AFDELING VOETBAL EEN WOORD TOT DE OUDERS VAN DE LEERLINGEN - :i Na zes jaar stilstand is er thans weer nieuw leven geblazen in deze, voorheen zo succesvolle, afde ling. Begin Juni werden op voorstel van den Heer v. d. Wal de koppen bij elkaar gestoken en werd een commissie in het leven geroepen, be staande uit de Heren: J. Penning (voorz.), F. v. Putten (secr.) en J. de Ruiter (lid). Deze com missie had tot taak de voetballers te verenigen en de mogelijkheid te bewerken in September aan de competitie van de afd. Rotterdam der K.N.V.B. te kunnen deelnemen, zoals dat vóór en in de eerste jaren van de oorlog eveneens het geval was. Aanvankelijk meldden er zich ca. 20 leden en werd om toelating verzocht tot de K.N.V.B. Deze stelde als voorwaarde een ledenaantal van 30 en het wijzigen van de naam Gusto Sport Vereni ging. Na een tweede opwekking liep het aantal leden op tot 28 en werd de naam na goedkeuring der K.N.V.B. bepaald op G.S.S., onder welke naam aan de Z.M.-competitie met 2 elftallen zal worden deelgenomen. Bij de S.V. Pieterman werd voor de zomeravond een terrein gehuurd, iedere Maandag van 6.30 tot 9.30 uur. Er werden reeds een aantal wedstrijden gespeeld. Hier zijn de resultaten: 6 Juni H.D.V.S.comb.G.S.S. 6—0 13 Juni D.W.O.G.S.S. 44 20 Juni de StormersG.S.S. 7—1 21 Juni Julianalaan Vet.G.S.S. Vet. 2—1 30 Juni G.S.S. AG.S.S. B 5—4 7 Juli G.S.S.Groen Wit R'dam 5—6 14 Juli G.S.S.V.V. Roelants 2—1 21 Juli G.S.S.—S.V. de Vest 4—5 In het begin werd met grote cijfers verloren, maar daarna zijn de resultaten wat beter geworden. Hierbij moet worden aangemerkt, dat de wed strijden steeds met andere spelers werden ge speeld, om een beoordeling van alle spelers moge lijk te maken. Er zullen nog enkele oefenpartijen volgen, voordat op 14 September a.s. met de com petitie wordt begonnen. Na 15 Augustus, wanneer het seizoen voor voetbal weer open is, zullen wij in de gelegenheid zijn meer verenigingen te ont moeten die reeds in competitieverband hebben ge speeld. Rest mij nog een aansporing aan hen, die zich nog niet bij de voetbalafdeling hebben opgege- ven. Het ledental moet nog iets omhoog om met succes aan de competitie deel te nemen. Voetbal lers, geeft U dus alsnog op aan de commissie. F. v. P. Onze leerschool is een goede instelling voor jon gens, die zich willen bekwamen tot vakman, b.v. modelmaker, timmerman, draaier, bankwerker, constructiewerker, scheepsijzerwerker, lasser. Nu komt bij mij wel eens de vraag naar voren of de ouders, die hun kinderen naar de leerschool zenden, wel voldoende met die opleiding mede leven. Iedere ouder is toch trots op zijn jongen en ziet graag dat er een goed vakman van groeit? Om dat te bereiken is hulp van beide zijden no dig, zowel van de leerbazen als van de ouders. Daartoe zou het van zeer groot belang zijn wan neer de ouders het huiswerktekenboek je, waarin wekelijks een werktekening gemaakt moet worden zelf ook inzien of dat het er behoorlijk uitziet en het goede cijfers waard is en welke cijfers er voor gegeven worden. Daarnaast is het van zeer groot belang dat U zich af en toe eens (minstens 2 x per jaar) in verbinding stelt met de leraar over uw zoon. Door wederzijds begrip en samenwer king kan het hoogste resultaat bereikt worden. Ook zijn er ouders, die niet precies weten wat zij moeten aanvangen met hun kinderen; ook niet de weg weten om hun zoon op de leerschool ge plaatst te krijgen. Wendt U zich dan tot de Per soneelsafdeling waar U volledig daaromtrent zal worden ingelicht en waar zal worden getracht voor uw zoon de juiste plaats te vinden. Bs. R. Op 26 Augustus jl. heeft J. P. Pordon zijn 40-jarig jubileum gevierd. In een bedrijf als het onze is een reparateur een onontbeerlijk man. Op hem rust immers de taak bedrijfsstagnaties door machinestoringen -tot een minimum te beperken. Om dit met succes te kunnen doen zijn nodig: grondige vakkennis en veel ervaring. Deze eigen schappen nu bezit Pordon, gepaard aan een goed inzicht, waardoor hij in staat is reparaties aan ma chines vlug en goed uit te voeren en iedereen zo veel mogelijk tevreden te stellen. Dit laatste is niet altijd even gemakkelijk: terwijl een draaibank in de machinefabriek wordt gere pareerd, staat ook de man vlakbank in de tim- merwinkel te wachten en kunnen de kraandrijver en met hem de mensen op de grond in de scheeps- bouwloods niet vooruit, zolang de reparateur er niet bij is geweest. Wij wensen Pordon veel succes in de nog voor hem liggende jaren, ook als kernlid, welke func tie hij het langst vervult van alle thans zittende kernleden.

Het Zeskant | 1947 | | pagina 6