WAT DOET UP COLLEGA'S De laatste jaren, vooral de laatste twee naoor logse jaren is er veel gesproken en geschreven over de verwording en verwildering der jeugd. Ik geloof, dat wij deze erfenis van de oorlog voor een groot gedeelte aan ons zelf te*wijten hebben. Laten wij toch vooral niet wanhopenmaar ge zamenlijk trachten de jeugd in het rechte spoor te krijgen. Probeert U niet zich daaraan te ont trekken; het is ook Uw belang. Als U straks door ouderdom genoodzaakt bent het werk aan de jongeren over té dragen, moet U dit met een ge rust geweten kunnen doen. Laten wij toch niet denken, dat er met de jeugd van tegenwoordig niets te beginnen is, het ontbreekt ze alleen aan goede leiding. Wat wij van U vragen is geen stoffelijke bijdrage, maar laten we proberen de jeugd dichter bij el kaar te brengen, zodat het plichtsbesef gekweekt wordt. Een groot man heeft eens gezegd: ,,De jeugd is de toekomst" Laten wij proberen op deze basis voort te bouwen, dan zullen resultaten niet uitblijven. F. B. Over de jeugd wordt de laatste tijd veel gespro ken. Meestal heeft men het er dan over, dat de jeugd min of meer verwilderd is. Dat is een overblijfsel van de oorlog, doordat het gedrag van den bezetter op de jeugd is over geslagen. Daar spreekt men dagelijks over, maar weinigen doen er iets voor om de jeugd weer op het goede spoor te brengen. Daarom wil ik een beroep doen op de ouderen om haar te hel pen. Het is nu nog niet te laat. We zijn allen na de bevrijding aan het opbouwen gegaan, maar de jeugd werd in zekere zin ver geten. Niet alleen de ouden moeten opbouwen, maar de jongeren moeten pok mee doen; maar daarvoor moet ze opgeleid worden. Nu is voor de ouderen de plicht iveggelegd de jongeren op te .leiden in het vak. U moet niet zeggen: „dat is voor de schoolmeester"néén bij de school meester leert de leerling theorie, maar bij de vakman op de fabriek de praktijk. Als U de jongeren niet opleidt, dan kunt U beter niet aan de opbouw werken, want dan is alles tevergeefs. Eenmaal moeten zij Uw plaats innemen. Daarom jongeren, weest niet. bang of verlegen om iets te vragen als je iets ziet doen in de werk plaats, wat je niet begrijpt, vraagt dat dan aan dengene, die er mee bezig is. En oudere vaklieden, geeft dan de jongens een gepast antwoord terug, want dat is hun toekomst. F. v. W. Dat zij gedrieën over hetzelfde onderwerp schrij ven is niet tengevolge van een afspraak. Deze vraag leeft bij de gehele jeugd. Immers, ook op een conferentie hier ver vandaan, waar jonge mensen uitgenodigd werden om vrij hun mening te uiten, kwam zeer sterk naar voren, dat de jongeren het van de ouderen verwachten. Reikt hen de gevraagde helpende han^d, ervaren arbeiders! Ook Uw zoons verwachten dit van hun oudere collega's. Personeelsvereniging Gusto" De oud-leden is het bekend, dat onze vereniging vroeger een eigen orgaan uitgaf. Door oorlogs omstandigheden is dit komen te vervallen en na de bevrijding is er vanwege de hoge kosten van afgezien het opnieuw het daglicht te doen zien. Door het verschijnen van „Het Zeskant", uit gegeven door de I.H.C.-groep, worden wij in de gelegenheid gesteld een pagina of gedeelte daar van voor verenigingsnieuws te gebruiken. Voor deze loyale medewerking zeggen wij bij deze hartelijk dank. Zaak is het dus nu deze gelegenheid ten volle te benutten en zij, die iets wensen te schrijven over voetballen, schaken, bridge-drives, tennis, enz. enz., zorgen tijdig voor copy en leveren dit bij onzen secretaris in. Let wel, uw copy mag ook humoristisch zijn, over werkelijk voorgevallen close-ups. Hebt gij copy voor het volgend nummer, zendt dit in vóór 31 Juli a.s. Dcet Uw best. V oetballen Deze onderafdeling is opgericht en de bestuurders J. A. Penning (voorzitter), F. van Putten (secre taris) en J. j. de. Ruiter (bestuurder) doen hun uiterste best deze onderafdeling tot grote bloei te brengen. Oefenwedstrijden hebben reeds plaats gevonden en de resultaten zijn niet onbevredigend. Ziet gij de aankondiging van een voetbalwedstrijd, neemt het vaste voornemen en ga eens kijken. Een vaste supporterschare is ook leuk! Hebt gij de veteranen ook zien spelen? Nu, ze deden het lang niet kwaad. Vol belangstelling werd de Maandagmorgen tegemoet gezien. Wie zou op het appel ontbreken? Doch allen waren present en om te laten zien, dat het met hun spieren best ging, werd een hardloop de trap op en een sprong over een stoel als eis gesteld. Welke goéde veteraan is nog overgeslagen? Kom aan, oude bokken, niet langer gedraald en pro beer het nog eens. U bent welkom! Schaken. Deze onderafdeling bestaat reeds lange tijd en het bestuur bestaande uit de Heren W. Tromer (voorzitter), C. G. Noordhoek (secretaris), D. H. Licht (penningmeester) en E. A. v. Emmerik (wedstrijdleider) trachten er van te maken wat maar mogelijk is. Kortgeleden is er nog een wedstrijdmiddag ge weest met als tegenstander het personeel van de firma Verschure. Zo bekend is, won „Gusto" de uitgeloofde prijs, zijnde een nikkelen schaakstuk. Vrijdagavond is de speelavond in Gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155 te Schiedam. Aan vang 7.30 uur. Dat de Gustoianen ook hun krachten elders wil len beproeven, blijkt uit de competitie van de K.N.S.B., Afd. Rotterdam, waaraan zij met 2 tientallen deelnemen. Zet hem op Gustoianen. Tennis. Het voorlopig bestuur, t.w. de Heren Vester en van Toorn, is er in geslaagd spelers te krijgen, een oefenterrein en trainer en materiaal Alleen vpldoende ballen, dat is nog een vraagstuk. Wie weet hiervoor een oplossing? Oefenavonden: Maandag (onder leiding van trai ner) Woensdag Vrijdag. Aanvang 7 uur, terrein Wilton Schiedam. Welke onderafdeling komt een volgende maal hieronder. Komaan, zwemmers, .ping-pongers, enz. enz. Wij verwachten voor 31 Juli a.s. Uw copy. T. C. Robberegt, Secr. Ontwerp en Druk: Holdert Co N.V., Amsterdam

Het Zeskant | 1947 | | pagina 8