EEN JUBILEUM Ere schuld Vertrek van de Heer CHr. v. Arkel Levert tijdig Uw copie in L Ook hier in Het Zeskant willen wij de ons allen bekende Hoofdbaas van de Scheepsbouw, J. J. de Bode, van harte gelukwensen met zijn 35-jarig huwelijksfeest. Dat gezondheid en echtelijk geluk mogen voort duren tot in lengte van jaren. Collega's en personeel. voor Nijverheid en Handel met de leg- en draag- penning in ontvangst te nemen. In één van zijn toespraken noemde de Heer Mr. H. Smulders dit uitreiken het inlossen van een ereschuld, welke ereschuld door de oorlog is ver oorzaakt geworden. Een bedrijf kan alleen groot worden wanneer er werkers zijn, die zich ten volle aan dat bedrijf geven. Mr. Hovingh, die namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, dit in zijn toespraak naar voren bracht, maakte daarna de horizon nog rui mer door ook er op te wijzen, dat de maatschap pij alleen maar groot kan zijn, wanneer haar le den zich bewust zijn van hun taak en die taak met de inzet van alle krachten uitoefenen. Dit nu wil de Maatschappij voor Nijverheid en Han'del in deze jubilarissen huldigen. Door de heren M. Hemminga en L, de Groot werd namens de jubilarissen een warm dankwoord ge- Zaterdag 25 October waren verschillende groepen werknemers bijeengekomen, die dit jaar óf in de oorlog gejubileerd hadden, om de oorkonde en het diploma van de Nederlandse Maatschappij P. J. BINNEMA. De Heer Binnema hoopt zijn werkzaamheden bij Gusto per 1 December a.s. aan te vangen. De Directie. Zaterdag 25 October 1947 nam de Heer Chr. van Arkel, bedrijfsleider van de machinebouw, af scheid van zijn collega's, de bazen en het per soneel, om op 1 November zijn werk bij de Am sterdamse Droogdok Mij. te gaan aanvangen. Op I November zou het juist 19 jaar geleden zijn, dat hij, toen een 23-jarige jongeman, als bedrijfs leider in onze dienst was getreden. Hij is, door de samenwerking, die van „om zijn jeugdige leeftijd meewarig toezien" uitgegroeid is tot een zeer prettige, gevormd tot een man van betekenis, die weet wat hij wil en zijn wil weet door te zetten. Zoals door hemzelf in het afscheidswoord naar voren werd gebracht, heeft hij zeer veel bij Gusto geleerd, niet alleen omdat ons werk door de vele variaties nimmer de gelegenheid tot inslapen bood, maar vooral omdat hij heeft mogen putten uit de kennis, die collega's, bazen en personeel bezaten. Veel vriendschap hebben wij van hem ondervon den. Wij mogen dan ook vertrouwen, dat door de Heer van Arkel aan Gusto in goede herinne ring zal worden teruggedacht, zoals wij dat aan hem zullen doen. Heer van Arkel, wij wensen U een voorspoedige loopbaan in uw nieuwe werkkring. Red. Door ons is als opvolger van de Heer van Arkel tot bedrijfsleider van de Machinebouw benoemd de Heer De Redactie -

Het Zeskant | 1947 | | pagina 8