DE KLOP rsoneelsorgaan J. K. SMIT van L. SMIT ZOON VERSCHURE 1e Jaargang No 10 November 1947 De redactie streeft er naar de inhoud van ons „Zeskant" zo veelzijdig mogelijk te doen zijn, „elck wat wils" is het devies. Het is echter niet altijd mogelijk dit ideaal te verwezenlijken; nu er twee pagina's voor het meer „huiselijke nieuws" van elke werf gereserveerd zijn, blijven er voor het algemene nieuws vijf bladzijden over en wanneer er dan een paar lange artikelen in opgenomen moeten worden, komen er weer an dere in het gedrang. Zo was het ook met dit nummer: we hadden verschillende lange beschrijvingen, die niet langer konden wachten. Daardoor bestaat de inhoud van dit nummer van „Het Zeskant" voornamelijk uit technische artikelen; evenwel zijn ze voor ieder interessant, de redactie probeert steeds de niet-technische IHC-ers de technische dingen, waar ze dagelijks mee te maken hebben, zo eenvoudig en duidelijk mogelijk uit te leggen. Indien we daar niet in geslaagd zijn, moet U dit vooral aan de redactie zeggen of schrijven. Allereerst vindt U dan het vervolg op het artikel over tin- molens om de werking van een tinmolen aan iedereen duide lijk te maken, hebben we ons de luxe gepermitteerd van een extra bijlage, waarop de inrichting van een tinbaggermolen schematisch is voorgesteld. Ten tweede de beschrijving van de zuiger voor de haven van Abidjan aan de westkust van Afrika; deze zuiger is juist te water gelaten en dit artikel is dus wel zeer actueel. Nog meer actueel nieuws geeft het artikeltje over de sleep boten voor Billiton. Verder commentaar is hierbij overbodig. Dan hadden we al maanden lang de geschiedenis over de werf Gusto gereed liggen. In de nummers 1, 2, 3, 5 en 8 heb ben wij de historische beschrijving van vijf van de IHC-wer- ven opgenomen en in dit nummer komt dan de zesde en laat ste aan de beurt. Tengevolge van al deze drukte moesten wij het vervolg over liefhebberijen en vrije tijdsbezigheden uitstellen tot een vol gend nummer.

Het Zeskant | 1947 | | pagina 1