Een renze-kanip Beati" Tentoonstelling v 55 mans, de Raath en Spetter, kende de navolgende prijzen toe, die door de Directie beschikbaar wa ren gesteld: le prijs medaille en geldprijs P. J. Mulders, 2e prijs - geld prijs C. A. Krüse, 3e prijs geldprijs F. K. Aschermann. Ook drie eervolle vermeldingen werden uitgereikt aan: 1. J. Diesch, 2. L. de Ruiter, 3. J. de Ruiter. De club had vier prijzen, in de vorm van boeken, voor het beste clubwerk beschikbaar gesteld. Deze werden behaald door: 1. H. Domselaar, 2. K. Vrauwdeunt, 3. L. Hulleman, 4. C. Vester. De sympathieke leraar van de club, de Heer Spet ter, had naast de tentoonstelling een kleine expo sitie ingericht van zijn eigen werk. Deze expositie gaf aan leek en kenner een ogen blik van kunstgenot en deed ons opnieuw Spet ters fijne toon, gevoeligheid van kleur en grote veelzijdigheid kennen. Zijn expositie drukte een voornaam stempel op het geheel. De tentoonstelling is een waar succes geworden: de gehele werf en ook vele buitenstaande vereni gingen en personen, pers, kortom een deel van het Schiedamse leven was er om te zien wat amateurs bereiken kunnen. Verblijdend was de komst van de afd. Slikker veer, die daardoor de band van onderlinge saam horigheid nauwer toehaalde. Ook veel tinmolen-excursi^ten zagen, dat Gusto naast technische hoedanigheden ook kunst, zij het eenvoudig, naar voren kan brengen. Weer is bewezen, dat er met een ernstige wil veel te bereiken is. I Onze Gusto-kampeerders met de boer en boerin, die ons zo gal gastvrijheid boden. Ja, dat was het: 'n reuze kamp! Prachtig weer - best eten en drinken maar bovenal: 'n prima geest! 'n Geest van hulpvaar digheid en opgewektheid, zoals je maar zelden meemaakt. Nooit was iets te veel! En daarbij een discipline en zelfbeheersing. Wie dat gezien heeft, zegt: De toekomst kan zo donker niet zijn met zo'n jeugd. Zorg, dat je 't vasthoudt, jongens! Schaam jje niet om op de fabriek even fit en even bereid te zijn. Het. gaat om je eigen geluk en om dat van zovele anderen En het gaat om de toekomst! II In de buitenlucht smaakt 't eten dubbel zo goed. Op Vrijdag 25 Juli verzamelden de chefs, bazen, kern en Personeelsvereniging en vele genodigden zich om de Directie en de leden van de schilders club „Beati" voor het openen van de 2e schilde rijententoonstelling van de Gusto-club. Na de inleiding van de voorzitter, die het doel van de schildersclub uiteenzette, opende de Heer A. Smulders, als waarnemend beschermheer, de ten toonstelling met een frisse speech, waarin hij het voornaamste doel: ontwikkeling door ontspanning, onderstreepte. De gemaakte schilderstukken werden daarna aan een individuele- en groepskeuring onderworpen. De jury, die bestond uit de kunstschilders Wieg- III „Piepers jassen" (aardappelen schillen). IV. De gidsen met hun assistenten, die zoveel bijdroegen aan de goede geest van het kamp!

Het Zeskant | 1947 | | pagina 7