Bewaart HET ZESKANT zorgvuldig! Ons nieuwe laboratorium Personeelsvereniging „GUSTO" Bridgen Op 12 Juni heeft C. van Nielen, schoonmaker, zijn 40-jarig jubileum gevierd. Van Nielen is in dienst gekomen als hulp-ijzer werker en heeft als zodanig ook bijna 25 jaar ge werkt. Daarna is hij ongeveer 8 jaar knipper ge weest. Na een langdurige ziekte moest hij lichter werk gaan doen en is hij de bezem gaan hanteren. Wij sluiten ons aan bij zijn wens, nog verschei dene jaren mee zorg te kunnen dragen voor de netheid van onze fabriek. Vervolg in het volgend nummer ln het Juli-nummer no. 6 stond vermelddat het vervolg van het artikel Ons nieuwe laboratorium" voorkwam op blz. 47; door een technische fout werd het vervolg echter niet meer geplaatst en wij laten het hieronder alsnog volgen: We kunnen deze grond nabootsen, voegen tinerts toe, vermengen alles met water, en pompen dit mengsel naar het voedingseinde van de te onder zoeken jig. Onder aan de jig wordt het concentiaat afgetapt, dit bevat veel tinerts en weinig waardeloos mate riaal, terwijl de tailing, die vrijwel geen tinerts bevat, terecht komt in een grote hopper. In deze hopper bezinkt de „baggergrond", een gedeelte van het overvloeiende water wordt op gepompt als suppletiewater voor de jig, terwijl de rest van het water gebruikt wordt om weer het mengsel te vormen met de „baggergrond", die door een verdeelsluis onder uit de hopper komt. Concentraat en tailing worden voortdurend onder zocht, waardoor de bruikbaarheid van de jig te beoordelen is, en tevens wegen gevonden kunnen worden hoe deze eventueel te verbeteren is. Het spreekt vanzelf dat deze installatie ook ge schikt is om behalve jigs ook andere ertsafschei- dings-apparaten te kunnen onderzoeken. In het vorige artikel was naast voetballen, scha ken en tennissen ook een plaatsje ingeruimd voor het bridgen. Waarschijnlijk door plaatsgebrek is dit gedeelte over blijven staan. Hier volgt het thans: Uit de pers is reeds gebleken wat de Bridge-club gepresteerd heeft. Voor de gehouden bridge drives werd haar een woord van lof toegezwaaid en werd het bestuur verzocht, hetzij afzonderlijk of geheel, medewerking te verlenen bij' het orga niseren van andere bridge-drives, o.a. ten bate van Niwin. Het bestuur bestaat uit de Heren P. ten Hooven (voorzitter), M. Vis (secretaris), M. van Iperen (penningmeester), A. Boschman (wedstrijdleider) en J. v. d. Broek (commissaris). Oefenavond: Donderdag 7.30 uur in gebouw „Irene!', Nieuwe Haven 155 te Schiedam. Eens per maand wordt een amusante onderlinge drive gehouden. Vooruit groot-slemmers, denk om de ruiten en niet schoppen, ook geen klaveren, want die zijn voor de koeien, maar harten, grote goede sport- harten, daarmee kom je het verst. T. C. Robberegt, Secr. Tentoon stelling „Beati" Maar de moeilijkheden zijn overwonnen en Son- neveld heeft, dank zij zijn grondige vakkennis, mede kunnen werken aan de ontwikkeling van het lasbedrijf tot wat het nu is. Ook buiten de werf heeft Sonneveld meegewerkt aan het vestigen van de goede naam der Gusto. Om maar enkele van de vele objecten te noemen: Beursgebouw, Maastunnel en Diergaarde te Rot terdam; sluisdeuren te Vreeswijk enz., tot in Bel gië toe, waar een pomphuis van een zuiger met succes door hem werd gerepareerd. Wij wensen Sonneveld toe, dat hij na dit jubi leum en de daarmee samenvallende aanstelling als meewerkend-voorman, nog vele jaren zijn beste krachten voor ons bedrijf zal kunnen geven. Wij openen ditmaal de rij van jubilarissen met het 25-jarig jubileum van J. Sonneveld, electr. lasser, op 15 Mei j.l. Sonneveld was één der eerste electr. lassers der Werf Gusto en heeft dus de ontwikkeling van het lasbedrijf van het begin af meegemaakt. Het laat zich begrijpen, dat zich vele moeilijk heden voordeden. Ten eerste stond de lastechniek nog in de kinderschoenen en daarnaast moesten die eerste lassers de meeste problemen zelf oplos sen, daar deskundige voorlichting meestal ont brak. C. van Nielen J. Sonneveld

Het Zeskant | 1947 | | pagina 6