Onze Ideeënbus GUSTO Het woningprobleem Met onze Ideeënbus gaat het niet bijster goed. Een vraag dienaangaande ontlokte de opmerking, dat het bij ons zó punctueel in orde is, dat er gewoon niets meer te verbeteren valt. Zo'n opmerking is vanzelfsprekend gemeend en bovendien goed gefundeerd, terwijl het door ons dan ook direct wordt geloofd. Trouwens, het was niet nieuws; we wisten het zelf eigenlijk toch ook wel. Maar. Heb je wel eens ontdekt, dat in slapende toe stand de wereld zo mooi lijkt? Je kunt dan zo heerlijk van een hemel op aarde dromen. Doch het ontwaken betekent altijd maar weer „met de werkelijkheid in aanraking komen". Wij geloven dan ook niet, dat om deze reden niets in de opmerkingenbus komt. Kijk maar eens om je heen! Laat je gedachten maar eens gaan. Werk, waar je ook geplaatst bent, met interesse en waar ook verbetering mo gelijk is, geeft het op. Formulieren voor de Ideeënbus zijn verkrijgbaar bij de afd. Personeel en in Slikkerveer bij de heer Nugteren. Bewaart HET ZESKANT zorgvuldig! Wanneer U dit nummer van Het Zeskant leest zijn de voorbereidingen voor het komend St. Nico- laasfeest voor de kinderen reeds in vergevorderd stadium. Van de vorige St. Nicolaas-feesten hebben wij steeds het genoegen mogen smaken, dat deze in goede aarde zijn gevallen. Ook dit jaar hopen wij weer iets te brengen, dat naar aller zin zal zijn. U weet, het is een St. Ni- colaasfeest en dus blijft het programma een ver rassing, voor de kinderen, maar ook voor de ouderen. Want wie leeft er harder mee met een goed St. Nicolaasfeest? Naar ik geconstateerd heb: „de ouderen". Ziet vader of moeder, opoe of opa maar eens glunderen als hun kinderen, resp. kleinkinderen schaterlachen om het gebodene. Nu ik het toch over verrassingen heb, moet ik constateren, dat copy voor Het Zeskant wat onze vereniging betreft, maar zeer schaars is. Zorg nu eens, dat de 28e November voor mij een verrassing is en zendt allen aardige copy in en ook de 28e van elke volgende maand. Het behoeft niet meters lang te zijn, maar korte krachtige taal en wij zien wat er onder onze leden leeft. De afdelingen zenden verslagen in onder de titel: Voor de voetbalploeg: „Goal! die zit". bridgeploeg: „Gedubbeld". tennisploeg„Game". ping-pongers„40". schakers: „Afgebroken partij". zwemmers: „Geheel ondergedoken". „Zo de wind waait, waait m'n jasje". Laatst zag ik, dat er een groot bord was opgehan gen, waarop met grote letters stond: „Kom je aan de Schietbaanlaan, dan zie je met grote letters staan: G.S.S. staat bovenaan". Toen ik op kantoor kwam bleek, dat ik dat ge droomd had, maar er was een troost, want G.S.S. had niet gespeeld en toch 2 punten. Ra ra, hoe kan dat nu? Heel eenvoudig, zei de Ruiter. „De Bank" was niet opgekomen. Ik verwonderd en zei: „Spelen jullie voetballen dan zittend?" „Nee, je begrijpt me verkeerd. Ik bedoel „Erme- zo", dat is het personeel van een bankfirma." En toen ging de telefoon en de vraag was: Kan je mij nog noteren voor aardappelen? Ik dacht (maar zei het niet)Je hebt altijd men sen, die laat uit de klei schieten. Tot een volgend maal. T. C. R. Eén van de moeilijkste zaken van deze tijd is wel het woningprobleem. Daar zijn jongelui, die in het huwelijk wensen te treden en uitzien naar een gelegenheid tot in woning. Dan zijn er, en hierbij komt speciaal de moeilijk heid voor ons eigen personeel naar voren, die el ders wonen en hier hun werk hebben. Wanneer deze werknemers een eigen woning be zitten, dan is er, hoewel uiterst moeilijk, toch nog wel eens wat aan te doen om tot woningruil te geraken. Al zijn ook deze kansen zeer gering. Woont men echter elders, dan is de mogelijkheid om hier inwoning te verkrijgen zo goed als uit gesloten. Nu is, bij wet van 4 Augustus 1947, tot bevorde ring van doelmatige verdeling van woongelegen heid, de z.g. woonruimte-wet 1947, aan de Burge meesters en Wethouders de bevoegdheid gegeven om het gebruik van woonruimte te vorderen. Dat door middel van een wet aan B. en W. de bevoegdheid daartoe gegeven wordt, duidt wel op het nijpende gebrek aan woonruimte. Ten aanzien nu van onze werknemers, die óf in het huwelijk wensen te treden, óf van elders ko men en inwoning zoeken, vragen wij aan alle le zers van dit artikel: Kunt U inwoning hebben? Is er kans, dat er bij U woonruimte gevorderd wordt? Praat dan eerst even met ons, opdat wij ons eigen personeel kunnen helpen. Gusto voor Gusto!

Het Zeskant | 1947 | | pagina 6