PERSONEELSVERENIGING „GUSTO" Met Beate naar Amsterdam De nachtwacht en Breitner Afdeling VOETBAL Afdeling SCHAKEN Op uitnodiging van onze beschermheer, de Heer Fr. Smulders, hebben we een bezoek gebracht aan het Rijksmuseum, alwaar een expositie werd gehouden van „Weense Kunstschatten". We hebben wat men noemt een genotvolle dag gehad. Begunstigd door prachtig weer begon de echte Amsterdamse gezelligheid al, zodra we het Centraal Station uitkwamen, 't Gemoedelijke blauwe trammetje was al net zo stampvol als onze trams doorgaans zijn en broederlijk naast elkaar zittend of heerlijk aan de lus bengelend kwamen we op de plaats van bestemming. Ook op de tentoonstelling was het druk, maar dit werd vergeten door alles wat we hier te zien kre gen. Beeldhouwwerken, zoals „Mercurius", „Roof van een Sabijnse maagd", „Valkenier" e.d. wer den bekeken en ook vele schilderijen. „Het schil dersatelier" van Vermeer, „Het grote bos" van van Ruysdael, „Zelfportret" van Rembrandt, „De Madonna met de rozenkransen" van Caravaggio, „Io door Jupiter omarmd" en nog enkele anderen werden door ons, onder leiding van onze leraar, de Heer Spetter, bestudeerd. Telkens weer werd men getroffen door prachtige composities, zachte kleuren, een niet te evenaren sfeer, teergevoeligheid, enz. enz. Ook de collectie gobelins en oude wapenrustingen werden vluchtig onder de loupe genomen. Het bezoek aan Amsterdam zou echter niet com pleet zijn als de Nachtwacht van Rembrandt niet gezien was, dus: op naar de Nachtwacht. Daar er tevens een Breitner-tentoonstelling was in het Stedelijk Museum en er onder ons enkele Breitner-enthousiasten zijn werd ook daar een bezoek gebracht. En inderdaad kregen we waar voor ons geld. Hoewel een heel andere stijl en een geheel ander kleureneffect werd hier toch wel iets bijzonders naar voren gebracht. Wat vooral de aandacht trok was wel de manier waar op Breitner aan paarden de voorkeur gaf. Heel veel heeft hij zich opgehouden met de huzaren, want zowel in rust als in volle galop, zelfs op grote manoeuvres, in alle kleurschakeringen, in alle standen komen de paarden met hun berijders in volle tenue naar voren. Het was een pracht dag, waaraan we nog lang en met dank aan de Heer Fr. Smulders zullen terugdenken. K. y. Onze vereniging heeft nog te kampen met een on voldoend aantal spelers, waardoor het meermalen voorkomt, dat het tweede elftal zijn wedstrijden met tien of nog minder spelers moet spelen. Er wordt echter met animo gespeeld en de resul taten wijzen op een gestadige vooruitgang van het spel. In het begin hadden vooral zij, die in zeven of acht jaar niet hadden gevoetbald, dikwijls last van onwillige spieren, maar de meesten hebben nu na 3 of 4 wedstrijden hiervan geen last meer. En hier de gespeelde wedstrijden: Bij de wed strijd op 27 September tegen de „Mees"-mannen, lieten deze onze jongens letterlijk en figuurlijk in hun voetbalhemd staan, doordat zij verstek lie ten gaan. 4 October ontving het Ie elftal de Maaslandse vereen. M.V.V. '27 en in een goede wedstrijd werd deze club met een 31 nederlaag naar huis gestuurd. Het 2e onderging zijn vuurdoop in Vlaardingen tegen het 3e elftal der vereniging van die naam en ging op een veld, dat meer op een woestijn geleek, met 80 roemloos ten onder. 11 October. Het eerste ging op bezoek bij onze gastvrouw Sportv. Pieterman. Deze correct ge klede voetballers (wat maakt dat toch een betere indruk!) wisten na een snel gespeelde wedstrijd met 43 over de Gusto-mensen te zegevieren. Het tweede kreeg bezoek van het Schiedamse H.B.S. 3 en werd met 61 kansloos geklopt. 18 October was het eerste vrij en smaakte het 2e elftal het genoegen om aan de Havendijk G.T.B. 2 met 50 te kloppen. Dat was goed werk! Vooral een pluim aan de verdediging! 25 October. Het eerste ging naar Vlaardingen om de return-match tegen de club van die naam te spelen. Met het voornemen bezield om nu een beter resultaat te bevechten werden onze mannen met het kleinste verschil geslagen. Uitslag 76 voor Vlaardingen. Korfbalcijfers! Het 2e elftal ontving de Maassluisse ver. Excel sior 4 en moest eveneens het loodje leggen met 12, welke stand met een beetje meer geluk minstens gelijk had kunnen zijn. Rest mij nog een opwekking te doen, om, wan neer het enigszins mogelijk is, niet onnodig af te schrijven, daar aan een wedstrijd gespeeld met negen of tien spelers niet veel aardigheid is. FvP. De eerste wedstrijden voor de wintercompetitie van de Rotterdamse Schaakbond zijn weer ge speeld. Vrijdag 10 October ontving ons tweede tiental het tweede tiental van Wilton-Feyenoord, waarbij de Gusto wist te zegevieren. De uitslag was 6]/23]/2 voor Gusto. Goed zo heren, zo volhouden tot de laatste wed strijd, dan worden jullie kampioen. Het eerste tiental heeft Maandag 13 October ge schaakt tegen Vlaardingen 2, waarbij de Gusto- schaakvereniging een nederlaag heeft geleden, zoals nog niet bij ons is voorgekomen, de eind stand was n.l. 9y2V2 voor Vlaardingen 2. Dat moet beter heren, het kan, het moet! C. G, N.

Het Zeskant | 1947 | | pagina 10