertellen. Laten we zonder uitzondering medewerken om van ons blad een „Gusto-krant" te maken. Niet aan de kant van de weg blijven staan, vol van critiek, doch medewerken. Samen voorwaarts! Er zijn belangrijke gebeurtenissen genoeg, die het vermelden waard zijn. Aan de slag! Schildersclub „Beati" Mag ik „BEATI", de schildersclub van de Werf Gusto aan U voorstellen. De club bestaat uit dit gedeelte van het personeel, dat kunstlievend is en zichzelf de tijd afdwingt het ook te uiten. Het beoefenen van de schone kunst schilderen is zo oud als er mensen bestaan. Het gevoel voor kleur en vorm is een gave, die elke mens bezit, of minstens aantrekt. Het is dan ook geen wonder, dat na één jaar „Beati" een groep vormt van hard werkende schil ders en enthousiaste leden. Dank zij leden, leiding en Directie is het moge lijk in dit clubverband leden en liefhebbers een oprecht genot te verschaffen en het brengen van een hoger geestelijk peil op ontspanningsgebied. Onze tentoonstelling, verleden jaar, gaf daarvan blijk. Wij zijn begonnen met tekenen, daarna het schil deren in olieverf en enkele met aquarelleren, een techniek, die niet iedereen ligt. De laatste weken zijn er door de leden schuch tere pogingen gedaan om linoleumsnede toe te passen. Ook werken in klei en hout zijn tekenen van Beati's groei. Zo proberen wij het begraven gevoel voor vorm en kleur, één van ons mensen hoogste kunstge- voelens, tot nieuw leven te wekken, zodat dit mag leiden tot een beter mens zijn. Dit is het streven van Beati: Gesteund door dit motief zal het zijn bestaansrecht bewijzen tot veler genot en verbetering van de geest. P. J. M. „Beati" De schildersclub van onze Werf Gusto is in be roering. Leden en Bestuur rennen en draven. Dat is het grote teken: er komt een tentoonstelling. Dit jaar is er door de leden hard gestudeerd om zonder te copiëeren toch schilder te blijven, het geen voor velen zeer moeilijk was. Op 26 en 27 Juli a.s. krijgt U gelegenheid ons werk weer te zien, dat, mede door de bereidwillige hulp van den Heer Spetter uit Rotterdam, een beeld geeft van hard studeren in kleur en com positie. Ener is veel bereikt. Als men bekend is in de schilderswereld en weet wat het zeggen wil zich van een copiïst tot een natuurschilder om te vormen, dan zal men kun nen zien, wat vlijt, doorzetting en goede wil vermag. Wij rekenen op Uw belangstelling. De entrée is gratis. U en ook Uw familie ont vangen een gratis lot op meerdere schilderijen. De Voorzitter. Oproep Voor de eerste keer wordt voor jongelui de ge legenheid geopend om opgeleid te worden tot vormer en kernmaker. Werknemers, hebt U kinderen, broers of familie leden, die de lagere school gaan verlaten, of die van de 6e klasse naar het voortgezet lager-onder- wijs (7e en 8e klasse) gaan? Hier wordt thans de gelegenheid geboden hen volledig op te leiden tot dit beroep. Zij kunnen, door eerst de theoretische opleiding aan de Ambachtsschool, tegelijk met de practische opleiding op de fabriek te volgen, het normale Ambachtsschooldiploma behalen. Zij studeren dan en ontvangen tevens een toelage per week. Daarna kan via de leerl. opleiding het diploma van de Stichting „Bemetel" worden behaald. Het vormersvak is een beroep, dat veel vakkennis vereist. Hier wordt dus een mooie gelegenheid aange boden om deze vakkennis te verwerven. Belangstellenden kunnen inlichtingen vragen bij de afd. Personeel. Van onze jeugdige arbeiders Een drietal leerlingen van de machinebouw zond onderstaand schrijven, dat wij hierbij in extenso willen afdrukken: Dit gezegde boren wij dagelijksmaar er wordt ook anders gepraat over jeugd. En wel te verstaan over de zedelijke en morele verwildering van hen. Deze jetten kunnen wij wijten aan de laatste wereldoorlog. Maar zijn wij, de jeugd, daarvan al leen de schuld? Hebben de oudere mensen daar ook niet een handje aan mee geholpene Daarom doen wij een beroep op U onder het motto„Wat doet U voor de Jeugd?" Wij kunnen zo niet blij ven voortgaan. Daarom vragen wij Uw medewer king. Geeft ons jongeren ook eens een kans om meer te presteren; wordt niet bang, dat er eens een asmannetje wordt gemaakt of klaagt niet al tijd: „hij doet er altijd zo lang over," want gauw en goed gaan niet samen. Ja, ik hoor U al zeggen: „ik heb ook een huisgezin, waarvoor ik moet zor gen, dus wat verdienen." Maar U hebt toch zeker ook kinderen. Zoudt U daar dan ook mee accoord gaan, als hun oudere collega's zo oordelen? Daar om, geeft ons een kans, want als U dan gepen sioneerd wordt kunnen wij Uw werk overnemen. Want: Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst.

Het Zeskant | 1947 | | pagina 7