QQL Het goede voorbeeld - - vioorwSTncns» o* pusten VAN DE AFDELINGEN Wanneer men als buitenstaander kennis maakt met de werklieden in de bedrijven, dan valt het op, dat men het met de omgangsvormen veelal niet al te nauw neemt. De oorzaak hiervan ligt m.i. ook voor een deel daarin, dat onze bedrijven nu eenmaal niet ge ruisloos zijn. Toch is er nog wel een andere reden, en juist die, waarop ik thans de aandacht wil vestigen, n.l. de beschaving. Wat men niet bezit, kan men niet geven. Maar dat wordt ook niet gevraagd. Wij willen alleen de opmerkzaamheid gaande ma ken door er op te wijzen, dat de jongens op de ouderen letten en hun voorbeeld trachten na te volgen. Daarom is het goede voorbeeld van zo'n groot belang. Het is nodig, dat men ook in het bedrijf de juiste manieren, om met zijn medemens om te gaan, kent en gebruikt. Geen ruwheid. Onbeschaamdheid ontsiert de werkers, doch be leefd en correct zijn is altijd een middel om ten minste uiterlijk tegenover collega's respect af te dwingen. Daardoor helpt U mede aan de goede vorming van onze jeugdigen. Men handele tegenover hen als tegenover zijn eigen kinderen. Daartoe geldt voor allen: „Goed voorgaan doet goed volgen". A. F. Br. Hierboven ziet U de modelmakersleerling C. *t Hart aan het werk. Houtdraaien blijft altijd een interessant werk. De op elkaar „gekuipte" schenkels, vooraf ongeveer in model gezaagd, worden uit de hand volgens de tekening in de juiste vorm gedraaid. Er is daarna nog heel wat werk aan te verrichten, eer dit model van een wiel gereed is, maar we weten dat 't Hart het goede hart heeft voor zijn vak, dus zal het best in orde komen. Afdeling Voetbal. Zaterdag 21 September speelden wij onze eerste competitie-wedstrijd tegen Vlaardingen, welke door ons met 50 werd verloren. Ondanks de grote nederlaag hebben wij toch prettig gespeeld. Voor de rust hebben wij zeer goed volgehouden tegen het veel betere spel van onze tegenstanders en vooral onze verdediging stond als een rots in de branding, zodat Vlaardin gen slechts 1 maal kon doelpunten. Ook na de rust hebben wij nog geruime tijd de stand op 10 kunnen houden. Doch na 2 voor ons zeer ongelukkige doelpunten, die grotendeels veroorzaakt werden door het effectvolle terrein, zakte ons elftal in elkaar en kon Vlaardingen ge makkelijk de stand tot 50 opvoeren. Maar, kom aan boys, volgende keer doen wij het over en je zult zien.' Het gaat weer beter! Wij kunnen nog enkele leden voor onze voetbal afdeling gebruiken, dus lezers geeft je op als lid aan onze secretaris. de R. Bridge-club. 18 September 1947 is de Bridge-club weer gestart met de wekelijkse club-avonden in gebouw Irene, Nw. Haven, Schiedam. De opkomst was van die aard, dat wij een grotere zaal in gebruik moesten nemen. Maar er is nog voldoende ruimte beschikbaar voor nieuwe leden, die zich te allen tijde kunnen opgeven bij de Secretaris. De Bridge-club heeft nog een revanche-drive te spelen in Den Haag, tegen M.V.O., de datum zal nog nader worden bekend gemaakt. Wij verzoe ken dringend de leden, die bereid zijn mede te gaan, zich nu reeds bij het Bestuur op te geven. De Secretaris. Velen zullen zich vaak afgevraagd hebben: Wat gebeurt er toch met die grote rood-gemeniede, vaak vreemdsoortige stukken constructiewerk, pijpen, enz., die regelmatig op lange trucks de poort uitrijden. Welnu, wij hebben het voornemen in de eerstvolgende „Zeskanten" U hierover iets te vertellen. Vermoedelijk is het weinigen bekend, dat meer da?n 200 man, technici, uitvoerders, monteurs en verder personeel op de buitenmonlages van GUSTO STAALBOUW werkzaam zijn. Deze mensen vertegenwoordigen Gusto door geheel Ne derland. Het ligt in de bedoeling der redactie IJ over het werk van deze montage-afdelingen in de eerstvol gende nummers van Het Zeskant iets te vertellen. Daartoe is echter de medewerking van het betrok ken personeel nodig en wel in de vorm van kleine schetsen over hun belevenissen, wetenswaardig heden, over de uitvoering der werken, enz. enz. Staalbouwers in de buitendienst, laat Uw talent niet ongebruikt doch zendt Uw pennevruchten naar de redactie. U weet: Onbekend maakt onbemind. Th. N. DANKBETUIGING. Wij kunnen niet nalaten de kameraden dank te betuigen voor het medeleven bij het zo plotseling overlijden, door een noodlottig ongeval, van hun collega Martinus Bleecke. Wed. BleeckeSchenk en kinderen.

Het Zeskant | 1947 | | pagina 7